Transmisja sygnału w HD, dostępna w monitoringu analogowym? Tak jest, dzisiaj jest to możliwe. A to wszystko za sprawą nowatorskiego rozwiązania – BCS HD-CVI.
Marka BCS pokazała rozwiązanie interesujące i innowacyjne, będące całkowicie nową kartą rozdziału analogowych systemów służących monitoringowi. Jako pierwsza technologia na skalę rodzimego rynku, HD-CVI pozwala transmitować obraz rejestrowany w GD i dane telemetryczne, z wykorzystaniem kabla koncentrycznego. To wszystko, a nawet i znacznie więcej – w bardzo przystępnej cenowej półce.
Co do transmisji wideo, w HD-CVI mamy do czynienia z obrazem w świetnej głębi barw. Pozwala przesyłać sygnał wideo w 1080p, czyli rozdzielczości 1920×1080 albo 720p – 1280×720. Świetnie sprawdzi się w takich systemach, które pracują w zróżnicowanych warunkach. Poza tym plusem jest tutaj transmitowanie wideo danych w oparciu nieskompresowaną modulację analogową. Z nią właśnie, możliwe jest podglądanie obrazu w czasie rzeczywistym, z uwzględnieniem bardzo wielu detali.
Dane telemetryczne i ich transmitowanie
Warto zwrócić uwagę na jedną z ogromnych zalet. Chodzi tutaj o transmisję danych sterujących, która przebiega w trybie dwukierunkowym. Z nią możliwe jest właśnie realizowanie poprawnie przebiegającej komunikacji pomiędzy rejestratorem a kamerami, które wchodzą w skład systemu. Zdalne sterowanie podnosi w sposób znaczący użyteczność systemu i gwarantuje komfortowe sterowanie systemem. Rejestratory HD-CVI do kupienia w sklepie Montersi.pl pod adresem: https://www.montersi.pl/rejestratory-hd-cvi
Tutaj mamy opcję kontrolowania takich funkcjonalności jak na przykład:
– sterowanie ostrością kamer
– sterowanie menu OSD w kamerach
– poruszanie kamerą obrotową
– wywoływanie alarmu z poziomu kamery
Kwestia zasięgu transmisji
Ten system w doskonały sposób będzie się sprawdzać, jeśli chodzi o rozbudowane systemu monitoringu, gdzie zadaniem głównym jest ochrona bardzo dużych obiektów. Tutaj kluczowy jest zasięg transmisji, który może w sumie przekraczać nawet 500 metrów. Spory dystans pozwala na elastyczne rozplanowanie umiejscowienia kamer. W taki sposób, by mogły jak najefektywniej pełnić swoje zadania w kontekście monitoringu. Trzeba też jednak mieć na uwadze, że efektywność zasięgu bardzo silnie zależy od tego, jaki kabel koncentryczny zostanie zastosowany w systemie. I tak na przykład – dla RG-11 – 500 metrów, dla RG-59 – 300 metrów.
Proces montażu
Z pewnością w kategoriach kolejnej zalety należy rozpatrzyć bardzo prosty przebieg montażu. Nie trzeba tutaj w tak zaawansowany sposób konfigurować systemu, jak na przykład w przypadku technologii IP. To mocno upraszcza temat dostosowania funkcjonalności kamer do tego, czego wymagamy jako użytkownicy. Czyli – instalacja jest nie tylko szybsza, ale też zwyczajnie prostsza.
Współpraca urządzeń
Część kamer HD-CVI można połączyć z tradycyjnymi rejestratorami DVR, pracującymi w technologii analogowej. W tym przypadku jednak musimy koniecznie pamiętać, że wystąpi pogorszenie rozdzielczości rejestrowanego obrazu. Zostanie ona sprowadzona do rozdzielczości, która jest charakterystyczna dla kamer pracujących technologii analogowej, klasycznego typu. Żeby móc w pełni zrobić użytek z HD-CVI, konieczne będzie sięgnięcie po rejestrator CVI.