Ciepły montaż okien

Z tym pojęciem możemy spotkać się bardzo często, ponieważ okna są montowane bardzo często i w każdym pomieszczeniu. Owe pojęcie jest też bardzo często spotykane w sytuacjach kiedy wykonawca podpisuje umowę z kupującym w trakcie budowy jakiegoś obiektu, czyli wtedy kiedy fizycznie go jeszcze nie ma. Jednak miano określane „ciepłym montażem okien” tak na prawdę nie istnieje. Nie regulują go żadne przepisy prawne, a także fakt, że wykonana usługa określana pod tym pojęciem może być nie tylko bardzo szkodliwa, ale także niebezpieczna.

Wykonawca wykonując daną usługę się pod nią podpisuje. Jeśli wykona ją nieprawidłowo, nawet jeśli kupujący o to poprosi to może narazić się nie tylko na złą reklamę, która bardzo szybko się roznosi, ale także na fakt, że wykonany montaż okien nie jest prawidłowy i okna zamontowane w ten sposób nie spełnią funkcji, którą powinny spełniać. Oznacza to tyle, że wykonawca oddając do użytku takie okna nie zapewnia im takich norm jakie określają przepisy.

Co powinien zapewnić nam sprzedawca oddając okna do użytku

Zatem sprzedawca wykonując usługę powinien zapewnić nam kilka punktów dzięki, którym w pełni będziemy mogli korzystać w danej usługi, a także nie powodując przy tym żadnym szkód wynikających z użytkowania danego okna takich jak choćby wilgoć czy uciekanie ciepła, które generuje większe rachunki za ogrzewanie.

Kolejna bardzo istotna kwestia to oddzielanie nas od temperatury na zewnątrz czyli odpowiednia cyrkulacja powietrza. Nieprawidłowo zamontowane okna mogą spowodować, że na ścianie w danym pomieszczeniu pojawi się grzyb, którego bardzo ciężko się pozbyć i są bez wątpienia złą reklamą dla potencjalnych klientów, czyli każdego kto widzi to zjawisko odwiedzając dane pomieszczenie. Wykonawca usługi więc nie powinien nawet jeśli kupujący o to prosi i popiera to nawet argumentami wykonywać takiej usługi. Nie istnieje takie pojęcie jak „ciepły montaż okien„, a raczej nieprawidłowy i prawidłowy montaż.

Bardzo często spotykane jest zjawisko kiedy to kupujący inaczej zwany nabywcą prosi wykonawcę i tego typu surowy montaż zapewniając, że w przyszłości zostanie wykonana elewacja danego obiektu więc ocieplenie będzie równało się z tym, że okna zostaną prawidłowo uszczelnione. Jednak sprzedawca nigdy nie ma pewności, że tak się stanie i kolejna ważna kwestia to fakt, że wykonawce nie powinno interesować co stanie się w przyszłości, a to żeby usługa w chwili oddania okien do użytku była prawidłowo wykonana i odpowiadała wszelkim przepisom i wytycznym.

Co to znaczy „ciepły montaż okien”

Często spotykane pojęcie to nic innego jak nieprawidłowe uszczelnienie okien za pomocą pianki. Nawet jeśli wykonawca ma pewność, że w niedalekiej przyszłości zostanie wykonana elewacja całego budynku i okna będą miały te same funkcję, a także zaczną odpowiadać wytycznym to bardziej liczy się fakt, że w chwili zakończenia usługi im nie odpowiadają. Kupujący może w każdej chwili zgłosić fakt, że okna nie spełniają określonych funkcji takich jak prawidłowe utrzymanie ciepła i przepuszczalność wilgoci. Obecne jest także skraplanie pary, która bardzo często prowadzi do grzyba na ścianach.

Czy więc wykonawca może się podjąć takiej usługi

Każdy wykonawca szanuje każdego klienta i ich prośby, bo to daje mu odpowiedni dochód. Jednak musi wiedzieć, że tego typu prośby nie są w żaden sposób regulowane w prawie i jest to nic innego jak nieprawidłowe zamontowanie okien. Wykonawca w ten sposób naraża się na chociażby złą reklamę i wiele innych nieprzyjemności z tym związanych. Najlepiej nawet jeśli nabywca o to prosi ustnie to zawrzeć takie elementy w umowie, aby w razie problemów mieć podkładkę, że to kupujący o to prosił, a także wypisać w niej co może spowodować takie ocieplenie i z czym ma się liczyć ów nabywca. Kupujący musi mieć świadomość, że jeżeli dane ocieplenie budynku nie zostanie bardzo szybko wykonane to okna nie spełniają funkcji, które regulują przepisy. Jednak wykonawca musi mieć dowód, że informował o wszystkich tego typu nieprzyjemnościach kupującego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here