Grzejniki elektryczne

Połączenie ogrzewania konwekcyjnego z ogrzewaniem na podczerwień to pomysł na uzyskanie komfortowych i ciepłych wnętrz, a przy tym oszczędności w sezonie grzewczym. Choć elektryczność należy do jednych z najdroższych mediów, w tym przypadku można być spokojnym o domowy budżet.

Na czym polega fenomen nowoczesnych grzejników hybrydowych? Czym się charakteryzują i jak działają?

Ogrzewanie na podczerwień i ogrzewanie konwekcyjne

Rynek funduje nam coraz to nowocześniejsze urządzenia grzewcze. Dzięki nim jesteśmy w stanie zaoszczędzić na corocznych rachunkach w sezonie grzewczym, a także zagwarantować domownikom najwyższy komfort cieplny. Co więcej, dostępne funkcjonalności w nowoczesnych grzejnikach zbliżają nas do użytkowania produktów, które zasługują na miano inteligentnych.

Jednym z takich urządzeń grzewczych jest grzejnik, który posiada dwa bardzo wydajne elementy grzewcze. Ten typ można znaleźć w sklepie https://econovli.pl/. Aluminiowy element, który znajduje się w takim grzejniku, odpowiada za szybkie ogrzewanie pomieszczeń zgodnie z temperaturą zadaną przez użytkownika. Z kolei z powierzchni czołowej grzejnika uwalnia się promieniowanie podczerwone, które przez długi czas, w trybie ciągłym, przekazuje ciepło do pomieszczeń.

Taki system ogrzewania jest oszczędny, bowiem urządzenie korzysta z energii elektrycznej tylko do czasu osiągnięcia pożądanej temperatury. Następnie za rozprowadzanie ciepła odpowiada promieniowanie podczerwone. Ponowna praca aluminiowego elementu grzejnego zaczyna się dopiero wtedy, gdy grzejnik wykryje spadek temperatury.

Praktyczne funkcje

Hybrydowe grzejniki wykorzystujące podczerwień oraz ogrzewanie konwekcyjne, cechują się niemałą liczbą praktycznych funkcji. Wśród nich wymienia się czujnik obecności. Oznacza to, że domownicy przebywając w danym pomieszczeniu odczuwają komfort termiczny, ale po jego opuszczeniu grzejnik obniża temperaturę, aby nie ogrzewać niepotrzebnie pustego pokoju.

Ciekawa funkcja to wykrywanie otwartych okien. Czujnik, który wykrywa otwarte okno, sprawia, że grzejnik przechodzi w tryb stand-by.

Zużycie energii można znacząco ograniczyć korzystając z programatora. Domownicy samodzielnie decydują, jaka temperatura ma panować w danym pomieszczeniu przez cały tydzień.

To wciąż tylko część z funkcji, na jakie można liczyć. Najnowocześniejsze urządzenia grzewcze są proste w obsłudze, praktyczne, oszczędne i gwarantują to, co najważniejsze, czyli utrzymanie temperatury na zadanym poziomie. Nie można również odmówić im wyjątkowej estetyki. W niepamięć odeszły stare, brzydkie i masywne kaloryfery, które pozostawiały wiele do życzenia. Nowoczesne grzejniki łatwo wpisać w dowolną aranżację wnętrza.

Sezon grzewczy nie musi być koszmarem pod względem finansowym i komfortu. Stawiając na hybrydowe grzejniki elektryczne, można liczyć na połączenie funkcjonalności, jakości, estetyki i dbałości o domowy budżet, a także zdrowie wszystkich domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here