Piece kaflowe – doskonałe źródło ciepła

0
Piece kaflowe – doskonałe źródło ciepła

Kafle to jeden z najbardziej znanych materiałów okładzinowych stosowanych w produkcji pieców. I nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę ich wysokie walory dekoracyjne i wytrzymałość mechaniczną. Termin kafel dosłownie oznacza prostokątną lub kwadratową płytkę wykonaną z wypalanej gliny i pokrytą z jednej strony centymetrową warstwą szkliwa.

Ceramika wyłożona kafelkami, znana jest ludzkości od czasów starożytnego Egiptu, używana głównie, jako dekoracja pałaców i świątyń, zaczęła być używana w Europie, jako materiał okładzinowy pieców w XV i XVII wieku. Piece kaflowe wyglądają pięknie i dlatego cieszą się tak dużym zainteresowaniem klientów.

Piece kaflowe – cechy

Piece kaflowe wyprodukowane są z wysokiej, jakości surowców, które mają doskonałą odporność cieplną i plastyczność, co zapobiega pękaniu pod wpływem wysokich temperatur. Kolejną cechą jest konstrukcja dzięki zewnętrznemu pokryciu szkliwem wokół obwodu płytki. Piecyki kaflowe wyróżniają się wspaniałymi elementami zdobniczymi, zastosowaniem koloru kremowego i czarnego, które pozwalają dopasować je do posiadanej aranżacji wnętrza.

Dzisiaj piece kaflowe przeżywają drugie narodziny, najczęściej są wyłożony kaflami z połyskiem odporne na pękanie, wykonane metodą automatyczną. Surowcem jest surowa masa gliniasta, pocięta na płytki, a następnie palona w piecach fabrycznych lub w proszku glinianym, który łączy się z wodą i prasuje pod wysokim ciśnieniem w specjalnych formach. Ze względu na materiał zewnętrzny piecyki kaflowe posiadają wydłużony czas oddawania ciepła, dlatego po wygaszeniu paleniska utrzymują jeszcze ciepło.

Piece kaflowe – doskonałe źródło ciepła

Piece kaflowe opalane są drewnem, najczęściej liściastym, chociaż producent dopuszcza wykorzystanie brykietu z węgla brunatnego. Produkty składają się z wysokiej, jakości stali zastosowanej na korpusie i froncie wkładu, co powoduje, że są odporne na wysokie temperatury. Obudowa piecyka wyłożona jest pięknymi kaflami.

Sam piec wyposażonych jest w podwójny system dopalania, wydłużający czas palenia drewna. W tym przypadku rozwiązuje się kwestię maksymalnego bezpieczeństwa samego procesu spalania, ponieważ gdy część tlenu jest dostarczana do wtórnego zapłonu opału, tlenek węgla, (CO) jest przekształcany w dwutlenek węgla, (CO2), co nie stanowi zagrożenia dla ludzi.

Producent przykłada dużą wagę do wydajności cieplnej swoich pieców kaflowych. Paleniska są wyłożone od wewnątrz białym materiałem ceramicznym Accumote o wysokich właściwościach odbijających ciepło, aby utrzymać wysoką temperaturę w strefie spalania. Piece kaflowe są bardzo dekoracyjne i niezawodne, dlatego jeśli ktoś ceni sobie wysoką, jakość i chce ozdobić swój dom spektakularnym urządzeniem grzewczym, wówczas będą one dobrym rozwiązaniem.

Piecyki kaflowe od producenta Kratki

Piecyki kaflowe są idealnym produktem do wnętrz urządzonych w stylu retro oraz klasycznych. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących tradycyjny design. Cieszą się uznaniem wśród ludzi doceniających wysoką, jakość wykonania i zastosowania sprawdzonych surowców. Jak już wspomniano korpus i przód kominka wykonane są z wysokiej, jakości stali kotłowej, która jest w stanie wytrzymać wysokie temperatury.

Elementy paleniska są wycinane laserowo, a następnie wyginane na specjalnych maszynach. Niezawodną szczelność komory spalania zapewnia wysokiej, jakości spawanie gazowe. Drzwi wyposażone są w żaroodporną ceramikę, która wytrzymuje temperatury do 800 ° C. Skuteczne spalanie i dłuższą konserwację zapewnia wykładzina komory spalania idealna do przechowywania termicznego podnosi temperaturę w komorze. Kontrola procesu spalania odbywa się ręcznie przez dopływ powietrza z pomieszczenia przez sekcję popiołu.

Korzyści, jakie można osiągnąć posiadając w swoim domu piecyk kaflowy

Wyłożony kafelkami piecyk w ciekawej stylistyce służy nie tylko, jako wystrój wnętrza, ale także po otrzymaniu ciepła z paleniska nadal przekazuje go do pomieszczenia po tym, jak ogień już zgaśnie. Redukcja osadzania sadzy jest osiągnięta dzięki przezroczystemu systemowi szklanemu (kontrola przepływu powietrza). Piecyk kaflowy jest wyposażony w elegancki i wygodny uchwyt. Urządzenie jest wygodne w montażu dzięki regulowanym nóżkom i ruchomemu wylotowi z możliwością obracania o 360 °. Takie piecyki kaflowe mają pięcioletnią gwarancję.

