Czy warto podpisać umowę na wyłączność z biurem nieruchomości

Większość właścicieli nieruchomości wychodzi z założenia, że ogłaszając jej sprzedaż w wielu miejscach, dużo szybciej uzyskają oczekiwany efekt. Częstym wyborem jest też powierzenie sprzedaży nieruchomości kilku agencjom. Ty też chciałeś postąpić w ten sposób? Mamy dla Ciebie dużo lepsze rozwiązanie. Jest nim umowa na wyłączność, o której opowiemy szczegółowo w dzisiejszym artykule.

Czym jest umowa na wyłączność z biurem nieruchomości?

Główna idea umowy na wyłączność jest zawarta w jej nazwie. Podczas podpisania takiej umowy z biurem nieruchomości właściciel zobowiązuje się, że tylko to biuro będzie zajmować się sprzedażą danej nieruchomości. Dla odmiany umowa otwarta sprawia, że można ją zawrzeć jednocześnie z kilkoma biurami. W tym przypadku prowizja od sprzedaży trafia do agencji, której udało się skutecznie sprzedać nieruchomość. Przy umowie na wyłączność prowizja trafia do wybranego biura nieruchomości nawet wtedy, gdy właściciel w ostateczności sam znajdzie kupca i sfinalizuje sprzedaż.

Jakie zalety ma podpisanie umowy na wyłączność?

Podstawową zaletą podpisania umowy na wyłączność jest dużo większe zaangażowanie biura nieruchomości, aniżeli w przypadku podpisania umowy otwartej. Biuro podpisujące umowę na wyłączność ma pewność, że w przypadku znalezienia kupca otrzyma prowizję ze sprzedaży. To w prosty sposób przekłada się na większe zaangażowanie agencji w proces poszukiwania potencjalnych kupców. W takiej sytuacji biuro nieruchomości jest w stanie zainwestować większe środki i siły w promocję danej oferty.

Umowa na wyłączność daje gwarancję, że wysiłek włożony w sprzedaż nieruchomości zostanie wynagrodzony w postaci prowizji. Umowa otwarta nie daje takiej pewności, dlatego też zaangażowanie biura nieruchomości automatycznie maleje. Przecież nikt nie lubi inwestować środków, mając nikłe szanse na zwrot z tej inwestycji.

Czy umowa na wyłączność jest skutecznym narzędziem sprzedaży?

Myśląc o umowie na wyłączność, zapewne obawiasz się, że powierzenie sprzedaży nieruchomości jednej agencji będzie miało mniejszą siłę rażenia, aniżeli zlecenie tego zadania kilku biurom. Okazuje się, że jest zupełnie odwrotnie. Po podpisaniu umowy na wyłączność biuro nieruchomości angażuje wszystkie swoje narzędzia, aby w optymalny sposób wypromować Twoje ogłoszenie na portalach, w mediach społecznościowych czy na dedykowanej stronie internetowej. Biuro nieruchomości może także zadbać o odpowiednią prezentację w postaci zdjęć, filmu, usługi home staging czy nawet wirtualnego spaceru. Tymczasem po podpisaniu umowy otwartej Twoja nieruchomość pojawi się zapewne w kilku lub kilkunastu wersjach na portalach ogłoszeniowych. Dodatkowo w takich ogłoszeniach zazwyczaj nie jest podana dokładna lokalizacja nieruchomości, co zmniejsza wiarygodność ogłoszenia w oczach potencjalnych nabywców.

Ważną kwestią jest także bezpieczeństwo. Podpisując umowę na wyłączność, przekazujesz klucze do mieszkania jednej agencji, a nie kilku, jak ma to miejsce przy umowie otwartej. Im więcej biur zaangażowanych w sprzedaż, tym większe problemy logistyczne z przekazywaniem kluczy.

W ramach umowy na wyłączność, wszelkie szczegóły omawiasz tylko jeden raz. W przypadku umowy otwartej poświęcony czas musisz pomnożyć przez liczbę agencji nieruchomości.

Skoro poznałeś już zalety umowy na wyłączność, to czas teraz wybrać biuro, któremu powierzysz sprzedaż nieruchomości. Wpisując w wyszukiwarce frazę biuro nieruchomości Częstochowa, trafisz na stronę agencji Re/Max Gold. Biuro Re/Max Gold z Częstochowy ma wieloletnie doświadczenie w obrocie nieruchomościami, co daje gwarancję szybkiej i skutecznej sprzedaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here