Jak zadbać o swój telefon

Każdy właściciel smartfona chciałby, aby jego urządzenie służyło mu bezawaryjnie przez długi czas oraz zachowało swój nienaganny wygląd. Jest to jednak dosyć trudne wyzwanie, ponieważ telefon towarzyszy nam każdego dnia – znajduje się w naszej kieszeni podczas uprawiania sportu, pracy, spotkań z najbliższymi czy nawet wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że już po krótkim czasie użytkowania muszą być widoczne na nim ślady użytkowania. Możesz zrobić sporo, aby chronić swoje urządzenie. Przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek.

Chroń telefon przed czynnikami zewnętrznymi

Kupując nowe urządzenie elektroniczne, którego wcześniej nie używałeś, z pewnością na samym początku zapoznajesz się z jego instrukcją. Chociaż praktycznie nikt nie czyta instrukcji telefonów, to warto wiedzieć, jak się z nimi obchodzić, aby nie doprowadzić do ich przedwczesnego zużycia. Jedna z podstawowych zasad dotyczy nienarażania go na skrajne temperatury – niebezpieczne może być zostawienie telefonu w aucie podczas upałów lub gdy na zewnętrz panuje duży mróz. Podobnie, nie powinno się układać go na słońcu czy kaloryferze. Duże wahania temperatur są szczególnie szkodliwe dla baterii. Aby smartfon działał bezawaryjnie przez długi czas musi unikać kontaktu z wodą i wilgocią. Nawet drobne zalanie może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu w zaledwie kilka chwil. To prawda, że modele wodoszczelne są bardziej odporne na wodę, jednak w dalszym ciągu należy zachować ostrożność. Warto pamiętać na przykład, że wiele urządzeń źle znosi słoną wodę morską. Nawet podczas czyszczenia telefonu nie należy narażać go na kontakt z wilgocią; Powinno się to robić miękką ściereczką z mikrofibry, delikatnie pocierając jego powierzchnie. Ostre narzędzia z pewnością porysują ekran lub obudowę.

Korzystaj z odpowiednich akcesoriów

Twój iPhone XS MAX używany jest zaledwie kilka dni, a już widać na jego ekranie pierwszą ryskę? Najlepszym sposobem, aby temu zapobiec jest zainwestowanie w akcesoria ochronne. Możesz wybrać folie lub szkło na ekran, których zadaniem jest ochrona przed zarysowaniami czy zadrapaniami. Dodatkowo szkło zapewnia wyższy stopień ochrony podczas upadku. Nie mniej ważne jest odpowiednie etui – może ono chronić nie tylko przed rysami, ale też amortyzuje wstrząsy. Dostępne są pokrowce wodoszczelne, które sprawdza się podczas jazdy na rowerze lub uprawiania innych sportów. Wybierając akcesoria do telefonu, najlepiej postawić na oryginalne produkty. Te tanie pochodzące z niesprawdzonych źródeł, nie tylko nie zapewniają odpowiedniej ochrony, ale mogą też spowodować uszkodzenie smartfona – dotyczy to przede wszystkim ładowarek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here