Agregaty prądu – co warto o nich wiedzieć? Sprawdzamy!

0
Agregaty prądu – co warto o nich wiedzieć? Sprawdzamy!

Agregat prądu to urządzenie, które samodzielnie wytwarza energię elektryczną i jest w stanie zasilić nią inne odbiorniki. Sprawdza się o więc w miejscach gdzie nie ma żadnego dostępu do sieci energetycznej lub w firmach, czy gospodarstwach domowych narażonych na przerwy w dostawach prądu.

Agregaty prądu, a odbiorniki

Niewątpliwie agregat prądu to urządzenie, którego zakup powinni rozważać właściciele małych firm, dużych przedsiębiorstw, a także zarządcy instytucji państwowych i osoby prywatne. Wszystko przez to, że w każdym z tych miejsc przerwy w dostawie prądu potrafią wprowadzić chaos. Wyłączenie maszyn na linii produkcyjne, sprzętu medycznego, czy też komputerów na których działają pracownicy biurowi może doprowadzić do groźnych przestoi. Jeśli zostanie podjęta decyzja o zakupie agregatu prądotwórczego to powinno się wziąć pod rozwagę kilka kwestii. Na początek tą związana z odbiornikami. Koniecznym jest ustalenie jaka faza będzie potrzebna. Urządzenia dzielą się bowiem na jedno- i trójfazowe. Następnie należy sprawdzić, czy urządzenia będą indukcyjne, czy też elektroniczne. Do tych pierwszych zalicza się np. lodówki, klimatyzatory, a do drugich laptopy, telewizory. To właśnie ta druga kategoria jest znacznie bardziej wrażliwa na skoki, a także jakość dostarczanego prądu.

Agregaty prądu – technologia

Odnośnie powyższego, agregaty prądu powinny posiadać kilka ważnych systemów, które ochronią podpięte do nich odbiorniki. Pierwszym z nich jest ten odpowiadający za stabilizację napięcia. Jak się okazuje dostępnych jest kilka rodzajów takich systemów. Mowa tutaj o opcji: cyklokonwerter, cyfrowy automatyczny regulator napięcia (D-AVR), inteligentny i zarazem automatyczny regulator napięcia (i-AVR) lub najnowocześniejsza prądnica inwerterowa. Do tego dochodzą jeszcze systemy wyłączające pracę urządzenia gdy następuje przeciążenie.

Agregaty prądu – potrzebna moc docelowa

By określić moc jaką powinien cechować się agregat prądu należy obliczyć maksymalny pobór wszystkich odbiorników. Przy zliczaniu wartości znajdujących się na tabliczkach znamionowych urządzeń należy brać również pod uwagę moc potrzebną do rozruchu. To bardzo istotne, ponieważ może być ona znacznie wyższa od tej przy pracy stałej. Jeśli ktoś ma problem z dokonaniem tych obliczeń, to zawsze może skorzystać z pomocy personelu sklepu, w którym dokonuje zakupu np. https://agregaty.com.pl/. Specjalistę należy również zapytać o zasady konserwacji i potrzebny serwis urządzenia. Skonsultować z nim warto również kolejna kwestię. Mianowicie silnik jakim ma być napędzany agregat. Mowa tutaj tak o tym benzynowym jak i wysokoprężnym.

Czym kierować się przy wyborze mieszkania lub domu?

0
Czym kierować się przy wyborze mieszkania lub domu?

My Poznaniacy wiemy, jak ważne są inwestycje. A jedną z najważniejszych, z jakimi mamy do czynienia jest kupno mieszkania bądź domu. Największym problemem na samym początku jest to, skąd wziąć pieniądze. Czy mamy własne oszczędności, czy też musimy postarać się o kredyt? Gdy już ustalimy w jaki sposób zdobyć środki, zaczyna się znacznie ciekawsza część – poszukiwanie idealnego gniazdka. W poniższym artykule zwrócimy Twoją uwagę na kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę i przedstawimy dlaczego domy Naramowice to dla wielu idealna propozycja.

Rynek pierwotny a wtórny

Gdy zaczynamy zastanawiać się nad kupnem domu lub mieszkania, przede wszystkim powinniśmy podjąć decyzję, czy chcemy skorzystać z oferty rynku pierwotnego czy też wtórnego. Czym się one różnią? Rynek wtórny to taki, na którym lokale kupujemy od wcześniejszego właściciela. W przypadku pierwotnego – od dewelopera. Podstawową różnicą jest zatem to, czy będziemy pierwszymi czy kolejnymi właścicielami mieszkania. Jeśli pragniemy, aby wszystko dookoła było w stu procentach dopracowane przez nas – zdecydowanie lepiej będzie kupić mieszkanie z rynku pierwotnego. Domy Naramowice to właśnie taki rynek.

