Czym kierować się przy wyborze mieszkania lub domu?

0
1541

My Poznaniacy wiemy, jak ważne są inwestycje. A jedną z najważniejszych, z jakimi mamy do czynienia jest kupno mieszkania bądź domu. Największym problemem na samym początku jest to, skąd wziąć pieniądze. Czy mamy własne oszczędności, czy też musimy postarać się o kredyt? Gdy już ustalimy w jaki sposób zdobyć środki, zaczyna się znacznie ciekawsza część – poszukiwanie idealnego gniazdka. W poniższym artykule zwrócimy Twoją uwagę na kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę i przedstawimy dlaczego domy Naramowice to dla wielu idealna propozycja.

Rynek pierwotny a wtórny

Gdy zaczynamy zastanawiać się nad kupnem domu lub mieszkania, przede wszystkim powinniśmy podjąć decyzję, czy chcemy skorzystać z oferty rynku pierwotnego czy też wtórnego. Czym się one różnią? Rynek wtórny to taki, na którym lokale kupujemy od wcześniejszego właściciela. W przypadku pierwotnego – od dewelopera. Podstawową różnicą jest zatem to, czy będziemy pierwszymi czy kolejnymi właścicielami mieszkania. Jeśli pragniemy, aby wszystko dookoła było w stu procentach dopracowane przez nas – zdecydowanie lepiej będzie kupić mieszkanie z rynku pierwotnego. Domy Naramowice to właśnie taki rynek.

Jaki stan chcemy wybrać?

Gdy kupujemy mieszkanie bądź dom od dewelopera musimy koniecznie dopytać w jakim będzie stanie. Zazwyczaj spotykamy się z dwoma rodzajami: stanem deweloperskim oraz pod klucz. Stan deweloperski, czyli surowy to taki, w którym musimy wszystko sami dokończyć. Jeśli chcemy tylko wstawić meble i sprzęt, a nie bawić się z montowaniem drzwi czy parapetów, koniecznie wybierzmy pod klucz. Dla niektórych dobrą opcją będzie podwyższony stan deweloperski, w przypadku którego mamy wykończone ściany, zamontowane drzwi zewnętrzne, parapety wewnętrzne, instalacje oraz ogrzewanie podłogowe (jeśli było ono zawarte w ofercie).

Lokalizacja

Domy Naramowice znajdują się na poznańskich Naramowicach. Jest część miasta, która prężnie się rozwija. Powstaje tu wiele inwestycji, a jedną z ciekawszych są Nove Olendry. Wybierając mieszkanie tutaj, zapewniamy sobie niepowtarzalny komfort. Z jednej strony mamy niedaleko do terenów zielonych: rezerwatu przyrody Żurawiniec oraz Warty. Z drugiej  – do centrum miasta jest naprawdę blisko, jedynie 15, 20 minut. Dodatkowym atutem jest linia tramwajowa, która będzie gotowa w 2021. Dzięki temu Naramowice będą skomunikowane z centrum jeszcze lepiej. Udogodnieniem jest także to, że w okolicy znajdziemy ośrodek zdrowia, szkoły, uczelnie, apteki, kościoły, sklepy oraz centra handlowe. Zatem wszystko, co potrzebne nam w codziennej egzystencji, mamy pod ręką. A jeśli chcemy udać się do kina czy na kolację z przyjaciółmi – nie zajmie nam to długo.

Dlaczego Nove Olendry?

To niezwykle interesująca inwestycja. W ofercie znajdziemy przede wszystkim różne metraże. Od trzydziestu kilku metrów, aż do ponad osiemdziesięciu! Dzięki temu każdy z nas wybierze idealne lokum – w zależności od tego, ile osób liczy nasz rodzina. Domy Naramowice powstają z najlepszych materiałów, wytrzymałych i nieszkodliwych dla środowiska. Ponadto przygotowano miejsca parkingowe oraz zielone tereny wspólne, które będą zasilane energią pochodzącą z fotowoltaiki.

Jeśli zainteresowała Was oferta, zapraszamy do odwiedzenia strony noveolendry.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here