Jak używać frezów czołowych?

0
Jak używać frezów czołowych

Obróbka wyrobów wykonanych z różnych materiałów często przysparza wiele trudności. Dlatego też dobrze mieć efektywne narzędzia, które wpłyną na komfort naszej pracy, a ona sama będzie łatwa i szybka. Jednym z takich narzędzi z pewnością są diamentowe frezy czołowe.

Czym są frezy?

Frezy czołowe do CNC są narzędziami, które jak sama nazwa wskazuje, służą do frezowania różnych powierzchni w materiale obrabianym, w tym płaskich i geometrycznych. Wśród występuje wiele rodzai, które odróżniają się od siebie geometrią ostrzy, kształtem oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane.

Rodzaj powłoki oraz materiał narzędziowy jest szczególnie istotny i ma wpływ na jakość i wydajność obróbki, czyli tak zwaną skrawność, która oznacza nic innego jak zdolność narzędzia do ,,skrawania różnych materiałów.

Wśród materiałów narzędziowych można wyróżnić:

Wyróżnia się następujący podział materiałów narzędziowych

  • cermetale,
  • stale narzędziowe,
  • materiały supertwarde
  • spiekane węgliki.

Frezy czołowe diamentowe i ich zastosowanie

Frezy czołowe diamentowe można stosować zarówno do szlifierek kątowych, jak i maszyn CNC. Dzięki zastosowaniu materiału, jakim jest diament, frezy diamentowe zalicza się do kategorii supertwardych.

Najczęściej wykorzystywane są w kamieniarstwie, gdzie zachodzi konieczność stosowania wytrzymałych i sprawdzonych rozwiązań.

Jak używać frezów?

Na używanie frezów ma wpływ to, z czym je połączymy. Jak wyżej wspomniano, frezy diamentowe można połączyć zarówno ze szlifierką kątową, jak i frezowaniem komputerowym, za pomocą numerycznych urządzeń (tzw. CNC).

Używając frezów w szlifierce kątowej, należy wiedzieć, że maksymalne pogłębienie frezem może wymagać kilkukrotnego wejścia i wyjścia. Przy tej czynności warto zachować ostrożność oraz porządek, a przy wychodzeniu frezu wyczyścić wszelkie wióry i zanieczyszczenia.

Przy frezowaniu CNC obrabiany obiekt jest unieruchomiony, a nad nim znajduje się wcześniej zaprogramowana głowica obrabiarki. Następnie zastosowany frez może poruszać się w trzech osiach, przy czym dodatkowa każda z nich może się obracać.

Frezarka CNC to bardzo zaawansowanie technologiczne narzędzie, które powinno być używane przez specjalistów. Za jej pomocą można tworzyć najbardziej fantazyjne kształty, a dobór odpowiedniego frezu odbywa się automatycznie, co daje możliwość szybkiej zmiany podczas całego procesu frezowania.

Niezależnie od tego, do jakiej maszyny zostaną zastosowane frezy, to należy wiedzieć, że frezy diamentowe są jednymi z najbardziej wytrzymałych. Ich wysoka jakość pozwala na pracę nawet z bardzo twardym materiałem, jakim jest kamień.

Kabiny prysznicowe na wymiar

0
Kabiny prysznicowe na wymiar

Zastanawiasz się, jaką kabinę prysznicową wybrać? Jej rozmiar nigdy nie wydaje ci się idealnie dopasowany do twoich potrzeb albo wielkości łazienki? Wiele osób boryka się z takimi problemami, dlatego doskonałym rozwiązaniem dla nich jest zamówienie kabiny prysznicowej na wymiar. Zobacz, w jaki sposób może sprawdzić się także u ciebie.

Wygodna kabina prysznicowa, czyli odpowiednia swoboda

Kąpiel pod prysznicem powinna sprawiać każdemu człowiekowi przyjemność. Dlatego też niezwykle ważne jest dobranie rozmiaru kabiny prysznicowej do potrzeb i do tego, abyś podczas każdego korzystania z niej nie uderzał łokciami o ścianki. Ważna jest możliwość absolutnie swobodnego obrotu czy sięgnięcia po przybory toaletowe.

