Bezpieczne szybkie pożyczki

Praktycznie każdy z nas w pewnym punkcie swojego życia trafia na moment, kiedy stwierdza, że potrzebuje szybkiego przypływu gotówki. Niezależnie, czy potrzebuje pieniędzy na leki, na remont mieszkania, naprawę samochodu czy bardziej przyziemne rzeczy, takie jak wymarzone wakacje za granicą – odpowiedzią na tą potrzebę mogą być szybkie pożyczki.

W końcu tego większość z nas oczekuje – że proces kredytowania będzie prosty, szybki i nie będziemy długo oczekiwać na gotówkę. Najlepiej, żeby na naszym koncie pojawiła się od zaraz. Kredyty bankowe zwykle wiążą się z dużą ilością dokumentów, które trzeba zgromadzić w celu rozpoczęcia całego procesu. Z roku na rok łatwość otrzymania kredytu maleje – jeszcze nie tak dawno trzeba było starać się o pisma od pracodawców poświadczające dochody. Teraz wszystko jest bardziej zautomatyzowane – wystarczy wyciąg z konta i sprawdzenie klienta w biurze informacji kredytowej, żeby dowiedzieć się czy jest on wiarygodnym dla banku, czy lepiej nie udzielać mu kredytu.

Szybka pożyczka od zaraz!

Trochę naprzeciw temu wyszły parabanki – proces kredytowania jest maksymalnie uproszczony, klient nie jest dogłębnie sprawdzany, ale zamiast tego cały koszt kredytu jest często kilkukrotnie wyższy niż w tradycyjnym banku. Z usług takich zwykle korzystają osoby nieświadome, lub desperacko potrzebujące gotówki którym duże instytucje bankowe nie chcą udzielić pożyczki. Wiąże się to jednak z dużym ryzykiem, zwłaszcza jeśli klient pobieżnie przegląda dostarczone umowy dotyczące pożyczki i jej zasad.

Szukając gdzie szybka pożyczka będzie najbardziej korzystna warto korzystać z usług pożyczkodawców, którzy gwarantują nam pewne warunki i nie żerują na nieświadomości swoich konsumentów. Przy braku pewności warto także skorzystać z usług doświadczonego doradcy kredytowego, który przeprowadzi nas przez wszystkie meandry prawa bankowego, wybierze dla nas najlepszego kredytodawcę oraz sprawdzi, czy wszystkie regulaminy oraz umowy związane z usługą są jasne i klarowne, bez żadnych ukrytych zapisów, które mogłyby postawić klienta w trudnej sytuacji.

Zawsze warto też zacząć od zbadania tematu na własną rękę. Z pomocą przychodzi nam tutaj – oczywiście – internet. Jednak jak zawsze przy poszukiwaniu informacji w internecie musimy zwrócić szczególną uwagę, na wiarygodność portali które je oferują. Pomijając zwykły brak wiedzy osób piszących różne artykuły na tematy finansowe, brać pod uwagę należy także ich aktualność. Nawet najlepiej, najdokładniej napisany artykuł na temat pożyczek z roku 2015 może już dawno być nieaktualny, przez zmiany przepisów finansowych czy chociażby trendów rynkowych. Największe serwisy bankowe w Polsce są miejscami, gdzie powinniśmy takich informacji poszukiwać. Dobrym przykładem jest portal Bankier.pl, gdzie na stronie https://www.bankier.pl/smart/szybkie-pozyczki możemy znaleźć dziesiątki artykułów, które rozjaśnią nam temat pożyczek bankowych oraz pomogą nam zrozumieć w jaki sposób bezpiecznie starać się o szybkie pożyczki.

Możemy tam znaleźć odpowiedzi jak dostać taką pożyczkę bez żadnych zaświadczeń, czy wpływ na możliwość jej uzyskania mają najpopularniejsze świadczenia socjalne, czy też przy jakiej umowie najłatwiej będzie nam uzyskać możliwość pożyczenia środków z banku.

Opisane są również już wcześniej wspomniane parabanki – jako miejsca pozyskania środków pieniężnych dla osób już zadłużonych, na spłatę innych zobowiązań gotówkowych jakimi mogą być np. raty kredytu hipotecznego. O ile osoba zadłużona w tradycyjnym banku ma nikłe szanse na uzyskanie jakiegokolwiek kredytu hipotecznego, to parabanki są instytucjami ukierunkowanymi między innymi na takich klientów. Trzeba jednak zawsze dogłębnie przemyśleć wszystkie „za” i „przeciw” – o ile spłata kredytu inną pożyczką może okazać się kusząca, to trzeba uważać żeby nie wpaść w ciąg pożyczkowy bez końca. Pożyczki parabankowe powinny być brane w nagłych wypadkach, jeśli mamy niemal stuprocentową pewność, że będziemy w stanie ją całą spłacić w niedługim czasie bez uciekania się do kolejnych zobowiązań pożyczkowych.

Oczywiście – łatwo patrzeć na to z odległości. Osoby zadłużone, często nie mają wyjścia i żeby uniknąć chociażby egzekucji komorniczych czy zajęcia domu decydują się na takie kroki.
Na rynku dostępne są także pożyczki przeznaczone domyślnie dla osób zadłużonych. Ograniczone są one do pewnych kwot – ale biorąc pod uwagę, że zwykle przeznaczane są one na spłaty rat w nagłych wypadkach, powinny być wystarczającymi „ratunkowymi” produktami finansowymi.

Cyfryzacja doprowadziła również do tego, że szybka pożyczka możliwa jest do wzięcia także przez internet, bez fatygowania się do oddziału banku. Upraszcza to proces do zaledwie kilku kroków, wykonywanych w zaciszu własnego domu. Tutaj również należy uważać, z jakich pożyczkodawców będziemy korzystać – kradzieże tożsamości zdarzają się coraz częściej, więc zwrócić trzeba szczególną uwagę czy dane jakie podajemy w internecie na pewno trafią do odpowiedniego banku i zostaną wykorzystane tylko do wzięcia kredytu, o jaki wnioskujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here