Jaki stan chcemy wybrać?

Gdy kupujemy mieszkanie bądź dom od dewelopera musimy koniecznie dopytać w jakim będzie stanie. Zazwyczaj spotykamy się z dwoma rodzajami: stanem deweloperskim oraz pod klucz. Stan deweloperski, czyli surowy to taki, w którym musimy wszystko sami dokończyć. Jeśli chcemy tylko wstawić meble i sprzęt, a nie bawić się z montowaniem drzwi czy parapetów, koniecznie wybierzmy pod klucz. Dla niektórych dobrą opcją będzie podwyższony stan deweloperski, w przypadku którego mamy wykończone ściany, zamontowane drzwi zewnętrzne, parapety wewnętrzne, instalacje oraz ogrzewanie podłogowe (jeśli było ono zawarte w ofercie).

Lokalizacja

Domy Naramowice znajdują się na poznańskich Naramowicach. Jest część miasta, która prężnie się rozwija. Powstaje tu wiele inwestycji, a jedną z ciekawszych są Nove Olendry. Wybierając mieszkanie tutaj, zapewniamy sobie niepowtarzalny komfort. Z jednej strony mamy niedaleko do terenów zielonych: rezerwatu przyrody Żurawiniec oraz Warty. Z drugiej  – do centrum miasta jest naprawdę blisko, jedynie 15, 20 minut. Dodatkowym atutem jest linia tramwajowa, która będzie gotowa w 2021. Dzięki temu Naramowice będą skomunikowane z centrum jeszcze lepiej. Udogodnieniem jest także to, że w okolicy znajdziemy ośrodek zdrowia, szkoły, uczelnie, apteki, kościoły, sklepy oraz centra handlowe. Zatem wszystko, co potrzebne nam w codziennej egzystencji, mamy pod ręką. A jeśli chcemy udać się do kina czy na kolację z przyjaciółmi – nie zajmie nam to długo.

Dlaczego Nove Olendry?

To niezwykle interesująca inwestycja. W ofercie znajdziemy przede wszystkim różne metraże. Od trzydziestu kilku metrów, aż do ponad osiemdziesięciu! Dzięki temu każdy z nas wybierze idealne lokum – w zależności od tego, ile osób liczy nasz rodzina. Domy Naramowice powstają z najlepszych materiałów, wytrzymałych i nieszkodliwych dla środowiska. Ponadto przygotowano miejsca parkingowe oraz zielone tereny wspólne, które będą zasilane energią pochodzącą z fotowoltaiki.

Jeśli zainteresowała Was oferta, zapraszamy do odwiedzenia strony noveolendry.pl.

Nitonakrętki – rodzaje i zastosowanie

0
Nitonakrętki - rodzaje i zastosowanie

Kluczowymi elementami w wielu sytuacjach są nitonakrętki. Czym charakteryzują się takie akcesoria? Dlaczego warto z nich korzystać? W jakich branżach są one chętnie używane?

Czym jest nitonakrętka?

Na początek warto wiedzieć, że nitonakrętka to rodzaj tulejki, czyli inaczej nitu rurkowego. Akcesoria tego typu posiadają gwintowaną wewnętrznie część. To powoduje, że bez problemu można łączyć na przykład cienkościenne elementy, gdzie nie ma sposobności dokonania nagwintowania otworu. Ogólnie rzecz biorąc, nitonakrętki składają się z trzech części (gwintowanej, kołnierza, a także niegwintowanej cienkościennej). Fachowcy nie tylko doceniają uniwersalne zastosowanie, ale także prostą pracę z tymi elementami.

Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Nitonakrętki dzieli się głównie ze względu na materiał, który posłużył do ich produkcji. Zależy Wam na akcesoriach bardzo wytrzymałych i odpornych na działanie czynników zewnętrznych? W takim razie warto zdecydować się na nitonakrętki zrealizowane przy użyciu stali nierdzewnej. To na przykład nitonakrętki przelotowe cylindryczne z kołnierzem walcowym. Zostały one starannie wykonane ze stali nierdzewnej A2 (INOX). To jednak nie wszystko w tym aspekcie. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że niektóre akcesoria tego typu są również realizowane przy użyciu aluminium. Takie są zaś dużo prostsze w montażu ze względu na swoją elastyczność. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na wspomniane powyżej nitonakrętki przelotowe cylindryczne z kołnierzem walcowym, które także powstają z aluminium, a nie tylko ze stali nierdzewnej.

Sprawdź aktualną ofertę Stalmut na https://stalmut.pl/oferta/nity-nitonakretki/

Dlaczego warto je używać?

