Kominek w mieszkaniu

Wieczór spędzony przy kominku jest gwarancją relaksu. Niestety, jeszcze do niedawna mogli sobie na niego pozwolić tylko właściciele domów. Na szczęście dzisiaj kominek możemy mieć nawet w bloku, bo wystarczy zainwestować w urządzenie elektryczne. Jak działa? Czy grzeje? Jakie ma zalety?

Kominek elektryczny – działanie i montaż

Wielu wydaje się, że kominki elektryczne są bardziej ozdobą niż urządzeniem grzewczym. Rzeczywiście – kominki elektryczne 3D i inne podobne efekty mogą zmylić. Na szczęście to nie tylko ruszający się obraz, który ma imitować płomień. Kominki elektryczne również grzeją.

Ich moc zależna jest od typu kominka i może wynosić od 1,2 KW do nawet 12,4 KW. Przyjmuje się jednak, że kominki elektryczne nie zastąpią w pełni innych systemów grzewczych. Są natomiast dodatkiem, który z pewnością dobrze ogrzeje pomieszczenie, w którym stoi. Możliwości grzewcze powinny być podane w opisie produktu z informacją ile m2 kominek może ogrzać.

Kominki elektryczne można montować bezpośrednio w ścianie lub innej dowolnej obudowie (np. w meblu). Przy montażu trzeba tylko pamiętać o tym, aby urządzenie miało dostęp do prądu. Dodatkowo istnieją też kominki wolnostojące, które można postawić w dowolnym miejscu.

Czy kominek elektryczny może zastąpić tradycyjny?

Osoby rozważające zakup kominka elektrycznego często kierują się chęcią uzyskania takiego samego efektu, jaki daje kominek tradycyjny. Dobrze, aby odpowiednio grzał i podobnie wyglądał. Tylko czy to możliwe?

Wiele zależy od naszych oczekiwań i wielkości pomieszczenia, w którym kominek ma stać. Ale tak – może on zastąpić tradycyjny. Co więcej, jeśli chodzi o estetykę takiego rozwiązania, to możemy nawet uzyskać lepszy efekt płomienia. Taki, który stworzy wyjątkowy klimat. Kominki elektryczne led mają bowiem wiele różnych palenisk i nie wszystkie imitują te prawdziwe. Niektóre kominki elektryczne 3D wyglądają np. jak żarzące się kryształy. Tak efektowne modele znajdziesz w ofercie sklepów online – w dobrej cenie.

Koszt takiego rozwiązania

Kominek w mieszkaniu brzmi świetnie, ale każdy prędzej czy później zadaje sobie pytanie, jaki koszt ma taka inwestycja. Tutaj znowu trzeba podkreślić, że wszystko zależy od modelu. Są to urządzenia, które można kupić zarówno za ok. 800 zł, jak i za 20 tys., a na cenę wpływają wielkość, moc, wygląd i funkcje.

A jak taki kominek elektryczny odbija się na rachunkach? Szacuje się, że dobre, energooszczędne urządzenie o średniej mocy pobiera w ciągu godziny mniej więcej tyle co 1-2 żarówki. Wiąże się to więc z kosztem 10-20 gr za godzinę (zależnie od taryfy).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here