Kabina prysznicowa może przy tym przyjmować różne kształty. Warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ od nich zależy wygoda nie tylko wewnątrz niej, ale także w całej łazience. Kabina jest zazwyczaj dość spora, jeśli więc posiadasz małą łazienkę, może poważnie ograniczać w niej przestrzeń. Wówczas z pomocą może przyjść odpowiedni kształt, który wcale nie musi być klasycznym prostokątem czy kwadratem. Kabiny prysznicowe łukowate albo ścięte (pięciokątne) doskonale się sprawdzają w wielu miejscach, gwarantując większą ilość miejsca i swobodę na środku łazienki.

Kabina na wymiar – rozwiązanie do każdego domu

Kabina prysznicowa na wymiar to ciekawe rozwiązanie dla każdej osoby, która potrzebuje konkretnego rozmiaru, aby czuć się w pełni komfortowo. Pozwala na idealne zagospodarowanie przestrzeni w łazience, ponieważ nigdy nie jest zbyt mała ani zbyt duża do jej wielkości. Co więcej, gwarantuje pełną swobodę ruchów niezależnie od tego, jaki masz styl brania kąpieli.

Kabina na wymiar idealnie sprawdzi się też, jeśli w twoim domu potrzebne są specjalne akcesoria pod prysznic. Może to być na przykład niewielki rozkładany stołeczek dla osoby starszej. W klasycznej kabinie prysznicowej czasami trudno jest go zmieścić, podczas gdy w dopasowanej na wymiar z pewnością znajdzie się na niego miejsce.

Elegancki wygląd kabiny

Na koniec warto podkreślić, że kabiny prysznicowe na wymiar prezentują się bardzo elegancko. Są wykonane z dbałością o najmniejsze detale, co pozwala im cieszyć oko każdego, kto tylko wejdzie do łazienki. Możesz przy tym wybierać zarówno z klasycznych rozwiązań wymagających brodzika, jak też z nowoczesnych kabin typu walk-in.

Te ostatnie są szczególnie chętnie wybierane przez entuzjastów nowoczesnego designu. Pozwalają na postawienie kabiny bezpośrednio na posadzce, co gwarantuje jej minimalistyczny wygląd. Nie posiadają brodzika, a zatem są też znacznie łatwiejsze w czyszczeniu, co jeszcze bardziej przedłuża ich estetyczny wygląd.

Lampy vintage – gdzie pasują?

0
Lampy vintage

Nowoczesne, idealnie zaaranżowane wnętrza zaczynają Cię nudzić? Zastanawiasz się, jak ożywić swoje pomieszczenia i zmienić je w taki sposób, by je nieco odmienić? Często wcale nie musisz robić generalnego remontu i zmieniać całego pomieszczenia – wystarczy detal np. Lampa. Jeśli masz dość monochromatycznych aranżacji, postaw na stylowe elementy w stylu vintage, które skutecznie odmienią Twoje wnętrze i sprawią, że całość będzie prezentować się wręcz perfekcyjnie.

Lampy vintage – kiedy wybrać?

PRL – okres przez wielu znienawidzony, źle się kojarzący. Dziś wraca w postaci dodatków i elementów aranżacji wnętrz, by na nowo wzniecić swojego ducha w naszych domach i mieszkaniach. Rzeczy typu vintage coraz bardziej zyskują na popularności, targi staroci cieszą się niesłabnącą popularnością już od kilku lat.

Wiele z nas ma dość identycznych lub bardzo podobnych mebli z popularnych sieciówek. Szukamy więc innych, nieszablonowych rozwiązań, a takim właśnie jest wybór mebli i dodatków vintage. Szaleństwo lat 70. trwa i okazuje się, że nie ma szansy na jego przerwanie. Spora grupa osób rozsmakowała się w dodatkach w stylu vintage, które są nie tylko niepowtarzalne, ale i niezwykle efektowne. Często jeden mały detal, kupiony za niewielkie pieniądze, może odmienić całe wnętrze i nadać mu brakującego charakteru. W  ofercie sklepu Kolory światła znajdziesz jedynie lampy najwyższej jakości. Postaw na jakościowe oświetlenie Azzardo Bross, Ramko Echo  oraz lampy LED wpuszczane w sufit.

Styl vintage – czym się charakteryzuje?