Poznaliście już kilka, mamy nadzieję, bardzo wartościowych informacji na temat tych narzędzi. Dlaczego jednak warto je w ogóle stosować? Fachowcy stawiają na nitonakrętki na przykład w budownictwie lub przemyśle, które są potem używane do wykonywania połączeń nitowych itp. Zwracają uwagę na przykład na błyskawiczny montaż. Chyba natomiast nikogo nie trzeba przekonywać, że obecnie czas to pieniądz. Dodatkowo montaż nitonakrętek może zostać zautomatyzowany, chociaż potrzeba do tego rzecz jasna wiedzy i doświadczenia. Tym sposobem bez żadnego kłopotu i większego trudu można łączyć rozmaite elementy, jak choćby cienkie blachy itp. Oczywiście, bardzo ważne jest to, aby zdecydować się na dobrej jakości nitonakrętki od profesjonalnego producenta. Na szczęście nie brakuje sklepów internetowych albo stacjonarnych z tym asortymentem, które są dobrze oceniane przez Klientów.

Aranżacja okienna kluczem udanej stylizacji pomieszczenia

0
Aranżacja okienna kluczem udanej stylizacji pomieszczenia

Przystępując do aranżacji wnętrz mieszkalnych, czy biurowych, nie można zapominać, jak ważne i kluczowe dla wystroju całego pomieszczenia jest odpowiednie podkreślenie okna. Jego wystrój nadaje wnętrzu właściwy klimat i charakter, dlatego należy szczególnie zadbać o ich aranżację, by cieszyć się z udanej i spójnej stylizacji całego pomieszczenia.

Umiejętna aranżacja okna w sypialni gwarantem jej klimatu i odpowiedniego nastroju

Sypialnia to wyjątkowe pomieszczenie, które służy odpoczynkowi i zdrowemu snu. Jej wystrój powinien odpowiadać potrzebom osób zamieszkujących to wnętrze i zapewniać wypoczynek i relaks najwyższej jakości. Kluczowym elementem każdej aranżacji pomieszczenia sypialnianego jest oprawa okienna. To właśnie stylizacja okna tworzy nastrój i klimat sypialni i dlatego należy poświęcić jej nieco więcej uwagi i troski.

Romantyczna i kobieca sypialnia doskonale harmonizuje z pięknymi, długimi zasłonami, które finezyjnie upięte podkreślają  jej urok i wdzięk. Subtelne materiały, cudownie okalające okno, nie tylko stworzą miłą i ciepłą atmosferę pomieszczenia, ale też idealnie osłonią przed nadmiarem słońca i światła, kiedy potrzebny jest odpoczynek w zaciszu domowym.

Zasłony pięknie zdobią każde pomieszczenie, ale wymagają częstego prania i prasowania, co dla niektórych może być zbyt uciążliwe i męczące. Dlatego rolety dzień-noc, idealnie sprawdzają się w sypialniach,w których prostota i minimalizm odgrywają kluczową rolę. Szeroki wachlarz kolorów i tkanin takich rolet,pozwalają dobrać te właściwe do wystroju i klimatu pomieszczenia. Rolety dzień-noc (dostępne w ofercie m.in. firmy Winrol – https://www.winrol.com.pl/) doskonale zdobią okna, akcentują nowoczesny charakter pomieszczenia i zapewniają intymność jego użytkownikom, kiedy tego potrzebują.

Żaluzje drewniane i rolety plisowane do salonów klasycznych i nowoczesnych

Salon jest niewątpliwie najważniejszym pomieszczeniem każdego mieszkania czy domu.To tutaj domownicy spędzają większość czasu i zapraszają rodzinę i znajomych. Jego aranżacja powinna być nie tylko zgodna z kanonami mody, ale i zapewniającą odpowiednie warunki do odpoczynku i relaksu podczas spotkań towarzyskich. Umiejętnie ozdobione okna nadadzą pomieszczeniu nowoczesnego bądź bardziej casualowego i przytulnego charakteru.

W salonie klasycznym, idealnie sprawdzą się żaluzje drewniane, bardzo stylowe i klimatyczne jednocześnie. Wprowadzają do wnętrz przytulną i ciepłą atmosferę, pięknie harmonizując z dodatkami i meblami pomieszczenia. Ciekawą alternatywa dla drewnianych osłon, mogą być żaluzje bambusowe, bardzo modne i oryginalnie prezentujące się w oknach.

Salon nowoczesny, dosyć chłodny i surowy, korzystnie wygląda,kiedy aranżacja okienna akcentuje jego styl. Dlatego rolety plisowane wspaniale odnajdują się w tak urządzonych pomieszczeniach. Plisy dwufunkcyjne  umożliwiają zwijanie i rozwijanie rolet zarówno od góry, jak i dołu, co jest bardzo wygodne i funkcjonalne w codziennym ich użytkowaniu.

Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań, chętnie wybiorą do salonów klasyczne, długie i bardzo wytworne zasłony, które sprawiają, że wnętrze staje się szykowne i bardzo eleganckie. Zasłony prezentują się pięknie w każdych wnętrzach, dodając im wdzięku i uroku w zależności od stylu panującego w danym pomieszczeniu. Różnorodność wzorów i tkanin, pozwala dopasować zasłony do wystroju wnętrza i sprawić, że staną się jego  główna ozdobą.

