Energooszczędna lodówka – czy warto w nią zainwestować

Nowoczesne urządzenia AGD wśród swoich licznych zalet mają też tę jedną – energooszczędność. Jest ona możliwa dzięki dostosowywaniu funkcji urządzenia do faktycznego zapotrzebowania. Jak to się ma do lodówek? Czy inwestowanie w droższe urządzenia w klasie A+ ma sens?

Czy warto oszczędzać na lodówce?

Jeśli przeanalizujemy nasze wydatki na energię elektryczną, to okazuje się, że bardzo wiele naszych urządzeń pobiera sporo mocy. Więcej, niż powinno – ponieważ istnieją energooszczędne sprzęty, dzięki którym można ograniczyć pobór mocy i zmniejszyć rachunki za prąd. Ale modele w klasie A+ często są dużo droższe niż te mniej oszczędne energetycznie. Mimo wszystko warto sięgać po modele z górnej półki, takie jak RS68N8660S9W ciągu kilku lat użytkowania tego urządzenia, oszczędności z tytułu mniejszych rachunków za prąd z pewnością zwrócą się z nawiązką! Lodówka Samsung Inox czy Indesit LR8 to modele, które oszczędzają prąd i chronią środowisko dzięki kilku bardzo ważnym systemom.

Jak lodówka oszczędza energię?

Dla przykładu, model RS68N8660S9 posiada specjalne wykończenia tylnej ścianki lodówki, które utrzymują stałą temperaturę wewnątrz lodówki, nawet pomimo częstego jej otwierania i zamykania. Lodówki zlokalizowane są w kuchniach, w których zwykle panuje najwyższa temperatura w całym mieszkaniu. Częste otwieranie i zamykanie drzwi powoduje przede wszystkim ogrzewanie produktów na drzwiach lodówki. Oprócz tego ciepłe powietrze wtłaczane jest do środka i powoduje ogrzewanie potraw i konieczność wyrównania temperatury z większym nakładem energii. Utrzymywanie stałej temperatury powietrza i stałej wilgotności wewnątrz lodówki RS68N8660S9 pozwala nie tylko oszczędzać energię, ale i sprawia, że produkty spożywcze nie są narażone na rozwój drobnoustrojów, a więc dłużej pozostają świeże i zdatne do spożycia!

Wymierne oszczędności na lodówce

Warto podsumować, dlaczego Lodówka Samsung Inox albo Bosch KGV33VL31E są tak dobrym wyborem w kwestii oszczędności pieniędzy. Nie podlegają one szronieniu się wnętrza zamrażarki i tylnej ściany lodówki. Tym samym nie ograniczają pracy lodówki i zamrażarki, nie zmuszają jej też do zwiększenia nakładów mocy. Wydatek kilkuset złotych więcej na lodówkę dobrej marki to tak naprawdę inwestycja – w środowisko, w oszczędzanie na rachunkach i na żywności. Wysokiej jakości lodówka będzie pobierała mniej prądu, co przełoży się finalnie na niskie rachunki – takie, które nie zmuszają do rezygnacji z wygód, a nie obciążają kieszeni. Oprócz tego, warto wybrać lodówkę wysokiej klasy z innych powodów. Jeśli ma się dużą rodzinę, kupuje się zwykle większe ilości jedzenia na zapas. Tym sposobem część jedzenia musi zostać ulokowana w drzwiach lodówki lub bliżej drzwi. Jeśli nie zużyjemy zapasów dostatecznie szybko, zmienne temperatury w lodówce niższej jakości spowodują namnażanie się drobnoustrojów i szybsze psucie artykułów spożywczych. Lodówki wysokiej jakości pozwalają utrzymać zawsze stałą, odpowiednio niską temperaturę jedzenia i uczynić je świeższym na dłużej. Aby utrzymać maksymalną świeżość produktów, warto też stosować się do zasad lokowania ich na konkretnych, dedykowanych im półkach w nowoczesnej lodówce. Tym sposobem mniej jedzenia marnuje się, więc mniej pieniędzy jest wyrzucanych w błoto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here