Warto już na samym początku rozgraniczyć dwa pojęcia, często przez laików używane zamiennie – retro i vintage. Pamiętajmy – to nie to samo! Vintage to wykorzystanie przedmiotów autentycznych, często odrestaurowanych, jednak oryginalnych, powstałych w minionych dziesięcioleciach. Retro to pewnego rodzaju interpretacja vintage i tym, co podobało się w minionych epokach.

Jeśli więc jesteś fanem stylu vintage i retro – możesz śmiało zaaranżować swoje wnętrze w tym właśnie stylu. Na targach staroci znajdziesz różne elementy, zarówno meble, jak i dodatki i lampy.

Lampy retro – gdzie się sprawdzą?

Jeśli chodzi o to, gdzie lampy retro będą wyglądać dobrze – sypialnia, salon, kuchnia i jadalnia – to właśnie tu będą wyglądać doskonale. Zwróć jednak uwagę na styl, w którym zostało urządzone dane wnętrze. Na rynku znajdziesz wiele lamp stylizowanych, które świetnie nawiązują do ducha klimatu retro Nie musisz więc spędzać wielu godzin na poszukiwaniach, lampy retro kupisz także w sklepach internetowych.

Największą zaletą współczesnych lamp retro jest to, że mogą być one energooszczędne i jednocześnie wyglądać jak te, wprost wyjęte z dworków i domów z minionych epok. Lampy retro mogą doskonale wyglądać nie tylko we wnętrzach, ale i w ogrodzie i na tarasie. Na zewnątrz stworzą one niepowtarzalny klimat, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo.

Zwróć jednak uwagę na to, by lampy, które znajdą się w Twoim ogrodzie były także odporne na deszcz i śnieg, a także na działanie pozostałych czynników atmosferycznych.

Jeśli chcesz, by Twoje wnętrze inspirowało innych i miało niezapomniany charakter, postaw na meble i dodatki w stylu vintage. To właśnie one wprowadzą niezapomniany charakter i sprawią, że całość będzie się prezentować wręcz doskonale.

Detektory tlenku węgla – profesjonalne systemy bezpieczeństwa obiektu

0
Detektory tlenku węgla

Dzięki najnowszym systemom bezpieczeństwa, właściciele domów mogą mieć naprawdę najwyższy poziom ochrony. Ale jest kilka rzeczy, których nawet najlepsze systemy nie mogą uwzględnić – i ważne jest, aby pomóc właścicielom domów zrozumieć, jeszcze przed zakupem systemu, jak działają profesjonalne systemy detekcji gazu. W ten sposób można oszacować czy poziom ochrony obiektu jest odpowiednio zapewniony przez detektor tlenku węgla i LPG.

Instalacja oraz konserwacja detektorów gazu w domu to jeden z najlepszych sposobów ochrony zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców. Sprawdzony i zatwierdzony alarm dymu i tlenku węgla może być testowany za pomocą telefonu i również na telefon wysyła alerty.

Jak działają profesjonalne systemy detekcji gazu?

Detektory tlenku węgla działają, precyzyjnie rozpoznając rozproszony w pomieszczeniu gaz, którego ludzie nie mogą wyczuć ani zobaczyć. Poziom jakości pracy detektorów jest wysoki, ale muszą być odpowiednio rozmieszczone, czyli na wysokości głów ludzi aby były w stanie spełniać swoją rolę. Ponieważ mają za zadanie ostrzegać właściciela obiektu, zanim tlenek węgla osiągnie śmiertelny poziom, po prostu muszą znajdować się na poziomie głowy lub niższym. Umieszczenie ich pod sufitem, na przykład jako czujnika dymu, absolutnie nie wystarczy, aby zapewnić właścicielowi domu bezpieczeństwo. Detektor tlenku węgla i LPG to sprzęt ratujący życie ludzkie.

Gdzie mają zastosowanie profesjonalne systemy detekcji gazu?

Tlenek węgla (CO) to bezbarwny i bezwonny gaz. Może pochodzić z takich urządzeń jak na przykład samochód jeżdżący w garażu lub generator benzynowy umieszczony na ganku lub patio w pobliżu otwartych drzwi domu. Dostępne są różne rodzaje detektorów tlenku węgla, w tym te, które są zasilane bateryjnie i te, które są podłączone na stałe do domowej instalacji elektrycznej. Dodatkowo dostępne są również czujki przeznaczone do obsługi zarówno dymu, jak i czadu.

