Lampy w stylu nowojorskim i hampton

Kochasz przytulną klasykę nowojorskich mieszkań? A może urokliwą elegancję domów w stylu hampton? W obu stylach tym, co decyduje o ich klimacie jest oświetlenie. Dowiedz się zatem, jak dobrać lampy w stylu nowojorskim i hampton.

Oświetlenie może stanowić kropkę nad „i”  w wielu aranżacjach wnętrz. Tak jest w przypadku stylu nowojorskiego oraz hampton, które coraz częściej goszczą w naszych domach i powoli opanowują kolejne pomieszczenia. Aby dopełnić dzieła warto dobrać idealne lampy w stylu nowojorskim i hampton.

Styl nowojorski i hampton – cechy szczególne

Czym cechuje się styl nowojorski we wnętrzach? To przede wszystkim dużo eleganckich lamp i dekoracji, ale także dopracowanie detali i wykończenia cechujące się wysoką jakością materiałów. Ciemne podłogi i jasne ściany, ozdobne tapety i sztukateria, a także klasyczne zestawy wypoczynkowe i ponadczasowe wzornictwo. Styl nowojorski zyskuje coraz większą popularność także w polskim domach i mieszkaniach, a o efekcie jak to często bywa decydują detale.

Z kolei styl hampton nawiązuje do letnich rezydencji bogatych nowojorczyków, których wiele można podziwiać u wybrzeży Oceany Atlantyckiego. Nazwa pochodzi od jednej z takich popularnych wśród nowojorczyków miejscowości – Hampton. Styl ten jest połączeniem czarującej klasyki, charakterystycznej dla stylu nowojorskiego, oraz motywów marynistycznych. W pomieszczeniu zaaranżowanym w stylu hampton dominują kolory takie jak biel, błękit, granat, a także elementy z drewna oraz marynarskie dekoracje.

Lampa

A teraz światło na oświetlenie

Tym, co podkreśla szlachetność obu stylów jest światło. Lampy w stylu nowojorskim i hampton mają za zadanie odbijać się w mnogości luster i szklanych tafli witryn czy stolików. Do tego stylu pasują np. eleganckie kinkiety ścienne, ale koniecznie umieszczone w duecie. Ponadto wysmakowane lampy stołowe, takie jak produkowane w Polsce szykowne lampy Cosmo Light podkreślają eleganckie wykończenie mebli takich jak nobliwa konsola czy stolik kawowy. W pomieszczeniach urządzonych w tym stylu sprawdzą się także lampy glamour – zarówno stołowe, wiszące, kinkiety jak i lampy podłogowe.

Jeśli chodzi o lampy w stylu hampton to bardzo ciekawy efekt osiągniemy nawiązując ich stylem do latarni morskiej. Tak! Nietuzinkowa lampa w nieco staroświeckich i surowym stylu przywodzącym na myśl portową dzielnicę dopieści marynarską aranżację wnętrza. Lampy w stylu marynarskim to np. kolekcja Newbury marki Elstead Lighting. Korzenie firmy sięgają aż XVII wieku, a kunszt widać w każdym detalu lamp sygnowanych nazwą tej angielskiej marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here