Jak ocieplanie stropodachu wpływa na komfort użytkowania budynku?

0
Jak ocieplanie stropodachu wpływa na komfort użytkowania budynku?

Poszukując praktycznych rozwiązań do naszego domu, nie powinniśmy pominąć stropodachów. To metoda korzystająca z nowoczesnych procesów produkcyjnych, która wyraźnie poprawia efektywność energetyczną budowli. Na czym to polega?

Jak zbudowane są stropodachy?

Stropodachy to konstrukcje wielowarstwowe, które pełnią określone funkcje. W zależności od przeznaczenia budynku stosuje się stropodachy pełne lub wentylowane. Pierwszy typ stosuje się w budownictwie przemysłowym. Składa się on z czterech warstw, które nałożone są na siebie. W budownictwie mieszkaniowym natomiast wariant wentylowany składa się z aż ośmiu warstw. Cechą charakterystyczną tego rozwiązania jest obecność strefy wentylowanej lub odpowietrzanej. Podstawą takiego stropodachu jest strop lub trapezowa blacha fałdowa. To te miejsca zostają najpierw wyrównane, a później pozbawione wszelkich pęknięć w warstwie nośnej. Ma to ogromy wpływ na późniejsze funkcjonowanie stropodachu. Kolejnym krokiem podczas montażu jest stworzenie paroizolacji. Odpowiada ona za ograniczenie zawilgocenia powierzchni pod pokryciem. Zaleca się ją tworzyć szczególnie nad tzw. pomieszczeniami mokrymi. Dopiero wówczas można przystąpić do nakładania warstwy termoizolacji. To bardzo ważna warstwa w całej konstrukcji. To dzięki niej będziemy mogli ograniczyć straty energii i ochronić dach przed nadmiernymi naprężeniami czy odkształceniami termicznymi. Zanim jednak przyjdzie na to warstwa nośna, musimy jeszcze wyrównać ciśnienie pary na całej powierzchni dachu za pomocą specjalnej warstwy. Dzięki temu poszczególne elementy stropodachu nie będą miały na siebie wzajemnego negatywnego oddziaływania chemicznego.

Ocieplanie stropodachu – jakie są zalety tej technologii?

Jakie realne korzyści niesie ze sobą ocieplanie stropodachu? Takich zalet jest co najmniej kilka. Przede wszystkim zmieniamy całkowicie komfort termiczny w naszym domu. Stropodach redukuje do minimum utratę ciepła, dzięki czemu pomieszczenia w okresie grzewczym nie wychładzają się tak szybko. To z kolei przekłada się na niższe koszty ogrzania budynku. Latem jest podobnie, ale z tą różnicą, że system działa w drugą stronę. Ocieplanie stropodachu chroni dach przed przegrzaniem się, dzięki czemu wewnątrz panuje przyjemna temperatura, niższa od tej za naszym oknem. Sprawdź tutaj więcej informacji na temat tej technologii https://stropodachy.com.pl/kontakt/. Ocieplanie stropodachu wpływa także na izolację akustyczną. Zawdzięczamy to obecności granulatu wełny w warstwie termoizolacji. Dzięki temu do wewnątrz budynku dociera mniej odgłosów z zewnątrz. Lepiej wytłumione są także poszczególne pomieszczenia, co zwiększa komfort ich użytkowania.

