Najwyższej jakości kamieniarstwo w Szczecinie

Czym jest kamieniarstwo 

Kamieniarstwo w Szczecinie i w całej Polsce to popularny dział rzemiosła, który zajmuje się nie tylko zaawansowaną obróbką kamienia, ale również jego wydobyciem. W kamieniarstwie wydobywa się duże bloki kamienne z kamieniołomów, a następnie poddaje ręcznej obróbce.

Kamieniarstwo jest obecnie jednym z niewielu działów tradycyjnego rzemiosła, które nie uległo mechanizacji i zanikowi w swojej tradycyjnej formie. Wielu specjalistów w zakresie kamieniarstwa, zarówno w Szczecinie i okolicach, jak i w całym kraju przykłada dużą wagę do swojego zajęcia. Realizowane zamówienia są zawsze indywidualnie rozpatrywane i dzięki czynnikowi ludzkiemu istnieje duże pole do personalizacji.

Historia kamieniarstwa

Kamieniarstwo to jedno z najstarszych znanych człowiekowi rzemiosł tradycyjnych. Jego rozwój na przestrzeni wieków był możliwy dzięki stałej obecności i łatwej dostępności surowca – kamienia. Już w czasach prehistorycznych wydobywano kamień, który początkowo używano do budowy pierwszych solidnych budowli, a z czasem zaczęto poddawać go obróbce artystycznej. Kamieniarstwo rozwijało się wszędzie: na świecie, w Polsce, ale również w Szczecinie. Z kamienia powstawały najważniejsze dla wybranych kultur budowle, takie jak piramidy w starożytnym Egipcie oraz świątynie w starożytnej Grecji i Rzymie. Obecnie kamieniarstwo dalej prężnie się rozwija, dzięki czemu w Szczecinie i okolicach oraz na terenie całej Polski działają liczne zakłady kamieniarskie.

Narzędzia wykorzystywane w kamieniarstwie w Szczecinie i nie tylko 

Profesjonaliści w zakresie kamieniarstwa w Szczecinie i w całej Polsce wykorzystują do codziennej pracy typowe narzędzia. Do najczęściej używanych należą: odbijak – służący do odłupywania fragmentów kamieni, młotek brukarski – z obuchem o obu tępych zakończeniach, młotek gumowy – do pobijania dłuta lub innego narzędzia oraz tarcze ścierne i tarcze polerskie – używane do prac wykończeniowych i szlifowania.

Kamieniarstwo na terenie Szczecina i okolic 

Jedna z wielu firm kamieniarskich działająca na terenie Szczecina – Celtic Zakład kamieniarski Krzysztof Zielonka, funkcjonuje nie tylko w obrębie miasta ale również w pobliskich miejscowościach województwa zachodniopomorskiego. Jak deklarują, działają w Szczecinie oraz w m.in.: w Stargardzie, Pyrzycach, Gryfinie, Goleniowie i innych mniejszych miejscowościach. Ponadto, jak wiele podobnych firm wychodzą z inicjatywą i gwarantują kamieniarstwo w Szczecinie z transportem do 100 kilometrów gratis. Warto odwiedzić ich stronę: nagrobki.info.pl i zapoznać się z pełną ofertą.

Kamieniarstwo w Szczecinie – oferta 

W ramach usług kamieniarskich wykonuje się wiele prac, głównie związanych z najróżniejszymi sposobami formowania kamienia i rzeźbienia w kamieniu. Najczęściej kamieniarstwo obejmuje wykonywanie nagrobków, pomników granitowych w różnych kolorach i wzorach oraz zabudowę grobowców. Kamieniarstwo na terenie Szczecina i całej Polski to także wykonywanie parapetów, schodów i obudów kominków.

W ramach szczecińskich i ogólnopolskich usług kamieniarskich wykonuje się także wszelkie dodatki do nagrobków, takie jak: posadzki, wazony, kule, wałki, wysokiej jakości zdjęcia na porcelanie oraz zdjęcia grawerowane na kamieniu, podstawki na znicze, grawery wizerunków Matki Boskiej i Jezusa Chrystusa, litery grawerowane, litery złocone, litery metalowe w różnych kształtach oraz metalowe ornamenty (róże, krzyże).

Niezależnie od tego, czy kamieniarstwo dotyczy Szczecina i okolic, czy całej Polski, usługi są wykonywane w oparciu o sugestie klientów. Kamieniarstwo to sztuka rzeźbienia w kamieniu, która wymaga indywidualnego podejścia i dużej precyzji, która przekłada się na wysoką jakość i zadowolenie klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here