Współczesne wnętrza zachwycają wystrojem i bogactwem różnorodnych dodatków, jednak aranżacja okien, staje się kluczowa dla każdego modnego i pięknego pomieszczenia. Eleganckie zasłony, modne rolety czy żaluzje, nie tylko cudownie zdobią okna, ale wspaniale podkreślają charakter pomieszczeń stając się ich niezbędnym i integralnym elementem.

Opracowanie: Alicja Błysk

Alpiniści w mieście albo jak pokonać wieżowiec

0
Alpiniści w mieście albo jak pokonać wieżowiec

Obecnie na rynku istnieje wiele firm oferujących usługi sprzątania. Jednak jedną z najciekawszych jest alpinistyczne mycie okien. W dzisiejszych czasach usługa ta jest bardzo potrzebna ze względu na coraz większą ilość powstających budynków. Czasami są to kilkanaście piętrowe, szklane elewacje, wymagające specjalnej techniki czyszczenia szyb oraz śmiałych i precyzyjnie wykonujących pracę pracowników.

Co jest potrzebne aby zostać technikiem alpinistycznym?

Ta praca jest stworzona dla tych osób, którzy codziennie marzą o pokonaniu wysokości. Profesjonalne mycie okien dotyczy nie tylko wieżowców, ale również centrów handlowych, biurowców, budynków z trudno dostępnymi oknami i szklanymi powierzchniami, domów jednorodzinnych. Aby pracownik mógł bez problemu poradzić z każdym obiektem, a w szczególności z myciem okien na wysokości, powinien być dobrze przygotowany do pracy. Odbycie ćwiczeń praktycznych i teoretycznych jest niezbędne przed rozpoczęciem pracy w danej dziedzinie. Bardzo ważne jest zapoznanie się ze specjalistycznym sprzętem do wykonywania prac na wysokości. Dopiero wtedy taka osoba może przystępować do wykonywania zawodu.

Zakres usług oferowanych przez firmę specjalizującą się w pracach na wysokości.

Alpinizm przemysłowy wykorzystywany jest nie tylko do prac dotyczących czyszczenia szyb i elewacji, ale także podczas prac dekarskich, do malowania elewacji, montażu reklam, zabezpieczeń przeciwko ptakom, wycinki i pielęgnacji drzew oraz odśnieżania dachów. Każde z tych nieprostych zadań wymaga pracy uprawnionych i doświadczonych profesjonalistów, wyposażonych w odpowiedni sprzęt. Poważne podejście do realizowania usług zapewni fachową obsługę i satysfakcjonujący końcowy rezultat.

Na czym polega wykonanie niektórych usług?

Mycie okien na wysokości jest bardzo ciekawym, a zarazem odpowiedzialnym zajęciem. Firmy specjalizujące się w pracach na wysokości mają dostęp do sprzętu technicznego, który pozwala na bezpieczne wykonywanie usług wysokościowych. Obowiązkiem ekipy jest za pomocą odpowiednich środków czyszczących precyzyjne usunięcie wszelkiego brudu z okien we wszelkiego typu obiektach, we wszystkich trudno dostępnych miejscach.

Czyszczenie elewacji to bardzo ważny zabieg, który poprawia wizerunek nie tylko pojedynczego budynku, ale i całego miasta. Z czasem elewacja zbiera na sobie ogromną ilość kurzu, pyłu, porasta mchem albo grzybami. Potrzebuje wtedy gruntownego i skutecznego czyszczenia przez ekipę profesjonalistów, która potrafi przewrócić pierwotny wizerunek elewacji. Natomiast malowanie elewacji dodatkowo wymaga odpowiedniej wiedzy i przygotowania podłoża. Czyszczenie i gruntowanie to obowiązkowe czynności, jakie trzeba wykonać przed rozpoczęciem malowania. Odpowiednio dobrana farba pomoże uzyskać pożądany efekt.

Montaż reklam – wyzwanie dla prawdziwych profesjonalistów. Ważne jest wcześniej ocenić lokalizację, aby mieć możliwość użyć różnych technik montażowych. Także obowiązkowo sprawdza się wypełnienie ściany, na której będą podwieszone pracownicy. Może zdarzyć się tak, że konieczne będzie użycie podnośnika koszowego.

Ramka na zdjęcia — czy warto?

0
Ramka na zdjęcia — czy warto?

Zdjęcia są nieodłącznym elementem naszego życia już od długiego czasu. Każdy lubi uwiecznić ważne dla siebie chwile na fotografii. Wynika to przede wszystkim z sentymentu, jakim darzymy dane wydarzenie oraz osoby, które brały w nim udział. Czas mija i zmienia się również forma zdjęć. Aktualnie wywołuje się już znacznie mniej zdjęć jak dawniej. Wszyscy korzystają teraz z cyfrowych wersji fotografii.

