Idea „powrotu do natury” to jeden z największych trendów wnętrzarskich ostatnich lat. Coraz częściej poszukujemy takich rozwiązań dekoracyjnych, które wprowadzą do naszego domu „surowe” inspirowane lasem, skałami czy morzem materiały wykończeniowe. Różnorodność, a zarazem spójność faktur obecnych we wnętrzu wpłynie na jego niepowtarzalny, pełen harmonii klimat. Jednym z elementów wykończeniowych, które wzbogacą każdą, nawet najprostszą aranżację jest niewątpliwie kamień dekoracyjny.

Kamień dekoracyjny zyskuje coraz więcej wiernych fanów. Jego wyraźna struktura przyciąga wzrok i staje się ciekawą alternatywą dla prostych, gładkich, monochromatycznych ścian. Firmy zajmujące się dystrybucją kamienia dekoracyjnego z przeznaczeniem do montażu wewnętrznego i zewnętrznego ciągle poszerzają swoją ofertę o nowe wzory i kolory — wszystko to w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie klientów. Dzięki temu dobieranie odpowiadającej nam okładziny ściennej staje się czystą przyjemnością. Stone Master, producent kamienia dekoracyjnego i elewacyjnego, ma w swoim katalogu gotowe propozycje aranżacyjne dla różnych typów wnętrz i elewacji. Szczegóły tutaj: http://www.stonemaster.pl/oferta/kamien-dekoracyjny-i-elewacyjny

Dokładne odwzorowanie powierzchni skały, cegły czy fragmentów pokruszonych skał przez kamień dekoracyjny pozwala na wykonanie niezwykle realistycznej i oryginalnej kompozycji na ścianie w salonie, kuchni, łazience czy na zewnątrz naszego budynku. Ten rodzaj okładziny ściennej to propozycja dla inspirujących się w urządzaniu swoich czterech kątów naturą.

Kamień dekoracyjny to także rozwiązanie dla poszukujących szybkich prac remontowych i imponujących rezultatów podczas metamorfozy zwykłej ściany. Montaż tej okładziny jest prosty, nie wymaga doświadczenia budowlanego. Minimalistyczne wnętrze dobrze „przyjmie” stonowany kamień dekoracyjny, który doda doń dodatkową, ciekawą strukturę. Z kolei wnętrza eklektyczne, w których obecne są już kolory, różnego rodzaju tynki, płytki ceramiczne, panele drewniane zyskają dodatkowe uzupełnienie w postaci komplementarnego względem innych powierzchni kamienia dekoracyjnego.

Wybór dominującego w danym pomieszczeniu stylu wnętrzarskiego odbywa się w oparciu o personalne preferencje. Jeśli marzy nam się szybka i efektowna odmiana, np. naszego salonu, warto rozważyć dekorację ściany za pomocą okładziny. Kamień dekoracyjny może zostać wykorzystany w aranżacjach klasycznych podmiejskich rezydencji, typowych wielkomiejskich mieszkań czy nowoczesnych loftów w stylu industrialnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here