Dekoracje do pokoju dziecka – zafunduj maluchowi przytulne wnętrze

0
Dekoracje do pokoju dziecka – zafunduj maluchowi przytulne wnętrze

Dekoracje do pokoju dziecka to bardzo szerokie, złożone zagadnienie. Znaczenie mają tutaj walory nie tylko estetyczne, ale również edukacyjne jak i psychologiczne. Właśnie dlatego dekoracje należy dobierać w sposób przemyślany. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Dekoracje do pokoju dziecka – bezpieczeństwo

Na początek jedna z najważniejszych kwestii, mianowicie bezpieczeństwo stosowanych dekoracji. Niestety bardzo często zdarza się tak, że to co się spodoba rodzicom nie będzie odpowiednie dla ich pociechy. Czego należy unikać? Zdecydowanie wszystkich ostrych krawędzi. Wiadomo, że nie można dziecka uchronić przed wszystkim, ale nie ma też potrzeby dostawiania do jego otoczenia elementów potencjalnie niebezpiecznych. Poza ostrymi krawędziami warto wyeliminować także bardzo ciężkie przedmioty, które będą groźne zwłaszcza jeśli ustawi się je np. na regale. Maluch, który zacznie na własnych nogach poznawać świat, może je n siebie zrzucić. W pokoju dziecięcym nie warto ustawiać również tak popularnych w ostatnim czasie świeczek, także zapachowych. Ryzyko przewrócenie takiej ozdoby jest bardzo duże, zwłaszcza przy ciekawym świata dziecku. Co więcej, nie wszystkie zapachy mogą być odpowiednie dla zmysłów pociechy, zwłaszcza te intensywne.

Estetyczne dekoracje do pokoju dziecka z walorami edukacyjnymi

Czy istnieją produkty, które dobrze wyglądają, a przy okazji potrafią pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka? Okazuje się, że można takie kupić. Do nich będą należały plakaty, które są dedykowane najmłodszym, a także ich starszym koleżankom i kolegom. Przykładem mogą być produkty dostępne w https://posterilla.pl/dekoracje-do-pokoju-dzieciecego. Na takich plakatach mogą znajdować się różnego rodzaju grafiki: alfabet, przedstawienia flory i fauny. Można również zdecydować się na zakup duetu plakatów, które będą do siebie nawiązywały. To bardzo dobre rozwiązanie, dla osób które mają nieco więcej wolnego miejsca na ścianie. Warto zauważyć, że plakaty występują nie tylko w żywej kolorystyce, ale również w kontrastowej czerni i bieli. Takie warianty bardzo dobrze sprawdzają się u najmłodszych, którzy najlepiej przyswajają sobie właśnie kontrastowe kształty. Jak pisaliśmy powyżej, dekoracje do pokoju dziecka powinny być bezpieczne. Nie ulega wątpliwości, że taki plakat spełnia opisywane kryteria. Co więcej jest to dekoracja nowoczesna, estetyczna oraz łatwa do zmiany. No i oczywiście pozytywnie oddziałująca na zmysły dziecka, które rozpoczyna swoją przygodę z poznawaniem świata.

Jak znaleźć idealny grzejnik elektryczny łazienkowy?

0
Jak znaleźć idealny grzejnik elektryczny łazienkowy

Wybór grzejnika elektrycznego łazienkowego wydaje się niezwykle łatwym zadaniem, jak się okazuje – pozornie. Pragnąc by łazienka stała się miejscem przyjaznym domownikom, należy zadbać o to by tak ważna rzecz jak grzejnik oprócz emitowania ciepła spełniał również inne przydatne funkcje.

Z jakich materiałów wykonuje się siłowniki pneumatyczne?

0
Z jakich materiałów wykonuje się siłowniki pneumatyczne

Siłowniki pneumatyczne są wykorzystywane w praktyczne każdej gałęzi przemysłu. Żeby te elementy były skuteczne i niezawodne, wykorzystuje się do ich produkcji specjalne materiały.

Jak znaleźć idealną kanapę?

0
Jak znaleźć idealną kanapę?

Salon jest sercem domu, a sercem salonu jest kanapa. Choć mody są różne i w różnych stylach urządza się wnętrza, to nie wymyślono chyba jeszcze takiego, który nie przewidziałby miejsca na kanapę w salonie. Skoro więc kanapa jest warunkiem urządzania salonu sine qua nona, należy postawić sobie pytanie: jak znaleźć idealną? Która najlepiej sprawdzi się w tym konkretnym salonie – nie można bowiem zdefiniować czegoś takiego jak uniwersalnie idealna kanapa, o nie!

