Nowoczesne oświetlenie dla domu

Nowoczesne oświetlenie – czy właściwie warto w nie inwestować? Oczywiście, że tak! I bardzo cieszymy się, że coraz więcej klientów staje się tymi świadomymi, poszerzają swoją wiedzę i dzięki temu decydują się na oświetlenie, które naprawdę spełnia ich oczekiwania.

Na samym początku, zastanówmy się jednak, jakie są funkcje oświetlenia? Poza tą oczywistą, czyli po prostu oświetleniem, w naszym przypadku – całego domu. Pamiętajmy jednak również o tym, że mamy możliwość doświetlania niektórych jego elementów (np. miejsce naszej pracy czy fragment kuchni, gdzie często gotujemy). Dodatkowo, nowoczesne oświetlenie to również prawdziwa dekoracja – i to w sposób dwojaki. Z jednej strony samo światło może generować niesamowity klimat i uwydatniać piękno danego pomieszczenia, z drugiej zaś – same lampy mogą być prawdziwą dekoracją lub małym dziełem sztuki.

Co ważne, naszym zdaniem nowoczesne oświetlenia powinno spełniać wszystkie z przedstawionych zadań, dzięki temu będziemy z niego prawdziwie zadowoleni.

Natężenie oświetlenia

Pamiętajmy również o tym, że oświetlenie powinno być dopasowane do zadań, jakie będziemy wykonywać np. w danym pomieszczeniu. Niekoniecznie mowa tutaj o watach, znacznie lepiej oprzeć się na wartości, jaka jest luks, czyli jednostka natężenia światła. Informacji o ich ilościach znajdziecie na większości żarówek.

Przykładowo, do pracy przy komputerze zalecane jest nawet 750 lx, przy czym ogólne, podstawowe oświetlenie powinno wahać się od 100 do 200 lx. W przypadku np. korytarza – może wystarczyć nawet 50 lx, ale w przypadku lustra, jeżeli będziemy chcieli się w nim komfortowo przeglądać, wskazane będzie od 350 do 500 lx. Nie chodzi tu również o samą wygodę, ale również zdrowie naszych oczu. Czytanie czy praca przy komputerze przy niewystarczającym natężeniu światła nie będzie dla nas komfortowa, a w dalszej perspektywie może przysporzyć nam problemów ze wzrokiem.

W tym przypadku kluczowym aspektem będzie oczywiście wybieranie odpowiednich żarówek. Jak już wcześniej wspominaliśmy, część przestrzeni wymaga po prostu doświetlenia, co dokładnie widać na podstawie powyższych przykładów.

Jak wybrać oświetlenie do domu?

Pamiętajmy, że dobór konkretnych modeli lamp również będzie miał ogromny wpływ na oświetlenie naszego mieszkania. Warto zdecydować się na rozwiązanie, które idealnie będą spełniały swoje role. Dlatego warto zwrócić uwagę na rodzaje lamp, które nam są oferowane.

Przykładowo, warto w pomieszczeniu, w którym pracujemy przy komputerze, zdecydować się na zwykłe oświetlenie sufitowe a dodatkowo, np. przy biurku, dodać odpowiednią lampę biurkową. Dzięki temu będziemy mogli odpowiednio regulować ilością oświetlania, w zależności od naszych potrzeb.

Gdzie jednak szukać lamp, które spełnią nasze wymagania – nie tylko te funkcjonalne, ale również te estetyczne? Jeżeli nasze wymagania są naprawdę duże, polecamy salon Bercal, znajdujący się w Krakowie przy ul.J. Conrada 79, lokal 2. Co ważne, mają oni w swojej ofercie nie tylko oświetlenie wewnętrzne, ale również zewnętrzne.

Skupmy się jednak na tym pierwszym. Każdy z klientów może liczyć na naprawdę olbrzymi wybór, czekają na nich bowiem żyrandole i inne lampy wiszące, kinkiety, plafony, reflektory, lampy natynkowe czy te stricte łazienkowe. Do tego, w każdej ze wspomnianych kategoria znajduje się ogrom konkretnych modeli, różnych od siebie, dzięki czemu każdy znajdzie tutaj coś w swoim guście!

Nikt zresztą nie musi wierzyć nam na słowo, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.Bercal.pl – tam można zobaczyć szczegółową ofertę tego popularnego w Krakowie (i nie tylko!) salonu.

W przypadku pytań lub jakichkolwiek problemów, do dyspozycji pozostaje wykwalifikowana obsługa, która pomoże w każdej sytuacji. Salon polecamy zwłaszcza osobom, które poszukuję prestiżowych rozwiązań lub np. tych o specyficznej estetyce. Jesteśmy pewni, że znajdą oni w salonie Bercal rozwiązanie idealne dla nich.

A my tymczasem jeszcze raz przypomnimy – warto poszukiwać rozwiązań kompleksowych, które spełnią wszystkie pokładane w nich nadzieje. Dzięki temu nasz dom nie tylko będzie pełny światła, lecz będzie również piękny oraz niezwykle praktyczny!

bercal.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here