Meble z drewna sosnowego
fot. pexels.com

Jeśli urządzasz dom i rozglądasz się za różnymi materiałami, z których mogłyby zostać wykonane twoje meble przez stolarza, rozważ drewno sosnowe. To wyjątkowy materiał, który doskonale się prezentuje, a także stanowi oryginalny akcent.

Zobacz też: http://radiobc.pl/meble-sosnowe/

Piękno drewna

Drewniane meble są przepiękne i doskonale prezentują się w wielu aranżacjach. Ich posiadanie jest nie tylko eco friendly, ale również oznacza, że reagujesz na trendy i chętnie wdrażasz je w swoje cztery kąty.

Drewno sosnowe ma bardzo jasny odcień naturalny, zatem idealnie będzie współgrać ze stylem skandynawskim, rustykalnym, boho oraz nowoczesnym.

Coraz więcej osób decyduje się na wyposażenie swojego domu w drewniane meble. Jednakże większość z nich wciąż wybiera drewno dębowe, ze względu na jego trwałość, popularność oraz piękny wygląd. Jeśli szukasz czegoś innego, koniecznie rozważ drewno sosnowe.

Drewno sosnowe

Drewno sosny jest bardziej miękkie niż drewno dębu czy jesionu. Sosna jest bardzo elastycznym drzewkiem, zatem drewno również jest bardziej sprężyste. Nie nadaje się do zbudowania schodów, ale jeśli chodzi o meble i inne elementy dekoracyjne, sosna to dobry wybór.

Drewno sosnowe z pewnością pięknie zaprezentuje się w otwartych, jasnych przestrzeniach. Nada przestrzeni naturalnego charakteru, który pięknie zaprezentuje się również z dodatkiem innych drewnianych akcentów oraz roślin.

Meble sosnowe należą również do tańszych rozwiązań mebli drewnianych. To bardzo popularne drzewo w Polsce, zatem koszt ich wykonania będzie niższy niż z innego gatunku drewna.

Pomimo tego, że drewno sosnowe jest bardzo sprężyste, nie jest łatwo podatne na uszkodzenia mechaniczne. Meble wykonane z drewna sosnowego są bardzo wytrzymałe, a także docenią je mocno alergicy!

Drewno sosnowe ma wysokie właściwości elektrostatyczne, dzięki czemu nie zbiera tak łatwo kurzu jak np.: meble wykonane z płyty wiórowej. To więc świetne rozwiązanie dla tych, którzy cierpią na alergię na kurz oraz roztocza!

Przeczytaj też: http://www.decotrendy.pl/meble-w-stylu-kolonialnym/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here