Dlaczego warto korzystać z cyfrowej wersji fotografii?

Przede wszystkim przemawia za tym ekonomia. Jednak korzystając z cyfrowej wersji, możesz mieć ich znacznie więcej bez zagracania swojego domu. Istnieje wtedy również mniejsze prawdopodobieństwo, że zgubisz daną fotografię, co ma bardzo często miejsce w przypadku tradycyjnych zdjęć. Dodatkowo zdjęcia z komputera lub z telefonu możesz wgrać do ramki. Jest to coraz częściej wybierana metoda przechowywania zdjęć. Przez cały czas widzisz, jak wspomnienia z poszczególnych chwil przewijają się i prezentują w twoim salonie, sypialni czy innym pomieszczeniu.

Dlaczego ramka to dobry wybór?

Przechowywanie zdjęć cyfrowych może odbywać się na wiele sposobów. Można nagrywać je na płyty — co już raczej odchodzi do lamusa, przechowywać na telefonie lub komputerze — tutaj pojawia się ryzyko ich utracenia — lub trzymania w chmurze internetowej, co jest najlepszym sposobem zabezpieczenia. Jednak w wielu przypadkach kończy się to w ten sposób, że zapominasz o zdjęciach i nie zaglądasz tam przez długie lata. Wybierając ramkę, masz je cały czas na oku.

Okazje

Ramka na cyfrowe zdjęcia jest bardzo ciekawym prezentem dla każdego — od najmłodszych do najstarszych. W ten sposób możesz przede wszystkim być pewien radości, jaka sprawisz swojej bliskiej osobie z takiego podarunku dzięki, któremu będzie mogła przez cały czas mieć na oku i wspominać wasze najlepsze momenty znajomości.

Trudność obsługi?

Ramka jest bardzo łatwa w obsłudze, dlatego na pewno każdy poradzi sobie z jej obsługa bez najmniejszych problemów. Jest to bardzo ważne w przypadku starszych osób. Jedynka nie należy mieć obaw. Nie jest to niczym skomplikowanym.

Ramka na zdjęcia cyfrowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem przede wszystkim wtedy, kiedy nie wiesz, co kupić na prezent dla bliskiej osoby takiej, jak babcia, dziadek, przyjaciel czy ktoś jeszcze inny. Jest to prezent uniwersalny, który charakteryzuje się prostotą w obsłudze oraz wieloma możliwościami. Wariantów ramek jest bardzo dużo. W ten sposób idealnie dobierzesz wygląd ramki do konkretnej osoby. Wiele ciekawych propozycji znajdziesz na stronie https://www.ramka.pl/. Sprawdź i przekonaj się sam.

Nitonakrętki – najważniejsze informacje

0
Nitonakrętki - najważniejsze informacje

Dużo osób stosuje aktualnie nitonakrętki. Dzieje się tak w naprawdę rozmaitych branżach. Chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat? Czym charakteryzują się takie właśnie akcesoria? Z czego są najczęściej wykonywane przez fachowych producentów?

Nitonakrętka – co to dokładnie jest?

Na początek warto wyjaśnić, że nitonakrętka to ogólnie rodzaj tulejki, która cechuje się posiadaniem gwintowanej wewnętrznie części. Dzięki temu możliwe jest szybkie łączenie rozmaitych cienkościennych elementów. Jakich? Mogą to być na przykład cienkie blachy, gdzie nie ma absolutnie żadnej możliwości zrealizowania nagwintowania otworu. Warto przeczytać i zapamiętać sobie raz na zawsze, z czego składają się nitonakrętki. Mamy tutaj do czynienia ogólnie z trzema najważniejszymi częściami. Jest to element gwintowany, niegwintowany cienkościenny oraz kołnierz.

Fachowcy doceniają nie tylko uniwersalne zastosowanie, ale także stosunkowo prostą pracę. Jak użyć nitonakrętkę? Na początek trzeba wkręcić nagwintowany trzpień – dokładnie od strony kołnierza. Potem warto skrupulatnie osadzić nitonakrętkę w konkretnym otworze. Następnie należy docisnąć ją przy pomocy kołnierza (do materiału) oraz wykonać tak zwane spęczenie. Na samym końcu wystarczy natomiast usunąć trzpień. Osoba, która pierwszy raz ma do czynienia z takimi elementami potrzebuje generalnie tylko trochę czasu, aby przyzwyczaić się do całego schematu.

Z czego wykonywane są nitonakrętki?