Funkcje pełnione przez detektor tlenku węgla i LPG

Zrozumienie, jaką pełni funkcję detektor tlenku węgla i LPG, jest istotną częścią wyboru odpowiedniego systemu bezpieczeństwa. Niestety, problem z tego rodzaju detektorami polega na tym, że nie mogą ostrzegać przed propanem. Ludzie, którzy używają propanu do ogrzewania lub gotowania, mogą błędnie uważać, że są chronieni, podczas gdy w rzeczywistości tak nie jest. Detektor CO nie może wykryć wycieku w zbiorniku z propanem, co oznacza, że ​​właściciele domów nadal mogą być zagrożeni.

Jest absolutnie wskazane żeby wyjść z pomieszczenia w momencie najmniejszego podejrzenia że ma miejsce wyciek gazu. Należy też natychmiastowo poinformować odpowiednie służby ratownicze.

Wszystkie miejsca gdzie mają zastosowanie profesjonalne systemy detekcji gazu będą bezpieczniejsze dla mieszkańców.

Ponieważ bezpieczeństwo jest tak ważnym tematem, zaleca się instalowanie systemów detekcji gazów, które mają dwa źródła zasilania, aby mieć pewność, że dom jest bezpieczny.

Ważne jest aby tenże sprzęt miał wyświetlacz, który dokładnie informuje o poziomie tlenku węgla w danym momencie. Pomaga to zinterpretować wiele możliwych alarmów, jakie mogą generować detektory tlenku węgla, takich jak niski poziom baterii lub koniec okresu eksploatacji urządzenia.

Przeczytaj też: Profesjonalne systemy detekcji gazu – jak działają i gdzie znajdują zastosowanie?

Baterie z wyciąganą wylewką. Pomoc w wyborze i zakupie baterii praktycznej i użytecznej

0
Baterie z wyciąganą wylewką

Każda gospodyni domowa wie, jak ważny jest dostęp do wszystkich potrzebnych kuchennych sprzętów. Do nich należą nie tylko urządzenia AGD, ale również baterie kuchenne, stosowane przy każdym zlewozmywaku. Za ich pomocą wykonuje się takie obowiązki jak zmywanie talerzy, oczyszczanie warzyw i owoców, a także ich obieranie. Później skupiamy się na nowoczesnych bateriach zlewozmywakowych, które odznaczają się wyjątkowo wysokim stopniem użyteczności oraz dużą popularnością. Przedstawimy ich najważniejszą specyfikację technologiczną, podpowiemy w czym, tkwi ich wyjątkowa sił i przydatność oraz przedstawimy najważniejsze kryteria zakupowe, o których warto pamiętać w tracie przeglądania sklepowych półek. 

Baterie z wyciąganą wylewką – najważniejsze zalety i korzyści 

Wyciągana wylewka może wiele zmienić w Twojej kuchni oraz znacząco wpłynąć na przebieg wielu obowiązków wykonywanych w tym pomieszczeniu. Z pewnością zdarzyła Ci się sytuacja, w której bateria kuchenna okazywała się źle dopasowana. Mogła mieć przykładowo zbyt krótką wylewką, która nie była w stanie doprowadzić wody wszędzie tam, gdzie była potrzebna. Niektóre gospodynie narzekają także na baterie, w których wylewki są nadmiernie wygięte ku górze lub których konstrukcja w inny sposób utrudnia wykonywanie podstawowych prac. 

Z pewnością, sytuacje te da się wyeliminować, jeśli tylko sięgniesz po baterie z odpowiednio wyprofilowana wylewką. Do najchętniej wybieranych należą pod tym względem dwie grupy produktów. Pierwszą tworzą baterie posiadające długą, elastyczną wylewkę, którą możesz swobodnie przemieszczać ponad całą powierzchnią zlewozmywaka. Wylewki takie są łatwe w obsłudze, stabilne oraz wytrzymałe. Nie ulegają awariom zbyt szybko, a wiele gospodyń domowych używa ich przez okres wielu lat bez przerwy. 

