Konstrukcyjne profile aluminiowe jako wsparcie w przemyśle i budownictwie

Profile aluminiowe konstrukcyjne to jeden z tych elementów, który od wielu lat wykorzystywany jest w branży budowlanej i przemysłowej. Producenci stają na wysokości zadania, aby z roku na rok móc zaoferować jeszcze trwalsze elementy, które będą w stanie zapewnić bezpieczeństwo różnego typu konstrukcji. Ich niezawodność, a do tego niska cena sprawiają, że kolejne przedsiębiorstwa doceniają obecność tych elementów konstrukcyjnych.

Solidne i estetyczne konstrukcje

Żadna osoba nie powinna mieć problemu z otrzymaniem profili aluminiowych konstrukcyjnych, którym można się przyjrzeć m.in. na stronie https://www.aliplast.pl/oferta/profilcon/konstrukcyjne-profile-aluminiowe. Przyglądając się im można dostrzec, że do wyboru są elementy w różnych kształtach – w kształcie litery L, T, jak również można je podzielić na te, które łączy się w odmienny sposób. Przy czym ważne jest to, aby ich obecność dopasować zgodnie z tym, jaką konstrukcję będzie się tworzyć. Czasem można otrzymać takie profile, których konstrukcja umożliwia umieszczenie w nich rolki. Mając do dyspozycji takie elementy, można tworzyć ramy, regały, stoiska wystawiennicze, a także zdecydowanie większe konstrukcje – w tym m.in. obudowy do różnych budynków.

Produkcja profili aluminiowych

Zanim jednak możliwe będzie wykorzystanie takich elementów budowlanych, wykonywany jest skomplikowany proces produkcyjny, który wymaga m.in. stopienia aluminium w temperaturze aż 1000°C. Dzięki temu możliwe jest odlanie profili, których konstrukcja może mieć średnicę od 120 lub 190 mm. Na tym jednak nie kończy się etap produkcyjny, ponieważ wykonywane jest także tzw. wypalanie w temp. 580°C. Jest to konieczne, ponieważ tylko dzięki temu można mieć pewność, że konstrukcja elementu stanie się jednolita. Liczy się również podgrzanie w temp. 350°C, dzięki czemu można je rozciąć na wybraną długość. Końcowym etapem produkcji takich elementów jest ich schłodzenie, a potem ponowne podgrzanie. Pozwoli to na ich wyrównanie, pocięcie. Kolejny raz zastosowana wysoka temperatura sprawi, że tym elementom budowlanym będzie można nadać odpowiednią wytrzymałość.

Czy warto wykorzystać aluminiowe profile konstrukcyjne?

Profile wykonane z aluminium wyglądają na niepozorne, ale należy mieć świadomość tego, że z ich zastosowania wynika wiele korzyści. Na liście zalet można znaleźć:

  • montaż – ich ułożenie nie wymaga dużej ilości czasu, a na dodatek można zawsze dopasować je do indywidualnych potrzeb projektowych. Na dodatek nie potrzeba przy nich wykonywać spawania. Jest to możliwe dzięki temu, że aluminium jest materiałem plastycznym;
  • masa – jest ona bardzo niska, dzięki czemu profile nie stanowią tak dużego obciążenia dla całej konstrukcji. Jest to szczególnie ważne dla branży meblarskiej i motoryzacyjnej;
  • wytrzymałość – jak już było wspomniane, jest to możliwe dzięki skomplikowanemu procesowi produkcyjnemu, który pozwala na zadbanie o każdy detal.

Ważne jest to, aby zadbać o odpowiednie dopasowanie profili aluminiowych konstrukcyjnych. Są one bowiem oferowane w następujących rozmiarach: 20×20, 20×40, 20×60, 20×80. Niepozorne, ale bardzo ważne, są rowki teowe, które to właśnie sprawiają, że możliwe jest swobodne połączenie konstrukcji.

Przy tej okazji należy jednak wspomnieć, że ważne będą nie tylko aluminiowe profile, ale także dodatkowe akcesoria. Wśród nich można wymienić m.in. uchwyty, pojemniki, suwaki, dźwignie, rolki. Ich obecność jest również ważna, ponieważ mają one wpływ na to, jak wyglądać będzie całościowa konstrukcja i jaka będzie jej trwałość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here