Wielu ludzi lubi używać obrazów do dekorowania ścian swoich pokojów. W ramach mogą być zaklęte liczne krajobrazy, sztuka nowoczesna czy też portrety (zwłaszcza członków rodziny). Ostatnio jednak w dekoracji domów zaczyna przeważać nowy trend: plakat w ramie. Dotyczy to zwłaszcza mieszkań, które chcą się charakteryzować stylem modernistycznym.

Co z tym plakatem?

Plakaty stają się coraz popularniejsze. Również można je wieszać na ścianie, a przy odpowiednim oprawieniu wywierają spore wrażenie estetyczne – zupełnie jak obrazy. Jednak największą ich zaletą jest to, że łatwo je dostosować do siebie, swoich aspiracji oraz cech charakteru. Jeśli w pokoju znajduje się plakat w ramie z fotografią Marylin Monroe, to już co nieco mówi o właścicielu lub właścicielce danego pomieszczenia.

Rodzaje plakatów

Na takich plakatach może się znaleźć wszystko. Jedną z kategorii plakatów w ramie są fotografie: krajobrazów, znanych celebrytów, ulic, budynków, zachodów lub wschodów słońca. To, co fotograf uwiecznił na aparacie, można później nabyć od niego lub znaleźć w sklepie internetowym i dokonać odpowiedniego zakupu.

Typograficzne plakaty

Inny rodzaj plakatów to te typograficzne. Do tej kategorii zaliczyć można wszystkie plakaty, które są po prostu grafikami tekstów. Najczęściej to cytaty znanych ludzi lub te wyciągnięte ze znanych książek. Nie brakuje jednak w tej kategorii cytatów motywacyjnych lub prostych komunikatów typu „piątki to najlepsze dni w tygodniu”. Czy wspomieliśmy, że sporo zależy od właściciela lub właścicielki danego pomieszczenia?

Ta kategoria plakatów ogólnie dobrze wygląda na ścianach z uwagi na to, że przeważnie to jest biały tekst na czarnym tle lub odwrotnie – taka kompozycja kolorystyczna dobrze współgra z niemalże każdym pomieszczeniem. Co więcej, ma walor personalny: gdy człowiek rano wstaje i widzi plakat z napisem „dzisiaj podbijesz świat!”, od razu ma lepszy humor i przygotowuje się do zawojowania tego dnia.

Oczywiście, zawsze można w ramę oprawić wielkie tablice z wzorami fizycznymi czy chemicznymi – wówczas plakat będzie jednocześnie ładny i pożyteczny, zwłaszcza dla dziecka w wieku szkolnym, któremu może łatwiej uczyć się tych wzorów.

Graficzne plakaty

Kolejna kategoria plakatów to po prostu grafiki. Tworzą je różnorodni artyści, których od malarzy różni to, że ich dzieła są ostatecznie zapisywane w formie elektronicznej, a potem przenoszone na plakat w ramie. W różnych serwisach dla artystów typu DeviantArt można znaleźć mnóstwo grafik czy obrazów, które mogą nam odpowiadać. Aby jednak była ona w formie plakatu, przeważnie będziemy jednak musieli sami ją wydrukować – chyba że zamówimy stosowną usługę w punkcie kserodruku lub znajdziemy stronę, na której plakaty sprzedawane są w formie wydrukowanej, która zostanie wysłana do naszego domu paczką.

Po zakupach wystarczy dany plakat umieścić w uprzednio zakupionej ramie (najczęściej to zakup oddzielny od samego plakatu), powiesić na ścianie i już możemy cieszyć nasze oczy doznaniami estetycznymi.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Printerrier: https://printerrier.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here