Baterie z wyciąganą wylewką to rozwiązanie jeszcze bardziej komfortowe, po które sięga coraz więcej odbiorców. Baterie takie wyposażone są w dodatkowe rozwiązania i elementy konstrukcyjne. Kluczowy jest oczywiście wyciągany wąż, który stanowi przedłużenie samej wylewki. Jego działanie uzupełnia obciążnik, który pomaga zachować stabilność w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. Poszczególne dostępne baterie różnią się między innymi długością, na jaką można wyciągnąć natrysk. Niekiedy dochodzi ona nawet do 100 cm. 

Bateria z wyciąganą wylewką – wytrzymała i solidna 

Wybierając baterię nie można zapomnieć o sprawach tak podstawowych, jak materiały wykorzystane w produkcji. Jest to o tyle ważne, że mają bezpośredni wpływ na wytrzymałość danej baterii i jej przewidywany okres przydatności do użycia. Odradzamy wybór baterii kuchennych wykonanych z materiałów niskiej jakości lub wrażliwych na wilgoć. Zdecydowanie lepszym posunięciem będzie sięgnięcie po produkty wykonane z tworzyw nierdzewnych. 

Do takich należą między innymi chrom oraz zyskujący na popularności inox. Różnica pomiędzy nimi jest dość prosta i nie tkwi w zasadzie w kwestiach praktycznych, ale estetycznych. Oba materiały są bowiem równie wytrzymałe i solidne. Różnią się jednak stopniem połyskliwości. Baterie chromowane posiadają najczęściej gładką, połyskliwie oszlifowaną powierzchnię. Bateria kuchenna inox będzie natomiast matowa, tworząc wrażenie materiału w stylu retro.

Likwidacja zmarszczek – dotyczy osób w prawie każdym wieku!

0
Likwidacja zmarszczek

Każdy z nas, niezależnie od płci i wieku chciałby cieszyć się młodym i atrakcyjnym wyglądem. Niestety, nawet mimo dbania o prawidłową dietę, codzienną pielęgnację oraz zdrowy tryb życia, wraz z upływem lat na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Chociaż proces starzenia się skóry uzależniony jest od wielu czynników – w tym genetyki lub środowiska, to prędzej czy później na twarzy każdej osoby pojawia się zmarszczki. Jak sobie z nimi radzić? Najlepiej postawić na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Aby były skuteczne należy dopasować je do wieku i kondycji skóry.

Zabiegi dla osób 35+

Jak powinieneś dbać o skórę, gdy zaczynasz zauważać na twarzy pierwsze zmarszczki? W wieku 35+ warto postawić na łagodne zabiegi, które będą delikatnie oczyszczać skórę, nawilżać ją oraz odżywiać. Doskonałą propozycją jest mikrodermabrazja diamentowa. Może być stosowana nawet u osób z wrażliwą skórą. Polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą strumieni mikrokryształków. Podczas zabiegu cera ulega dotlenieniu i wzmocnieniu, co jest możliwe dzięki stymulacji produkcji kolagenu. W okolicach 35 lat można też stawiać na inny zabiegi nawilżające i złuszczające, na przykład na kwas migdałowy.

Sposoby na zmarszczki – cera dojrzała

O cerze dojrzałej można mówić już około 45 roku życia. Jej cechami charakterystycznymi jest wyraźna utrata jędrności i elastyczności, co spowodowane jest obniżaniem się poziomu kolagenu i elastyny. Na jakie zabiegi warto zdecydować się w tym wieku? Między innymi na mezoterapię igłową z kwasem hialuronowym, który ma silne właściwości wiążące wodę. Wypełnienie zmarszczek tą substancją przynosi doskonałe efekty, które utrzymują się wiele miesięcy – szczególnie, jeżeli zastosuje się usieciowany kwas hialuronowy o większej gęstości i plastyczności. W wieku 45+ sprawdzą się też nici liftingujące, których zadaniem jest przywrócenie ostrego konturu twarzy oraz botoks z użyciem toksyny botulinowej.

Jakie zabiegi kosmetyczne dla osób 65+

Likwidacja zmarszczek po ukończenia 65 roku życia jest dużym wyzwaniem, jednak również w tym przypadku medycyna estetyczna ma dużo do zaoferowania. Gdy skóra jest już bardzo zaawansowana warto stawiać na zabiegi silnie liftingujące, których celem jest odtworzenie punktów podporowych twarzy na brodzie, w dolinie łez przy kościach jarzmowych czy też okolicy przyusznej. W dalszym ciągu doskonałe efekty mogą przynieść nici PDO, które niwelują wiotkość skóry, unoszą opadający owal twarzy oraz poprawiają jej zagęszczenie – w tym przypadku warto jednak postawić na nici z haczykami.

