Wysokość stopy zwrotu zawsze jest kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnej. Również z inwestycją w zakup condohotelu wiąże się szacunkowy zysk, który wynika z różnych aspektów. Condohotel jest luksusowym apartamentem w obiekcie dwelopersko-hotelowym. Posiada duża infrastrukturę hotelową, w skład której wchodzi wiele atrakcji. Inwestor staje się właścicielem lokalu, jednak jest on zarządzany przez specjalną firmę. Zajmuje się ona szukaniem najemców, a także utrzymywaniem nieruchomości oraz przeprowadzeniem remontów.

Opłacalność inwestycji

W skali roku zysk z inwestycji w condohotel może przynieść ok. 6-10 jego wartości. Dlatego na przykład lokum o wartości 200 000 złotych, będzie przynosiło dochody sięgające 12-20 tysięcy złotych rocznie. W porównaniu do zysków z inwestycji giełdowych dochody te nie są wysokie, jednak cechują się o wiele większą stabilnością. Umowa z operatorem systemu condo daje gwarancję zwrotu z inwestycji, ponieważ to jego zadaniem jest utrzymanie całego obiektu. Znajdowaniem najemców zajmuje się spółka zarządzająca, dlatego właściciele nie muszą martwić się poszukiwaniem chętnych. Jeżeli operator nie znajdzie żadnym najemców, sam pokrywa koszty ich braku. dzięki temu właściciele nigdy nie są stratni.

Większe zyski

Rynek condohoteli rozwija się bardzo mocno, zwłaszcza w największych miastach. Na największe zyski mogą liczyć właściciele tych condohoteli, które zlokalizowane są w najpopularniejszych miejscowościach wypoczynkowych, czyli nad morzem oraz w górach. Miejsca te odwiedza wielu turystów zagranicznych, którzy poszukują ekskluzywnego standardu noclegowego. Umowa podpisywana przez właściciela oraz operatora zakłada wynagrodzenie, które będzie zależne od dochodów otrzymywanych przez cały obiekt. Zależy ono również od rzeczywistego przychodu generowanego przez condohotel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here