Piękne pomieszczenia – domy, mieszkania, biura – oglądane codziennie na zdjęciach w magazynach wnętrzarskich czy na blogach związanych z aranżacją wnętrz zachęcają wielu właścicieli własnych lokum w Łodzi do zmian dotychczasowego wyglądu tych miejsc. Nie zawsze jednak zmiany te, wykonywane na własną rękę są najlepszym pomysłem. Znacznie częściej do projektowania wnętrz potrzebne są nie tylko znajomość nowych trendów, ale także wiedza na temat praktycznych rozwiązań, a także doświadczenie w aranżowaniu pomieszczeń mających rozmaite przeznaczenie.

Błędy, jakie robimy w czasie projektowania łódzkich wnętrz

Projektowanie wnętrz to zadanie wymagające czasu i odpowiedniego przygotowania. Podczas samodzielnej zmiany wyglądu domu, mieszkania czy biura w Łodzi nie sposób uchronić się przed choćby podstawowymi błędami.  Zalicza się do nich m.in.

  • brak ogólnej koncepcji wnętrza – zwykle przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań powinno się przygotować plan i efekt, jaki chcemy osiągnąć, a dopiero następnie – zabrać się do pracy,

  • zbyt mało światła – w pustym lub bardzo jasnym pomieszczeniu nie potrzeba zbyt wielu źródeł światła. Jednak po zagospodarowaniu przestrzeni warto pomyśleć o dodatkowych źródłach światła, które rozświetlą dane pomieszczenie i dodadzą mu przytulnego charakteru,

  • niewłaściwy dobór kolorów – nawet najmodniejsze kolory farb nie będą dobrze prezentować się na ścianie, jeśli nie będą współgrały z całym wnętrzem. Warto dokładnie przemyśleć ich wybór i dopasować je do ogólnego konceptu pomieszczenia, w tym ich możliwości aranżacyjnych,

  • funkcjonalność vs. design – wiele osób chciałoby, aby użytkowane przez nich pomieszczenia były piękne i praktyczne. Trudno to osiągnąć nie mając pojęcia na temat jednego i drugiego zagadnienia. A tylko takie połączenie gwarantuje jak najlepszy i zgodny z oczekiwaniami efekt,

  • zbyt duża ilość mebli i dodatków – w projektowaniu wnętrz powinno się umieć zachować umiar i dostosować wyposażenie do wielkości pomieszczenia oraz do jego przeznaczenia. Duża ilość rzeczy w pomieszczeniu bardzo często je przytłacza i pomniejsza, co przekłada się także na znacznie mniejszą funkcjonalność.

To tylko kilka najczęściej popełnianych błędów przez osoby, które z projektowaniem wnętrz nie miały nigdy do czynienia lub dopiero są na początku drogi zmierzającej do profesjonalnego zajmowania się tym ciekawym, choć jednocześnie niezwykle złożonym tematem.

Trendy i wskazówki związane z projektowaniem wnętrz w Łodzi

Rozpoczynając prace związane z projektowaniem wnętrz i chcąc uniknąć jakichkolwiek błędów architektoniczno-aranżacyjnych, warto zgłosić się do biura projektowego (zobacz http://www.inter-your.pl), które po obejrzeniu pomieszczenia i dokładnym poznaniu oczekiwań, przystąpi do wykonania zlecenia. Nawet jeśli sami nie zajmujemy się zmianą wyglądu pomieszczenia, możemy zapoznać się z najnowszymi trendami na rynku wnętrzarskim – być może jakieś rozwiązanie szczególnie przypadnie nam do gustu i zechcemy je wykorzystać we własnym łódzkim domu lub biurze.Wśród obecnie panujących nurtów króluje wykorzystanie naturalnych materiałów – popularnością cieszą się zarówno drewniane meble, podłogi czy dekoracje, jak i panele wykorzystujące żywe rośliny, np. mech. Tzw. zielone ściany nie wymagają specjalistycznej pielęgnacji, a jednocześnie podkreślają wyjątkowy charakter każdego, zwłaszcza minimalistycznego wnętrza. W ostatnim czasie we wnętrzach coraz częściej goszczą także ciemne i intensywne barwy przełamywane odbijającymi światło – srebrnymi lub złotymi – dodatkami.

Wszystko to pokazuje, że projektowanie wnętrz, mimo, że wydaje się prostym zadaniem, wcale nie jest tak bezproblemowe. Niezbędne są wiedza, doświadczenie, znajomość trendów oraz umiejętność ich wykorzystania w praktyce. Taki komplet umiejętności popartych teorią jest gwarancją sukcesu, czyli udanej metamorfozy i realizacji projektu zgodnie z oczekiwaniami zleceniodawców, a nawet je przerastający.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here