Konsekwencje źle zamontowanych okien

Odpowiednie wykończenie okien, prawidłowy i szczelny montaż okien to podstawa bezpiecznego i zdrowego domu. Budując lub remontując dom, bardzo istotnym jest kupno jak najwyższej jakości okien oraz dopilnowanie ich prawidłowego montażu. Źle zamontowane okna bowiem prowadzą do szeregu usterek, co w efekcie kończy się zniszczeniem okien i koniecznością ich wymiany. Na co zatem zwracać uwagę przy montowaniu okien?

Po pierwsze, okna muszą być dopasowane idealnie do wielkości otworu w murze. Częste bywają błędy pomiarowe, kiedy okna są zbyt małe lub zbyt duże w stosunku do muru. W efekcie prowadzi to do powstawania przerw między murem a oknem lub do zniszczenia okien. W dalszej konsekwencji prowadzi to do zbyt dużej przepuszczalności powietrza, wilgoci i utraty ciepła. Druga sprawa to nieużywanie kotew lub używanie ich źle. Kotwy i dyble to swoiste podpory, które łączą okno z resztą budynku i przenoszą na budynek ciężar okna. Zdarza się, że w celu uniknięcia dodatkowych kosztów, okna montowane są jedynie na piance. Jest to jednak zwodnicze i na dłuższą metę nieopłacalne, gdyż w końcu pojawiają się prześwity, pianka się zużywa a okna są niestabilne. Kolejna sprawa to złe zamontowanie okien energooszczędnych. Są one specyficzne, gdyż zmniejszają cyrkulację powietrza między budynkiem a światem zewnętrznym, dzięki czemu zmniejsza się utrata ciepła, co przekłada się na niskie rachunki za ogrzewanie. Aby jednak okna energooszczędne spełniały swoją rolę, ważnym jest, aby były prawidłowo zamontowane. Tylko ciepły montaż okien i okna prawidłowo zamontowane dają gwarancję prawidłowego ich funkcjonowania. W innym wypadku wciąż dochodzi do utraty ciepła, lub do niewłaściwej cyrkulacji wilgoci, co przekłada się na problemy z samymi oknami, zagrzybieniem murów i innych problemów.

Kolejne błędy przy montażu okien to zwyczajna niedbałość. Nieprzestrzeganie kolejności wykonywania kolejnych czynności budowlanych, niezwracanie uwagi na szereg drobnych błędów, brak czasu na wyschnięcie i prawidłowe osadzenie się wszystkich produktów montażowych, niedbałe ich używanie – to wszystko sprawia, że po pewnym czasie użytkowania mogą pojawić się nagle nieprzyjemne problemy z oknami i konieczność ich wymiany.

Jakie są konsekwencje źle zamontowanych okien? Jest ich naprawdę wiele. Może to być osadzanie się wilgoci tam gdzie nie powinna, co prowadzi do niszczenia murów, okien, do powstawania w domu wilgoci, a co za tym idzie, osadzania się pleśni i grzybów. One mają zły wpływ na nasze zdrowie, co może prowadzić do chorowania domowników. Może dojść nawet do zniszczenia mebli, które są w zbyt wilgotnym pomieszczeniu, a także do zniszczenia sprzętu elektrycznego. Źle zamontowane okna to również nadmierna utrata ciepła i dużo wyższe opłaty za ogrzewanie, gdyż trzeba mocniej odkręcać kaloryfery aby zimą ogrzać pomieszczenie, w których okna zbyt mocno wypuszczają ciepło. Jak zatem widać, źle zamontowane okna na dłuższą metę powodują szereg poważnych konsekwencji, ogromne straty pieniężne, a także co gorsza, straty zdrowotne.

Zatem ciepły montaż okien i okna prawidłowo zamontowane to zdecydowanie coś, o co koniecznie należy zadbać. Zatrudnienie odpowiedniej, sprawdzonej ekipy remontowej która zna się na rzeczy i wykonuje swoją pracę rzetelnie; zakupienie odpowiedniego sprzętu i materiałów, które pomogą prawidłowo i trwale osadzić okna w naszym budynku; okna wykonane z wysokiej jakości materiałów, które nie zużyją się w krótkim czasie i będą prawidłowo działały przez długie lata; to wszystko sprawia, że będzie prawidłowy i szczelny montaż okien i że unikniemy problemów i nieprzyjemności na przyszłość. Zanim zaczniesz montować okna w swoim domu, dokształć się jak najlepiej w tej dziedzinie, aby nic cię nie zaskoczyło: https://prawidlowymontaz.pl/. Dzięki temu dopilnujesz, by był ciepły montaż okien i okna prawidłowo zamontowane. To wszystko sprawi, że będziesz mógł cieszyć się zdrowym mieszkaniem przez długie lata, nie musząc martwić się koniecznością wymiany okien.

Zobacz też: montaż okien – sprawdzeni wykonawcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here