Pierwszym pytaniem, które należy sobie zadać podczas poszukiwania kanapy, jest pytanie o przestrzeń. Nie tylko jakie wymiary musi mieć kanapa, by zmieściła się w salonie albo na klatce schodowej – trzeba ją przecież jakoś wnieść – ale również o to, czy nasz salon jest przestronny, czy raczej jest to nie za duży pokój w nie za dużym mieszkaniu. Zależnie od odpowiedzi powinniśmy szukać albo mebli masywnych – wręcz monumemtalnych, wielkich, przyciągających uwagę, będących jak skały czy pomniki – albo drobnych, małych, zgrabnych, czasem nawet filigranowych; takich, które wkomponują się doskonale między innymi meblami. Chodzi o to, by kanapa zajęła, przynajmniej wizualnie, nadmiar przestrzeni, a z drugiej strony, by nie zdominowała zbyt małego wnętrza.

Sprawa druga to styl, w jakim urządzamy wnętrze. Kanapa w stylu vintage przywodząca na myśl eleganckie wnętrza z czasów młodości naszych babć może być ładna, jednak nijak nie sprawdzi się wśród ultranowoczesnych, metalowo – szklanych stolików i regałów. Za to odwrotnie, geometryczny, neonowożółty klocek, choć swój urok ma i zapewne ożywiłby modernistyczne wnętrze, z kredensem od prababci będzie się tylko gryzł. W urządzaniu wnętrz najważniejsza jest spójność wszystkich elementów: kanapa może, a często nawet powinna zwracać na siebie uwagę, jednak nie powinna odstawać i kontrastować z innymi meblami. Nikt nie chce wprowadzać efektu groteski do swojego salonu!

Dopiero teraz warto skupić się na wyglądzie: skoro rozmiar i styl, a więc pośrednio i kształt, rozważyliśmy już w punktach poprzednich, przyszedł czas na materiały i obicia. Kanapa powinna być wygodna i miękka, a jeśli taka nie jest, to jej miejsce jest w galerii sztuki współczesnej, a nie w salonie. Ustaliwszy już podstawowe fakty, można przejść do rzeczy: tkaniny tapicerskie i obiciowe! Producenci tkanin tapicerskich i obiciowych prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowocześniejszych materiałów: niemnących się, niebrudzących, nieblaknących, łatwych w czyszczeniu. Jednak wszystko to jest tylko wartością dodaną do podstawowego atutu tych tkanin: ich wyglądu.

Wybierając tkaninę obiciową rozważyć trzeba dwie rzeczy: deseń i fakturę. Modne ostatnimi czasy wzory egzotyczne, nieregularne wzory kwiatowe i różnorakie rysunki przywodzące na myśl tropikalne wakacje jednym przypadną do gustu, a innym nie koniecznie. Wzory kwiatowe to klasyka, która może sprawić wrażenie, że kanapę odziedziczyliśmy po babci, jednak równie dobrze mogą one wprowadzić świeżość do ponurego salonu. Geometryczne desenie występują w wariantach zarówno stonowanych i delikatnych, jak i jaskrawo-krzykliwych. Można wybierać a przebierać! Nawet klasyczne barwy i jednokolorowe obicia mogą okazać się warte uwagi i ożywiające, jeśli tylko odpowiednio dobierze się fakturę tkaniny. Eksperyment z fakturą to dobra opcja dla mniej szalonych osób, które chciałyby jednak spróbować wprowadzić do swojego salonu element oryginalny, niestandardowy.

