Styl vintage ukryty w aranżacji wnętrz przenosi nas do czasów dzieciństwa. Stare meble, często wyeksploatowane zyskują drugie życie. Kunsztowne wzornictwo natomiast podkreśla indywidualizm jednostki zamieszkującej dane lokum. Każdy detal ma ogromne znaczenie. To właśnie z nich kreuje się styl vintage. Jak wprowadzić go do mieszkania? Podpowiadamy w artykule!

Stara kuchnia w nowym wydaniu

Szafki w stylu vintage odnajdą się w malutkiej, ale przytulnej kuchni. Dlaczego? Wszystko przez ich funkcjonalne, przesuwane fronty, które po otwarciu nie zabierają miejsca. Ponadto ciekawym trikiem jest pozostawienie ich ciągle rozsuniętych. W środku szafek można stworzyć ciekawą aranżację zastawy stołowej lub słodkich kubków. W białej kuchni przeplecionej równie jasnymi kafelkami sprawdzą się meble w pudrowych odcieniach fioletu lub różu.

Jeden detal ma znaczenie

Jeśli kompozycja Twojego mieszkania przemawia za minimalistycznymi rozwiązaniami, nie wprowadzaj stylu vintage na siłę – ten tylko zagraci przestrzeń. O wiele lepszym sposobem na wyeksponowanie umiłowania do retro jest postawienie na jeden, za to bardzo istotny detal. Może być to element dekoracyjny – lampka, szafka, dywan, a nawet karton do przechowywania bibelotów i książek. Ciekawe porady w tym temacie znajdziemy na stronie http://homeideas.pl/.

Styl vintage we wnętrzu osiągniesz już przy pomocy jednego mebla – może być to stara szafka z barkiem i szufladami. W barku będą kryć się znane i lubiane trunki, w szufladach natomiast możesz umieścić posegregowane dokumenty, które nie będą zalegać na biurku. Ciemny fornir wspaniale kontrastuje z jasnymi ścianami, utrzymanymi w stylu klasycznym, wręcz uniwersalnym. Stara szafka swoje lata świetności ma za sobą – jest to zdecydowanie podkreślone przez otarcia i inne ubytki. Pamiętaj, że jest to cecha charakterystyczna stylu vintage, więc nie sil się na specjalne ukrywanie mankamentów, ponieważ osiągniesz komiczny efekt, który będzie wręcz tandetny.

W łazience zadbaj o nóżki

Mowa tu oczywiście o zdobnych, kunsztownie wykończonych nóżkach wanny. Tego typu wanna sprawdzi się w mieszkaniach, które mogą poszczycić się salonem kąpielowym. Jej niezastąpionym kompanem okażą się heksagonalne kafelki, które stworzą kolorystyczny patchwork – warto postawić na mocne kolory, które uwypuklą elegancję wanny. Pamiętaj, że w tym przypadku detale mają znaczenie. Do wanny warto dobrać baterię w stylu vintage – zamontowanie nowoczesnej stworzy chaos nie do opanowania.

Do przestronnego salonu kąpielowego warto również wstawić drewniane krzesło lub fotel w stylu retro. Na nim możesz nonszalancko powiesić ręcznik, który postronnym obserwatorom wyda się niecierpliwy w oczekiwaniu – jakby zaraz ktoś miał się kąpać, ale po drodze o czymś zapomniał.

Geometryczny modernizm

W latach 70. szalenie modnymi były geometryczne wzory oraz modernistyczne kształty mebli i dodatków – w tym również lamp. Ich cechą charakterystyczną był mocny kolor. Poza tym z powodzeniem mogłyby odnaleźć się w minimalistycznym wnętrzu, ponieważ przez wielu projektantów określane są jako proste i funkcjonalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here