Bezpieczeństwo w biurze – jak wybrać odpowiednie szafy na dokumenty?

0
1443

Spełnienie wszystkich wymogów związanych z ochroną poufnych oraz tajnych dokumentów nie jest zadaniem prostym. W tym celu potrzebne są specjalistyczne szafy wyposażone w zabezpieczenia, a także wykonane z solidnych, trwałych materiałów. W przypadku wielu przedsiębiorców nieodzowny jest również niewielki sejf. Wybierając szafy metalowe do biura powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników, które zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Stabilność ciężkich mebli metalowych

Szafy przystosowane do przechowywania dokumentów same w sobie nie należą do lekkich. Gdy dołożymy do tego wagę zawartości, często uzyskamy wynik powyżej 100 kilogramów. W związku z tym, szafy metalowe są projektowane i wytwarzane zgodnie z normami BHP. Weźmy na ten przykład szafy kartotekowe lub warsztatowe. Posiadają one szuflady z odpowiednimi prowadnicami, które umożliwiają otworzenie tylko jednej szuflady w danym momencie. Chroni to przed niekontrolowanym wysunięciem się wszystkich szuflad, co mogłoby doprowadzić do przeważenia mebla.

Ponadto, szafy są wyposażone w specjalną podstawę oraz stopki antypoślizgowe. Dzięki temu, mebel dostosowuje się do ukształtowania podłoża i zachowuje maksymalną stabilność. Warto wspomnieć o mechanizmach, które zwiększają komfort użytkowy. Na pierwszym miejscu stoi jednak maksymalny poziom bezpieczeństwa wszystkich pracowników w biurze.

W trosce o należytą ochronę dokumentów

Głównym zadaniem specjalistycznych szaf metalowych jest dbałość o bezpieczeństwo dokumentów. Do produkcji wykorzystuje się solidne i trwałe materiały, które pozwalają uchronić przechowywaną zawartość przed najbardziej ekstremalnymi sytuacjami, takimi jak chociażby pożar. Na przedsiębiorcy ciąży poważna odpowiedzialność za bezpieczeństwo dokumentów poufnych i tajnych, a także za magazynowane dane osobowe.

szafy metalowe

Szafa ma zapewnić ochronę przed dostępem do dokumentów osób niepowołanych, przed ich rozpowszechnieniem, zgubieniem, uszkodzeniu lub zniszczeniu. Stosuje się specjalne zabezpieczenia w zależności od przeznaczenia. Najbardziej zaawansowane mechanizmy montuje się w meblach z certyfikatem dopuszczającym przechowywanie dokumentów ściśle tajnych.

Gdzie możemy pozyskać specjalistyczne szafy metalowe?

Meble biurowe możemy zamówić przez Internet, gwarantując sobie zakup od renomowanych dostawców. W ten sposób możemy łatwiej dobrać produkt dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb, a także zapoznać się z jego pełną specyfikacją oraz certyfikatami. Dużym udogodnieniem jest fakt, że profesjonalne szafy metalowe możemy dostosować także do wystroju pomieszczeń biurowych. Producenci umożliwiają wybór kolorów ścian bocznych oraz frontów, dzięki czemu, szafy metalowe zachowują nienaganną estetykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here