Lampy vintage

Nowoczesne, idealnie zaaranżowane wnętrza zaczynają Cię nudzić? Zastanawiasz się, jak ożywić swoje pomieszczenia i zmienić je w taki sposób, by je nieco odmienić? Często wcale nie musisz robić generalnego remontu i zmieniać całego pomieszczenia – wystarczy detal np. Lampa. Jeśli masz dość monochromatycznych aranżacji, postaw na stylowe elementy w stylu vintage, które skutecznie odmienią Twoje wnętrze i sprawią, że całość będzie prezentować się wręcz perfekcyjnie.

Lampy vintage – kiedy wybrać?

PRL – okres przez wielu znienawidzony, źle się kojarzący. Dziś wraca w postaci dodatków i elementów aranżacji wnętrz, by na nowo wzniecić swojego ducha w naszych domach i mieszkaniach. Rzeczy typu vintage coraz bardziej zyskują na popularności, targi staroci cieszą się niesłabnącą popularnością już od kilku lat.

Wiele z nas ma dość identycznych lub bardzo podobnych mebli z popularnych sieciówek. Szukamy więc innych, nieszablonowych rozwiązań, a takim właśnie jest wybór mebli i dodatków vintage. Szaleństwo lat 70. trwa i okazuje się, że nie ma szansy na jego przerwanie. Spora grupa osób rozsmakowała się w dodatkach w stylu vintage, które są nie tylko niepowtarzalne, ale i niezwykle efektowne. Często jeden mały detal, kupiony za niewielkie pieniądze, może odmienić całe wnętrze i nadać mu brakującego charakteru. W  ofercie sklepu Kolory światła znajdziesz jedynie lampy najwyższej jakości. Postaw na jakościowe oświetlenie Azzardo Bross, Ramko Echo  oraz lampy LED wpuszczane w sufit.

Styl vintage – czym się charakteryzuje?

Warto już na samym początku rozgraniczyć dwa pojęcia, często przez laików używane zamiennie – retro i vintage. Pamiętajmy – to nie to samo! Vintage to wykorzystanie przedmiotów autentycznych, często odrestaurowanych, jednak oryginalnych, powstałych w minionych dziesięcioleciach. Retro to pewnego rodzaju interpretacja vintage i tym, co podobało się w minionych epokach.

Jeśli więc jesteś fanem stylu vintage i retro – możesz śmiało zaaranżować swoje wnętrze w tym właśnie stylu. Na targach staroci znajdziesz różne elementy, zarówno meble, jak i dodatki i lampy.

Lampy retro – gdzie się sprawdzą?

Jeśli chodzi o to, gdzie lampy retro będą wyglądać dobrze – sypialnia, salon, kuchnia i jadalnia – to właśnie tu będą wyglądać doskonale. Zwróć jednak uwagę na styl, w którym zostało urządzone dane wnętrze. Na rynku znajdziesz wiele lamp stylizowanych, które świetnie nawiązują do ducha klimatu retro Nie musisz więc spędzać wielu godzin na poszukiwaniach, lampy retro kupisz także w sklepach internetowych.

Największą zaletą współczesnych lamp retro jest to, że mogą być one energooszczędne i jednocześnie wyglądać jak te, wprost wyjęte z dworków i domów z minionych epok. Lampy retro mogą doskonale wyglądać nie tylko we wnętrzach, ale i w ogrodzie i na tarasie. Na zewnątrz stworzą one niepowtarzalny klimat, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo.

Zwróć jednak uwagę na to, by lampy, które znajdą się w Twoim ogrodzie były także odporne na deszcz i śnieg, a także na działanie pozostałych czynników atmosferycznych.

Jeśli chcesz, by Twoje wnętrze inspirowało innych i miało niezapomniany charakter, postaw na meble i dodatki w stylu vintage. To właśnie one wprowadzą niezapomniany charakter i sprawią, że całość będzie się prezentować wręcz doskonale.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here