Jak przeglądać ogłoszenia o pracy w Zabrzu?

0
praca

Ogłoszeń o pracę jest teraz w Internecie całe mnóstwo. Jest ich tak dużo, że naprawdę nieraz trudno zadecydować, na które z nich warto by było jakoś zareagować, a na które nie ma sensu nawet odpisywać. Błędem jest natomiast odpowiadanie na absolutnie wszystkie wynalezione oferty pracy w Zabrzu. Tylko w teorii zwiększa to szansę powodzenia całej akcji, bo w rzeczywistości sprawia, że kandydat wysyła identycznie brzmiące wiadomości do wszystkich potencjalnych pracodawców i przez to przez żadnego z nich nie jest traktowany poważnie.

Wnętrze w stylu industrialnym – na czym polega ten modny styl?

0
Wnętrze w stylu industrialnym - na czym polega ten modny styl

Zamarzyło Ci się mieszkanie urządzone w industrialnym klimacie i zastanawiasz się jak można by wprowadzić jego elementy do aranżacji Twojego mieszkania? W tym artykule przeczytasz o charakterystycznych elementach tego typu projektów.

Przeglądając rozmaite katalogi przedstawiające profesjonalne aranżacje wnętrz możemy zauważyć, że nie słabnie moda na styl industrialny oraz loftowy w polskich wnętrzach mieszkań. Stylistyka tego typu doskonale wpisuje się także w nowoczesną architekturę budynków, która oparta jest na prostych geometrycznych bryłach oraz naturalnych materiałach takich jak beton, drewno, stal oraz szkło. Transparentność jest niewątpliwym spoiwem nowoczesnych budynków z industrialnymi projektami wnętrz. Dla większości nie jest raczej problemem rozpoznanie tego typu stylistyki w mieszkaniu. Inną natomiast sprawą jest jej stworzenie od absolutnych podstaw w nowo wybudowanej przestrzeni mieszkalnej.

Styl industrialny – jakie materiały?

Aby zrozumieć na czym polega ten styl, warto przyjrzeć się znaczeniu angielskiego słowa ‘industrial’. Wyrażenie to oznacza dosłownie – ‘przemysłowy’. A zatem wnętrze urządzone w tym stylu nawiązuje tematyką do klimatu fabryk oraz najróżniejszych obiektów przemysłowych. Wnętrza industrialne są pełne transparentnej przestrzeni. Pomieszczenia są wysokie i obszerne, wyposażone w wiele dużych przeszkleń, które sprawiają, że wnętrza są bardzo dobrze doświetlone. Podstawowymi materiałami eksponowanymi w tych projektach są beton, drewno, cegła oraz metale. W pomieszczeniu industrialnym mile widziane są uwydatnione elementy miejskich instalacji, np. w postaci rur od klimatyzacji, czy stalowych rur instalacji centralnego ogrzewania. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać do tego celu elementy imitujące prawdziwe instalacje. No i rzecz jasna nie może zabraknąć oświetlenia w postaci albo żarówek zwisających z sufitu na kablach lub żyrandoli i lamp w postaci masywnych metalowych reflektorów.

Jeżeli planujesz samodzielne stworzenie wnętrza w stylu industrialnym, kierujemy słowo przestrogi. O ile koncepcja ta może wydawać się stosunkowo prosta, o tyle trzeba mieć świadomość, że w tej stylistyce granica między modnym i spójnym projektem, a post przemysłowym bałaganem jest bardzo niewielka. Na etapie powstawania wizji projektu wnętrza, warto posiłkować się jak największą ilością profesjonalnych projektów wnętrz. Świadomość surowców wykorzystywanych w projektach wnętrz w stylu industrialnych pozwala na skuteczny dobór odpowiednich elementów wyposażenia. Ściany z betonu i starej czerwonej cegły, podłoga z wyraźnie widocznymi słojami drewna oraz stalowe czarne elementy w meblach to niewątpliwy przepis na sukces.

