Lampy wiszące nad stół – najmodniejsze fasony

0
1012

W każdym gospodarstwie domowym powinno znaleźć się odpowiednie oświetlenie sufitowe, które wystarczająco rozjaśni nasze wnętrza. Dotyczy to każdego pomieszczenia, jednak oświetlenie sufitowe w jadalni pełni rolę wyjątkową. Niezależnie, czy jadalnia jest połączona z salonem lub kuchnią, czy stanowi osobne pomieszczenie. Oświetlenie sufitowe powinno znajdować się bezpośrednio nad stołem, przy którym będziemy spożywać posiłki wraz z całą rodziną. Jeśli rozważasz zakup lampy sufitowej, która zawiśnie nad stołem – poniżej udzielamy kilku pomocnych porad.

Lampa estetyczna i stylowa – jak ją znaleźć w gąszczu dostępnych?

Nie ma nic gorszego niż niedostatecznie doświetlona jadalnia. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście jadalnia z dostępem do przynajmniej dwóch okien i wpadającego przez nie naturalnego światła. Spożywanie posiłków po zmroku wymaga jednak od nas dostępu do oświetlenia sufitowego. Po jakie warto sięgnąć?

Przede wszystkim – należy zwrócić uwagę na wygląd danej lampy i wybrać taką, która będzie pasować do aranżacji jadalni. Pomieszczenia urządzone w stylu eleganckim wymagają innego typu lamp, niż pomieszczenia rustykalne. Ponadto, istotny jest kształt samego stołu – lampa może mieć kształt podobny lub zbliżony – wówczas tworzyć będą harmonijną całość. Do stołów okrągłych – polecamy lampy z okrągłymi kloszami lub żyrandole o koncentrycznym układzie.

Kwestie praktyczne w wyborze lampy wiszącej

Warto zwrócić uwagę na ilość źródeł światła w danej lampie i wybrać taką, która wystarczająco doświetli blat naszego stołu. Wybór zależy zarówno od wielkości pomieszczenia, rozmiaru stołu oraz ilości osób, które pragniemy przy nim podejmować.

Do stołów wyjątkowo dużych polecamy wybrać lampy dwupłomienne lub wielopłomienne. Lampy takie prezentują atrakcyjne wizualnie, minimalistyczne kształty oraz świetnie nadają się do oświetlania dużej powierzchni. Wiele spośród dostępnych lamp możemy rozkładać zgodnie z własnymi preferencjami.

Najpopularniejsze modele lamp wiszących nad stół

Nowoczesne lampy wiszące nad stół występują w wielu atrakcyjnych wersjach. Osobom poszukującym inspiracji polecamy wybór jednej z poniższych. Są to lampy o minimalistycznym, schludnym fasonie, które pasować będą do jadalni urządzonych w rozmaitym stylu.

Pierwsza, którą pragniemy polecić to lampa Saturno Slim 70, w wersji białej. Jest to lampa o prostej konstrukcji, przypominającej minimalistyczną rzeźbę. Jest okrągła, a jej abażur tworzy nietypowy kształt z dużym otworem wewnątrz. Wykonana jest z metalu i szkła oraz zawiera materiałowy abażur.

Lampa sufitowa Reflexion 80 to podobna, choć bardziej rozbudowana wersja lampy do jadalni. Złożona jest z kilku kręgów różnej średnicy, które wyglądają jakby nadawały się do rozkładania i składania.

Lampa Santa 120 to wybór dla osób poszukujących lamp podłużnych. Jej abażur przypomina kształtem podłużny sześciokąt o wymiarach 120×25 cm. Nadaje się do jadalni wyposażonych w stół dużych rozmiarów oraz stoły rozkładane.

Model lamp Vector 4 to wybór dla tych, którzy poszukują lamp z kilkoma źródłami światła. Wykonana jest w stylu minimalistyczno-industrialnym; wyposażona jest w cztery ramiona zakończone obudową na żarówki. Jej bardziej rozbudowana wersja to Vector 8, w której znajduje się aż 8 ramion. Lampy Vector polecamy szczególnie w wersji czarnej, która przyjemnie kontrastuje z emitowanym przez nie światłem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here