Nitonakrętki, które są często stosowane – biorąc pod uwagę branżę budowlaną i szeroko rozumiany przemysł – są wykonywane z różnych materiałów. Na przykład nitonakrętki przelotowe cylindryczne z kołnierzem walcowym są realizowane przy użyciu aluminium albo stali nierdzewnej A2 (INOX). Należy zwrócić uwagę na fakt, że elementy ze stali charakteryzują się bardzo dużą odpornością oraz wytrzymałością na działanie różnych czynników zewnętrznych. Tymczasem nitonakrętki zrealizowane z aluminium są relatywnie proste do zamontowania. Potrzeba naprawdę stosunkowo niewiele czasu, aby uporać się ze zrealizowaniem tej czynności. W sklepach z takim asortymentem można kupić także nitonakrętki kwasoodporne. Wybierając elementy tego typu trzeba zwracać uwagę nie tylko na materiał. Ważny jest także rozmiar, aby dopasować nitonakrętki do konkretnej sytuacji. Ten parametr jest określany za pomocą skali oznaczonej od M3 do M12. Opisywane wcześniej nitonakrętki przelotowe cylindryczne z kołnierzem walcowym pracują w zakresie M4 – M8.

Zobacz aktualną ofertę – nitonakrętki od Stalmut.

Co to jest szkło bezpieczne? Jakie zastosowania ma szkło bezpieczne?

0
Co to jest szkło bezpieczne? Jakie zastosowania ma szkło bezpieczne?

Szkło bezpieczne to miano, którym niekiedy określa się szkło laminowane VSG. Jego największa zaletą jest odporność na rozbicie. Oznacza to, że nawet po stłuczeniu zachowuje zwartą strukturę. Bez niebezpiecznych odłamków. Dzięki temu stosuje się je jako szkło antywłamaniowe oraz szkło w miejscach takich jak przeszkolą, szkoły i centra handlowe.

Szkło bezpieczne to specjalny rodzaj szkła, które przez swoje właściwości generuje minimalne ryzyko dla człowieka. Jest odporne na stłuczenie i rozbicie, a ponadto szkło bezpieczne posiada właściwości przeciwpożarowe. Oznacza to, że w razie pożaru nie wznieca dodatkowo ognia. Co warto wiedzieć na temat jego budowy i zastosowania w naszym codziennym życiu?

Szkło bezpieczne laminowane VSG – co oznacza nazwa, jak jest wykonane

Jak jest wykonane szkło bezpieczne? Sekretem jest technika polegająca na trwałym sklejeniu dwóch szklanych tafli za pomocą folii PVB. Jeśli szkło zostanie stłuczone nie rozpada się na odłamki, lecz trzyma się właśnie tej specjalnej folii. Tak wykonane tafle szkła mają nazwę szkło bezpieczne VSG.

Skrót VSG pochodzi od niemieckiego Verbund Sicherheits Glas, czyli po polsku bezpieczne szkło warstwowe. Oznacza szkło laminowane zbudowane z dwóch tafli sklejonych przy pomocy wspomnianej folii.

Szkło bezpieczne VSG, szkło antywłamaniowe VSG – rodzaje

szkło antywłamanioweSzkło laminowane VSG dzieli się na kilka rodzajów ze względu na grubość i ilość folii, która spaja tafle. Wszystkie typy mają podwyższoną odporność na uderzenia i zniszczenie. Takie szkło jest odporne na uderzanie tępym lub ostrym narzędziem, a także przecięcie.

Najmocniejsze jest szkło antywłamaniowe VSG 44.2, która ma dwie szyby o grubości 4mm i dwie warstwy folii. Łącznie cała szyba ma wtedy grubość 8,76mm. Dzięki temu posiada wysoką odporność na uszkodzenie i włamanie. Szkło antywłamaniowe VSG jest trudno do rozbicia i pokonania przez włamywacza.

Szkło bezpieczne dla dzieci, szkło do pokoju dziecięcego

Po zbiciu szkła VSG nie powstają odłamki czy odpryski, którymi możemy się skaleczyć. Z tego powodu szkło bezpieczne VSG polecane jest do pokojów dziecięcych oraz do mieszkań i domów, gdzie są dzieci.

Szkło laminowane VSG ma także szerokie zastosowanie w przestrzeni publicznej. Z niego zrobione są szklane balustrady w galeriach handlowych czy w urzędach. Jest także polecane jako szyba do obrazków na ścianie np. w przedszkolach czy żłobkach.

Szkło bezpieczne VSG i szkło antywłamaniowe laminowane znajdziecie na stronie https://www.szklonawymiar.pl/. Firma  oferuje dowolny rozmiar szkła VSG na wymiar, zarówno w wersji przezroczystej jak i na folii mlecznej. Drugi typ przydaje się tam, gdzie konieczne jest zachowanie prywatności. Dostępne są dowolne kształty i rozmiary szkła bezpiecznego i aż osiem grubości do wyboru, dostępne do wysłania w dowolne miejsce w Polsce. Przyda się wszędzie tam, gdzie zależy nam na bezpiecznym szkle VSG odpornym na ogień, włamanie, rozbicie, stłuczenie.

