Budowanie domu to dość trudne, ale niezwykle owocne przedsięwzięcie. Jednakże każdemu na pewno przydadzą się tutaj pewne wskazówki, dzięki którym nie będzie to aż tak skomplikowany i trudny proces, jak się powszechnie wydaje.

Krok pierwszy – działka

Mało osób jest szczęśliwymi posiadaczami działki. Zdecydowana większość z nas przed wybudowaniem domu musi takową działkę nabyć. Jednak nie jest to zakup tani, dlatego wato mieć pewność, że działka spełnia wszystkie nasze wymagania. Tę pewność dadzą nam dwa dokumenty – miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego albo warunki zabudowy wydane dla tej konkretnie działki.

Krok drugi – wybór projektu

Następnym ważnym momentem jest wybór odpowiedniego projektu. Pamiętajmy, aby tego nie zostawić na ostatnią chwilę. Na rynku bowiem dostępnych jest wiele przeróżnych projektów i na pierwszy rzut oka wszystkie wydają się piękne. Dopiero później dostrzegamy, że choć są ładne, to nie do końca odpowiadają naszym potrzebom. A zatem warto wcześniej dokładnie zdecydować się, na czym nam najbardziej zależy.

Krok trzeci – przyłącza

Tu konieczne jest uzyskanie stosownej promesy, która pozwoli nam przyłączyć wszystkie media. Warto również wcześniej – przed zakupem działki i rozpoczęciem budowy sprawdzić w ogóle, czy na pewno będziemy mieć możliwość podłączenia wszystkich mediów, prądu itp.

Krok czwarty – wycieczka do urzędów

Ten krok obfituje w przeróżne czynności formalne. Musimy bowiem uzyskać pozwolenie na budowę od starostwa. warto pamiętać, że na decyzję czekamy aż do 65 dni. Warto wiedzieć, że w przypadku negatywnej decyzji mamy 14 dni na odwołanie się od niej. Jeśli zaś decyzja jest pozytywna mamy trzy lata na rozpoczęcie budowy.

Powyższe kroki na pewno choć trochę rozjaśniły obraz budowy domu – teraz nie będzie to już tak bardzo skomplikowane!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here