Drewno w stylu industrialnym

Drewno jest materiałem ponadczasowym, w zależności od sposobu wykończenia doskonale sprawdza się niemal w każdej stylistyce. W industrialnych wnętrzach znakomicie sprawdza się głęboko szczotkowane drewno, które charakteryzuje wyraźny rysunek słoi wyczuwalnych dotykiem. Jednym z nieodłącznych elementów domów jednorodzinnych z użytkowym poddaszem bądź piętrowych są schody. W stylu industrialnym często wykonuje się je z drewna. Jak dowiadujemy się na stronie producenta schodów Drewdom, z powodzeniem można wykorzystać różne gatunki drewna, przy czym do najtrwalszych zalicza się oczywiście dąb, orzech, jesion oraz buk.

Styl industrialny – jaka kolorystyka?

Zarówno styl industrialny jak i loftowy charakteryzują się stonowanymi, spokojnymi kolorami stanowiącymi tło dla bardziej wyrazistych pojedynczych dodatków. Zazwyczaj mile widziana jest czerń, biel oraz najróżniejsze odcienie szarości. W przeciwieństwie do obiegowych opinii wnętrze urządzone w stylu industrialnym nie musi być ciemne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ściany były wykonane w jasnych odcieniach szarego betonu, a podłoga z jasnobrązowego buku. Zastosowanie klasycznych dużych okien zapewni dużą dawkę światła słonecznego, które napełni wnętrze naturalną energią. Uzupełniwszy wnętrze o dodatki wykonane z naturalnych materiałów stworzymy klimat, w którym chyba każdy będzie mógł czuć się dobrze.

Artykuł opracowany przy współpracy z firmą PlatformaMebli.pl. Firma specjalizuje się w produkcji mebli industrialnych oraz loftowych.

Inteligentne światło w przestrzeni domowej

0
Inteligentne światło w przestrzeni domowej

Nowoczesna sztuka budownictwa zakłada tworzenie takich nieruchomości, które są nie tylko optymalnie funkcjonalne w ramach współczesnych potrzeb inwestorów. Dzisiaj ogromną uwagę zwraca się na aspekty ekologiczne, a tzw. inteligentne domy są podstawą zrównoważonych działań, które mogą przyczyniać się do ochrony środowiska. Światło, które wchodzi w zakres funkcjonowania inteligentnych domów, jest więc doskonałym połączeniem rozwiązań praktycznych, wygodnych, ale i energooszczędnych. Ponadto, zawsze warto stosować nowatorskie systemy, które przecież już niedługo staną się powszechne, aniżeli stawiać na te tradycyjne, które niebawem będą przeżytkiem. 

Inteligentne światło, czyli jakie?

Co to właściwie jest inteligentne światło? Okazuje się, że są to innowacyjne technologicznie systemy, a samo oświetlenie tego rodzaju powinno być planowane już na etapie projektu nieruchomości. Oczywiście, można inwestować w pojedyncze punkty świetlne, które będą działać w tym nurcie, jednak najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie spójności w tym zakresie. 

Inteligentne światło w pełni odpowiada potrzebom wszystkich domowników. Jest funkcjonalne i praktyczne, bo najczęściej sterowane zdalnie wedle indywidualnych wymagań albo włączane i wyłączane automatycznie, zgodnie z wcześniejszymi ustawieniami. 

Inteligentne światło pozwala korzystać z dobrej jakości oświetlenia, które jest najbardziej zbliżone do światła naturalnego. Eksperci potwierdzają, że właśnie takie jest najkorzystniejsze dla naszego zdrowia i oczu. 

Warto również podkreślić, że inteligentny system oświetlenia korzystnie wpływa na oszczędności finansowe funkcjonowania całego gospodarstwa domowego. Żarówki LED, czujniki ruchu i ustawienia w zakresie działania światła, które są wręcz idealnie dopasowane do potrzeb mieszkańców, wszystko to sprawia, że zużywana jest znacznie mniejsza ilość energii elektrycznej. Widać to wyraźnie po rachunkach za prąd, które są nawet o kilkadziesiąt procent niższe. 

Inteligentne światło wewnątrz i na zewnątrz 

Systemy inteligentnego światła można stosować zarówno wewnątrz nieruchomości, jak również w jej przydomowej strefie. Szeroki wybór takich elementów oświetlenia znajdziesz na https://elektromag.pl/ i trzeba przyznać, że jak najbardziej warto w takie zainwestować. 

