Na czym polega fenomen mebli String Furniture?

0
1572

Duńskie meble oraz skandynawski design już od dawna święcą triumfy. Świat zachwycił się nie tylko jakością wykonania, ale także nowoczesnością, prostotą i funkcjonalnością. Szarości, kolory ziemi, biel, elegancka czerń i wyjątkowo oszczędne korzystanie z intensywniejszych kolorów dają zawsze niezwykłe połączenie, stylowe i szykowne. Wśród projektantów są jednak nazwiska, na które szczególnie warto zwracać uwagę. To oni tworzyli historię i często to, co widzimy w sieciówkach, to przerobione ich idee. Tak jak w przypadku mody – jeśli znany projektant pokaże coś na pokazie, za pół roku znajdziemy uproszczoną wersję w co drugim sklepie. 

Jednymi z takich projektantów, którzy nadali tempa i znaczenia skandynawskiemu designowi, są Nils i Kajsa Strinningowie. String Furniture to ich dzieło, które narodziło się nieco z przypadku, ale także z ogromnej pasji. Ich celem było stworzenie takich mebli, które przetrwają próbę czasu. Jaki był ich przepis na sukces? Wydaje się, że bardzo prosty – połączenie funkcjonalności z formą w taki sposób, aby całość mogła ewoluować z czasem i nie tracić niczego, ani z urody ani funkcji. String Furniture narodziło się dzięki książkom. W 1949 w Szwecji ogłoszono konkurs. Miał on na celu zaprojektowanie takiej półki na książki, która byłaby niezwykle funkcjonalna, lekka, poręczna, łatwo w przewożeniu, ale także pozwalała na pomieszczenie maksymalnej ilości książek. Organizatorzy wierzyli, że dzięki temu naród szwedzki zacznie czytać więcej. Być może odnieśli sukces, ponieważ obecnie Szwecja ma jeden z najwyższych wskaźników czytelnictwa na świecie. Na pewno odnieśli sukces Stringowie. Ich rewolucyjny regał, który narodził się z pomysłu na ociekaczkę na naczynia, zwyciężył. Tak narodził się String Furniture. 

Doskonale sprawdziło się połączenie charakterów Nilsa i Kajsy. On był szybki, działał instynktownie i chciał osiągnąć wszystko w jak najkrótszym czasie. Kajsa była zaś odpowiedzialna za stronę artystyczną. Z cierpliwością i empatią podchodziła do tematu String Furniture. Dzięki temu połączeniu przez lata para doskonaliła swój koncept, rozwijała go i sprawiała, że świat coraz lepiej poznawał regał String. 

Całość jest bardzo prosta: metalowe stelaże oraz drewniane półki. Choć zaczęło się od regału na książki, obecnie można zaprojektować całe systemy. Do magazynu lub przestrzeni przemysłowej – z mnóstwem miejsca na przechowywanie, haczykami, półeczkami. Podobnie z kuchnią, łazienką, pokojami – nieważne jaka przestrzeń, String Furniture odnajdzie się wszędzie. Możemy wybrać bardziej rozwinięte modele albo postawić na prostotę. Wszystko zależy wyłącznie od nas i naszej pomysłowości. 

Jeśli zainteresował Was temat String Furniture i szukacie miejsca, skąd można zamówić ich produkty, mamy dobrą wiadomość. Designzoo, który działa stacjonarnie w Sopocie oraz online, posiada szeroką ofertę nie tylko duńskich mebli, ale także skandynawskich dodatków, książek, dywanów, koców. Wybór jest olbrzymi. Na stronie znajdziemy wiele informacji o producentach, dzięki czemu z pewnością dowiemy się wszystkiego, co nas interesuje. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na designzoo.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here