Czy warto montować piec kominkowy?

Z pewnością każdy chciałby spędzać ponure zimowe wieczory z rodziną przy kominku. Niestety, jeśli budowa kominka nie była uwzględniona w pierwotnym projekcie domu, jego budowa może okazać się trudna, droga, a czasem niemalże niemożliwa. Czy można znaleźć jakiś substytut kominka?

Taką alternatywą mogą być piece kominkowe. Jedną z licznych ich zalet są większe możliwości montażu niż w przypadku tradycyjnych kominków. O ile brak kominka w projekcie jest dużym problemem, o tyle piece kominkowe można zainstalować z łatwością. Można ich używać w pomieszczeniach, które wymagają docieplenia i nie wymagają murowania. Mogą również stanowić elegancki dodatek do wnętrz, w zależności od stylu pieca, tak nowoczesnych jak i tradycyjnych.

Kolejną zaletą tego rodzaju pieców, jest ich sposób zasilania. Paliwem jest używane od tysiącleci drewno. Pozwala to uniezależnić się od ciągłych wzrostów cen gazu, a jest przy tym znacznie bardziej praktyczne niż drewno. Dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo, istotną cechą jest również niezależność od dostaw innego rodzaju paliw, na przykład na wypadek kryzysu czy wojny. Drewno jest materiałem z pewnością najłatwiej z dostępnych paliw. Jest to również jedno z bardziej korzystnych dla środowiska rozwiązań – biomasa, do której zalicza się drewno nie wydziela do atmosfery tak wiele szkodliwych substancji, jak na przykład węgiel. Dla osób bardziej ceniących sobie wygodę pieców gazowych produkowane są również gazowe piece kominkowe.

Współcześnie klienci mogą wybierać spośród wielu różnych modeli, wykonanych z wielu różnych materiałów. Piece żeliwne, chociaż wolno się nagrzewają, charakteryzują się długim czasem oddawania ciepła do otoczenia. Piece stalowe doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach w stylu industrialnym, a piece kaflowe są ciekawym nawiązaniem do pieców stosowanych powszechnie jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

Podsumowując, piece kominkowe są ciekawym rozwiązaniem dla osób marzących o kominku, nie mających jednak miejsca lub możliwości technicznych na takie urządzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here