Jaki fotel do biura wybrać?

0
1846

Fotel biurowy to jeden z najważniejszych elementów biura. Musi on być nie tylko ładny, elegancki i profesjonalny, ale także wygodny i zdrowy dla kręgosłupa. Jak wybrać odpowiedni fotel do biura?

Fotel biurowy ergonomiczny

Wykonując pracę biurową, spędzamy kilka godzin dziennie, siedząc. Dlatego właśnie odpowiednio dobrany fotel gabinetowy jest tak ważny. Co właściwie oznacza ergonomiczny fotel biurowy? Ergonomia jest parametrem bardzo złożonym, na który składa się wiele elementów. Aby dobrze wybrać wygodny fotel biurowy, należy przede wszystkim przeanalizować styl naszej pracy. Pomoże to w określeniu, które cechy fotela biurowego są dla nas kluczowe.

Pierwszym aspektem jest wysokość fotela. Siedzisko powinno być tak ustawione, aby nogi pozostawały zgięte pod kątem 90°. Zbyt wysokie lub zbyt niskie krzesło może spowodować poważny ból w plecach. Fotele gabinetowe powinny także być wyposażone w szerokie, regulowane podłokietniki, na których będziemy mogli oprzeć łokcie podczas pracy przy komputerze. Oparcie natomiast powinno być profilowane do kształtu kręgosłupa, najlepiej z ruchomym podparciem lędźwiowym, które dostosowuje się do wzrostu użytkownika. Fotele biurowe z odchylanym oparciem dodatkowo pozwalają na odpoczynek w czasie przerw oraz wygodną pozycję podczas rozmów telefonicznych.

Nie bez znaczenia pozostaje także odpowiednia wentylacja. Decydując się na fotel biurowy skórzany lub wykonany z innych naturalnych materiałów, ten aspekt nie jest bardzo istotny. Jednak w przypadku foteli ze skóry syntetycznej każdy otwór wentylacyjny wpływa na poprawienie komfortu pracy. Ostatnim elementem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając fotel do biura, jest siedzisko. Tu jednak swoboda wyboru jest dużo większa. Siedzisko powinno być miękkie. Nie powinno być także zbyt płytkie ani zbyt głębokie, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na poziom zmęczenia użytkownika. Fotele biurowe znajdziecie na tej stronie: https://zona-design.pl/meble/fotele/biurowe/.

Fotel do gabinetu – dodatkowe elementy

Wybierając fotel obrotowy biurowy, musimy zwrócić uwagę na naprawdę wiele szczegółów. Nie możemy zapomnieć jednak także o jego podstawie. Do wyboru mamy fotele biurowe na kółkach oraz na płozach. Te drugie są zdecydowanie rzadziej wybierane, ponieważ kółka zdecydowanie ułatwiają poruszanie się na małych powierzchniach biurowych.

Szukasz pomysłu na aranżację Sprawdź https://adoo.pl/aranzacja-wnetrz/

Warto także wziąć pod uwagę charakter naszej pracy. Jeżeli przez większość czasu prowadzimy rozmowy telefoniczne, fotel biurowy obrotowy powinien być wyposażony w zagłówek oraz odchylane oparcie. Praca przy komputerze wymaga odpowiedniej wysokości, wygodnego siedziska i wygodnych, regulowanych podłokietników.

Jaki fotel do biura wybrać? Wygląd też ma znaczenie!

Ergonomia fotela gabinetowego jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia oraz komfortu pracy, jednak wygląd również ma znaczenie. Design fotela wybieramy w oparciu o wystrój i charakter całego pomieszczenia. Najbardziej eleganckie, zdrowe i wygodne są fotele biurowe skórzane. I choć zwykle wybieramy czarny kolor, fotel biurowy szary też może okazać się dobrym wyborem, który całkowicie odmieni charakter wnętrza. Jeżeli mamy problemy z kręgosłupem, warto rozważyć fotel ortopedyczny biurowy. A jeśli marzy nam się relaks w czasie pracy i mamy nieco większy budżet, możemy wybrać także fotel biurowy z masażem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here