Posiadając przydomowy ogródek często marzymy, by zagościły w nim piękne, kolorowe kwiaty. Aby tak się stało musimy w niego włożyć nieco wysiłku i kierować się kilkoma zasadami, niezbędnymi przy hodowaniu roślin.

Mierzyć siły na zamiary

To, jak będzie wyglądał nasz ogród zależy od tego ile czasu jesteśmy w stanie mu poświęcić. Pamiętajmy, że im więcej roślin posadzimy tym więcej pracy nas czeka. Kiedy planujemy doglądać kwiatów jedynie w weekendy wybierzmy te mniej wymagające i nie przesadzajmy z ich ilością. Warto również pamiętać o odpowiednich odstępach pomiędzy nimi. Daje im to powiem przestrzeń niezbędną do prawidłowego wzrostu. Kolejną kwestią jest rodzaj gleby. Gatunki kwiatów jakie posadzimy muszą mieć możliwość rozwoju w danej ziemi. Istotne będą także kwestie wilgotności i nasłonecznienia.

Jak wybrać?

Na początek najlepiej wybrać te rośliny, które będą najłatwiejsze w uprawie. Do tego grona należą: nagietki, nasturcje, bratki aksamitki. Te ostatnie nie wymagają specjalnej gleby ani dużej ilości miejsca. Najczęściej sadzi się je np.: wzdłuż ścieżki prowadzącej do domu. Najważniejsze dla ich rozwoju jest odpowiednie nasłonecznienie. Projektując wygląd naszego ogrodu starajmy się tak dopierać kwiaty, by pasowały do siebie wielkością i kolorem. Duże urozmaicenie może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

Ważne kwestie

Ogród to niestety nie tylko piękne kwiaty, ale także i walka z chwastami. Można się ich pozbyć na kilka sposobów. Zacznijmy od spulchnienia ziemi i eliminacji najsłabszych „okazów”. Wykorzystajmy także specjalną siatkę i korę, które znacznie ograniczą dostęp światła do gleby, a co za tym idzie, zahamują porost chwastów. Jeśli te rozwiązania nie przyniosą efektu, koniecznością mogą okazać się środki chwastobójcze. Syngenta.pl – to tam znajdziemy mnóstwo preparatów, które pomogą nam w walce z nieproszonymi gośćmi. Nie zapominajmy także o zakupie odpowiedniego sprzętu, który będzie bardzo pomocny podczas wszelkich prac w ogrodzie.  Sekatory, kosiarki, rozsiewacze nawozu, albo pojemniki do rozpylania środków na chwasty i szkodniki są niezbędne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here