Ciepły montaż okien

0
Ciepły montaż okien

Z tym pojęciem możemy spotkać się bardzo często, ponieważ okna są montowane bardzo często i w każdym pomieszczeniu. Owe pojęcie jest też bardzo często spotykane w sytuacjach kiedy wykonawca podpisuje umowę z kupującym w trakcie budowy jakiegoś obiektu, czyli wtedy kiedy fizycznie go jeszcze nie ma. Jednak miano określane „ciepłym montażem okien” tak na prawdę nie istnieje. Nie regulują go żadne przepisy prawne, a także fakt, że wykonana usługa określana pod tym pojęciem może być nie tylko bardzo szkodliwa, ale także niebezpieczna.

Wykonawca wykonując daną usługę się pod nią podpisuje. Jeśli wykona ją nieprawidłowo, nawet jeśli kupujący o to poprosi to może narazić się nie tylko na złą reklamę, która bardzo szybko się roznosi, ale także na fakt, że wykonany montaż okien nie jest prawidłowy i okna zamontowane w ten sposób nie spełnią funkcji, którą powinny spełniać. Oznacza to tyle, że wykonawca oddając do użytku takie okna nie zapewnia im takich norm jakie określają przepisy.

Co powinien zapewnić nam sprzedawca oddając okna do użytku

Zatem sprzedawca wykonując usługę powinien zapewnić nam kilka punktów dzięki, którym w pełni będziemy mogli korzystać w danej usługi, a także nie powodując przy tym żadnym szkód wynikających z użytkowania danego okna takich jak choćby wilgoć czy uciekanie ciepła, które generuje większe rachunki za ogrzewanie.

Kolejna bardzo istotna kwestia to oddzielanie nas od temperatury na zewnątrz czyli odpowiednia cyrkulacja powietrza. Nieprawidłowo zamontowane okna mogą spowodować, że na ścianie w danym pomieszczeniu pojawi się grzyb, którego bardzo ciężko się pozbyć i są bez wątpienia złą reklamą dla potencjalnych klientów, czyli każdego kto widzi to zjawisko odwiedzając dane pomieszczenie. Wykonawca usługi więc nie powinien nawet jeśli kupujący o to prosi i popiera to nawet argumentami wykonywać takiej usługi. Nie istnieje takie pojęcie jak „ciepły montaż okien„, a raczej nieprawidłowy i prawidłowy montaż.

Bardzo często spotykane jest zjawisko kiedy to kupujący inaczej zwany nabywcą prosi wykonawcę i tego typu surowy montaż zapewniając, że w przyszłości zostanie wykonana elewacja danego obiektu więc ocieplenie będzie równało się z tym, że okna zostaną prawidłowo uszczelnione. Jednak sprzedawca nigdy nie ma pewności, że tak się stanie i kolejna ważna kwestia to fakt, że wykonawce nie powinno interesować co stanie się w przyszłości, a to żeby usługa w chwili oddania okien do użytku była prawidłowo wykonana i odpowiadała wszelkim przepisom i wytycznym.

Co to znaczy „ciepły montaż okien”

Często spotykane pojęcie to nic innego jak nieprawidłowe uszczelnienie okien za pomocą pianki. Nawet jeśli wykonawca ma pewność, że w niedalekiej przyszłości zostanie wykonana elewacja całego budynku i okna będą miały te same funkcję, a także zaczną odpowiadać wytycznym to bardziej liczy się fakt, że w chwili zakończenia usługi im nie odpowiadają. Kupujący może w każdej chwili zgłosić fakt, że okna nie spełniają określonych funkcji takich jak prawidłowe utrzymanie ciepła i przepuszczalność wilgoci. Obecne jest także skraplanie pary, która bardzo często prowadzi do grzyba na ścianach.

Czy więc wykonawca może się podjąć takiej usługi

Każdy wykonawca szanuje każdego klienta i ich prośby, bo to daje mu odpowiedni dochód. Jednak musi wiedzieć, że tego typu prośby nie są w żaden sposób regulowane w prawie i jest to nic innego jak nieprawidłowe zamontowanie okien. Wykonawca w ten sposób naraża się na chociażby złą reklamę i wiele innych nieprzyjemności z tym związanych. Najlepiej nawet jeśli nabywca o to prosi ustnie to zawrzeć takie elementy w umowie, aby w razie problemów mieć podkładkę, że to kupujący o to prosił, a także wypisać w niej co może spowodować takie ocieplenie i z czym ma się liczyć ów nabywca. Kupujący musi mieć świadomość, że jeżeli dane ocieplenie budynku nie zostanie bardzo szybko wykonane to okna nie spełniają funkcji, które regulują przepisy. Jednak wykonawca musi mieć dowód, że informował o wszystkich tego typu nieprzyjemnościach kupującego.

Zobacz też

Piece kaflowe – doskonałe źródło ciepła

Piece kaflowe – doskonałe źródło ciepła

Kafle to jeden z najbardziej znanych materiałów okładzinowych stosowanych w produkcji pieców. I nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę ich wysokie walory dekoracyjne i wytrzymałość mechaniczną....