Bezpieczeństwo naszych dzieci jest tym, o czym myślimy niemal nieustannie. Od pierwszych chwil życia chcemy dla naszych najmłodszych jak najlepiej i dbamy o nich w każdym aspekcie. Chcemy, by nasze maluchy czuły się dobrze, dlatego wybieramy dla nich najlepsze ubranka, zabawki i akcesoria. Nie zapominajmy też o niezwykle ważnej sprawie, jaką jest sen i wybór odpowiedniego materaca. Dziecko potrzebuje dłuższego wypoczynku niż osoba dorosła, dlatego zadaniem rodziców jest zadbanie o jak najlepszy komfort snu naszych pociech.

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Zanim zdecydujemy się na materac dziecięcy, wybierzemy jego wymiary czy grubość, powinniśmy w szczególności  zadbać o jego jakość. Przed zakupem materaca koniecznie upewnij się czy posiada on odpowiednie certyfikaty i atesty bezpieczeństwa. Zaświadczają one o najwyższej jakości wykonania, a także o tym, że materac jest odpowiedni dla dzieci. Gwarantują również, że jego konstrukcja jest niezawodna i nie zagraża w żaden sposób dziecku. To niezwykle ważne, ponieważ maluchy w łóżku spędzają wiele godzin, dlatego powinniśmy zapewnić im wygodny, komfortowy i bezpieczny sen.

Wysokiej jakości atestowane materace dla dziecka znajdziesz na przykład w sklepie internetowym Sarenka: https://sarenka.eu/15-materace-dla-dzieci-i-mlodziezy.

Wymiary materaców dziecięcych

Wymiarów materaców dla dzieci jest bardzo wiele i nie ma jednego konkretnego modelu, który zawsze sprawdzi się perfekcyjnie. Standardowe, najczęściej wybierane modele do łóżeczek to materac 120×60 oraz materac 140×70. Takie wymiary będą się nadawały zarówno dla malutkich jak i większych dzieci. Dobierając model materaca zadbaj o to, by był on co najmniej 20 cm dłuższy od Twojej pociechy. Rośniemy nawet do 20 roku życia, dlatego warto pamiętać o jego regularnej wymianie i zadbaniu o to, by na każdym etapie dorastania dostarczyć swojemu dziecku wysokiej jakości materac.

Materac 160×80 będzie najlepszym wyborem, gdy dziecko wyrasta już z małego łóżeczka. Dzięki wykonaniu z wysokiej jakości materiałów posłuży on przez kilka dobrych lat. W ofercie sklepu internetowego Sarenka znajdziesz szeroki wybór materaców 160×80 do łóżeczka Twojego dziecka: https://sarenka.eu/90-materac-160×80.

Rodzaje materaców dla dzieci

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów materaców dziecięcych. Ich ceny wahają się od 50 zł do nawet 1000 zł, dlatego możesz z łatwością dopasować je do swoich wymagań i potrzeb.

Kolejna propozycja to materac z włóknem kokosowym lub materac gryczany. Jego bazą może być pianka poliuretanowa lub sprężyna. Cena takich materaców waha się od 100 zł do 400 zł. Posiadają właściwości antypotowe i antyodleżynowe, dlatego będą idealne dla maluszka, który dużo czasu spędza w swoim łóżku.

Przedostatnią propozycją jest materac z pianki wysokoelastycznej lub lateksowej na bazie pianki poliuretanowej. Jego cena wynosi ok. 500 zł, jednak jest to kwota, którą warto wydać na dobrej jakości materac. To niezwykle trwały, a przy tym bardzo wygodny model. Będzie odpowiedni zarówno dla niemowlaków jak i starszych dzieci. Jego cechą charakterystyczną jest fakt, że odprowadza wilgoć i zapewnia swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu jest niezwykle odporny rozwój bakterii niż inne materace. To produkt trwały i solidny oraz wykonany z bardzo wysokiej jakości materiałów, stąd też jego wyższa cena.

Ostatnia i zarazem najdroższa propozycja to materac z pianką termoelastyczną z dodatkiem pianki wysokoelastycznej lub poliuretanowej. Jego cena może wynosić nawet 800 zł, jednak gwarantujemy, że prezentuje on wysoką jakość wykonania i zapewnia najwyższy poziom komfortu dla Twojego dziecka. Wyróżnia się tym, że reaguje na temperaturę ciała dziecka i dzięki temu dopasowuje się do jego kształtu. Dzięki temu zapobiega powstawaniu odleżyn i gwarantuje efektywny sen.

Wybór materaca dla dziecka nie jest najłatwiejszym zadaniem. Wiele aspektów składa się na jego jakość, m. in. odpowiednie atesty, certyfikaty, materiał, z jakiego został wykonany i wiele więcej. Przy jego wyborze warto więc skorzystać z porady fachowca, aby dobrać materac odpowiedni do potrzeb i wagi jego przyszłego użytkownika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here