Mieszkanie dla Młodych to program, który cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Na pewno ucieszy ich więc informacja, że już w sierpniu program „ruszy” po raz kolejny. W budżecie państwa pozostało bowiem trochę niewykorzystanych środków, które rząd planuje odblokować.

Z sytuacji cieszą się nie tylko kolejni beneficjenci programu, ale również banki i deweloperzy, dla których program jest również szansą na nowych klientów.

Do tej pory sytuacja wyglądała następująco – w momencie gdy ilość wniosków złożonych przez osoby chętne do skorzystania z dopłat wynosiła 95%, banki wstrzymywały przyjmowanie kolejnych wniosków. Pozostałe 5% środków było traktowane jako środki rezerwowe, wypłacane na wypadek urodzenia drugiego lub kolejnego dziecka przez beneficjentów programu.

Jednocześnie zdarzało się, iż nie wszystkie wnioski o pomoc w programie kończyły się podpisaniem umów kredytowych. Środki te pozostawały jakby zamrożone i nie wracały do puli środków programu. Planowana przez rząd nowelizacji ma na celu uruchomienie tych właśnie dodatkowych środków.

Według szacunków chodzi o około 60-70 milionów złotych, z których będzie mogło skorzystać około 3000 osób lub rodzin. Bo program MdM skierowany jest zarówno do singli jak i małżeństw oraz rodzin z dziećmi.

Decyzja o wypłacie kolejnych środków cieszy nie tylko tych wszystkich, którzy marzą o własnym mieszkaniu. Ręce zacierają również deweloperzy. Mimo, że sytuacja na rynku mieszkaniowym i tak jest obecnie bardzo korzystna, to program daje szansę na jeszcze większy popyt na lokale mieszkaniowe. Uzyskanie dopłat to dla części osób jedyna szansa na to by kupić mieszkanie na własność. Upatrując w programie szansę na rozwój deweloperzy budują lokale, które spełniać będą warunki programu – chodzi tu głównie o ograniczenia związane z powierzchnią mieszkań, na które można dostać dopłatę. Szybkim sposobem na znalezienie ogłoszeń z dopłatą jest wpisanie do google np. mieszkania developer Rzeszów Mdm.

Dodatkowe środki w programie to również gest w stronę banków, dla których kolejni beneficjenci programu to kolejny klienci, zainteresowani uruchomieniem kredytów hipotecznych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda się przyjąć nowelizację ustawy w dniu 1 sierpnia, jest szansa, że już w połowie miesiąca będzie można złożyć wniosek na uzyskanie kredytu z dopłatą z programu MdM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here