Inteligentne światło wewnętrzne sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, zaleca się wybór tego z czujnikiem ruchu, na przykład w głównych ciągach komunikacyjnych. Co więcej, światło zdalnie sterowane może wręcz stanowić element zabezpieczający nieruchomość, może być włączane na przykład podczas nieobecności mieszkańców. 

W strefie zewnętrznej świetnie sprawdzi się przy furtce, w ogrodowych alejkach, przy drzwiach wejściowych czy na podjeździe garażu. Doskonałym wyborem będzie inteligentne światło z czujnikiem ruchu albo czujnikiem zmierzchu.  Dzięki temu z przydomowego terenu można korzystać w pełnym komforcie, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo, ale również aspekty dekoracyjne. Wiele punktów takiego światła może być ozdobą w ogrodach. Weź tylko pod uwagę najwyższą jakość wszelkich komponentów, aby cały system mógł działać bez usterek przez wiele lat.

Jak działa wentylacja mechaniczna?

0
Jak działa wentylacja mechaniczna

Zamontowanie odpowiedniego systemu wentylacyjnego, który wymusza obieg powietrza w budynku, pozwala na uzyskanie zdrowego powietrza w domu. Czym jest wentylacja mechaniczna? Jaką wybrać?

Wentylacja mechaniczna a świeże powietrze w mieszkaniu

Zadaniem wentylacji mechanicznej jest prawidłowa wymiana powietrza wewnątrz budynku. Jej montaż jest sprawdzonym pomysłem, gdy wentylacja naturalna, zwana grawitacyjną, okazuje się niewystarczająca. 

Pod pojęciem wentylacji grawitacyjnej rozumiany jest naturalny ciąg, który powstaje wskutek różnicy temperatur pomiędzy powietrzem na zewnątrz a wewnątrz budynku. Z kolei system wentylacji mechanicznej wymusza cyrkulację powietrza w obrębie mieszkania za pośrednictwem specjalnych wentylatorów zasilanych elektrycznie.

Jakie są rodzaje wentylacji mechanicznej?

Decydując się na wentylację mechaniczną, należy zapoznać się z dostępnymi na rynku rodzajami instalacji. Wyróżnia się:

– instalację nawiewną – działanie tego systemu polega na tym, że świeże powietrze przy użyciu odpowiednich wentylatorów jest tłoczone do środka pomieszczenia. Z kolei zużyte powietrze, dzięki uzyskanemu nadciśnieniu, jest wypychane kanałami na zewnątrz.

– instalację wywiewną – jej działanie polega na usuwaniu zużytego powietrza z pomieszczenia za pomocą wentylatorów tworzących podciśnienie. Dzięki temu dochodzi do zasysania świeżego powietrza z zewnątrz przez specjalne nawiewniki lub kanały.

– instalację nawiewno-wywiewną – łączy ona w sobie dwa powyższe systemy. W tym przypadku zarówno czerpnia, jak i wyrzutnia powietrza działają dzięki urządzeniom mechanicznym, które wymuszają obieg powietrza.

Bardzo dobrym i ekonomicznym rozwiązaniem jest montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Zapewnia ona nie tylko świeże oraz czyste powietrze przez cały rok, lecz także pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu domu.

Działanie tego typu wentylacji opiera się na dwóch strumieniach powietrza, które tworzą się w specjalnym urządzeniu – zwanym rekuperatorem. Ogrzane oraz dobrze przefiltrowane powietrze dostaje się do wnętrza mieszkania z rekuperatora poprzez nawiew. 

Z kolei zużyte powietrze uchodzi wyciągiem wprost do rekuperatora. Urządzenie to ma specjalne filtry, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia, takie jak pył i kurz. Wentylacja z odzyskiem ciepła zapewnia wysoki komfort klimatyczny w pomieszczeniach oraz wpływa pozytywnie na ludzkie zdrowie.

Zobacz też

Jak używać frezów czołowych

Jak używać frezów czołowych?

Obróbka wyrobów wykonanych z różnych materiałów często przysparza wiele trudności. Dlatego też dobrze mieć efektywne narzędzia, które wpłyną na komfort naszej pracy, a ona sama będzie łatwa...