Elewacja domu – najczęstsze problemy

0
Elewacja domu – najczęstsze problemy

Elewacja to pierwsze, co widzą osoby odwiedzające nasz dom, dlatego powinna jak najdłużej zachować swój pierwotny wygląd. Przy jej planowaniu lub przed procesem odświeżania trzeba jednak wziąć pod uwagę nie tylko względy estetyczne, lecz także trwałość zastosowanych materiałów. Sprawdź, jakie są najczęstsze problemy związane z wykonaniem elewacji domu.

Narzuty na łóżko – co wybrać

0

Dla każdego z nas wnętrze, w którym mieszkamy stanowi bardzo istotną przestrzeń, którą chcemy zagospodarować zgodnie z własnymi potrzebami i trendami mody. Zazwyczaj staramy się kupować to, co wykonane jest z materiałów dobrej jakości. Nic w tym dziwnego – chcemy bowiem długo używać produktów, które wybieramy w sklepie.

Mądre zakupy

Część osób stara się podchodzić do zakupów rozsądnie i bez większego entuzjazmu. Niektórzy zaś podejmują decyzje pod wpływem impulsu i potem żałują, że kupili coś, co nie spełnia ich oczekiwań. Może jest to słabej jakości, bo skusili się na przykład zbyt niską ceną. Warto jest zastanawiać się, co będzie najbardziej potrzebne i będzie nam służyło przez wiele lat. W naszych domach zazwyczaj bardzo potrzebne są różnego rodzaju tekstylia, których codziennie używamy. To, jak urządzimy naszą sypialnię, odgrywa istotne znaczenie ze względu na to, że spędzamy w niej co najmniej jedną trzecią czasu każdego dnia. Dobrze jest dlatego zaaranżować jej przestrzeń tak, aby było nam wygodnie i przyjemnie.

Komfortowy wypoczynek

Nocna regeneracja jest bardzo ważna dla naszego umysłu. To właśnie dzięki niej mamy możliwość efektywnie wypocząć i przygotować się na wyzwania kolejnego dnia. Dosyć ważne jest to, żeby dbać o higienę pościeli i materaca, na którym śpimy. Powinny być one łatwe w utrzymaniu czystości. Najczęściej stawiamy na bawełnę lub inne naturalne tkaniny, które są dostępne w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Kiedy zależy nam na tym, żeby nasza sypialnia prezentowała się elegancko, dobrze zwrócić uwagę na narzuty na łóżko. Dzięki nim nasza sypialnia nabierze bardziej oficjalnego charakteru, a przebywanie w niej będzie wiązało się z większą przyjemnością.

Dobre narzuty na łóżko

Niektóre narzuty wykonane są z materiałów o grubej strukturze i gramaturze. Dzięki temu są bardzo mocne i trwałe. Zazwyczaj można je prać w pralce. Gdzie szukać dobrych produktów, z których będziemy zadowoleni? Warto odwiedzić poniższy link, aby przekonać się, jak duży asortyment narzut jest na wyciągnięcie naszej ręki: https://sklep.kz.com.pl/category/narzuty

Część osób zastanawia się, co będzie dla nich najlepszym rozwiązaniem. Niektórzy preferują styl minimalistyczny, inni wolą raczej klasyczne wnętrza, które mają w sobie akcenty oryginalności.

Efektowny wygląd sypialni

Każdy ma nieco inne upodobania, ale wszystkim nam zależy na utrzymaniu estetycznego efektu. Dobrze jest wybierać narzuty, które będą w całości zasłaniać pościel. Trzeba więc umiejętnie dobrać ich rozmiar. W opinii wielu osób, ważne jest to, aby kolorystyka i wzornictwo narzuty dobrze skorelować ze ścianami i zasłonami, które są w naszej sypialni. Niezależnie od tego, czy sypialnia jest bardzo przestrzennym pomieszczeniem z luksusową garderobą, czy raczej kameralnym pokojem, w którym znajduje się niewiele miejsca na zbędne meble i dekoracje, możemy urządzić ją tak, abyśmy czuli się w niej bardzo dobrze.

Zobacz: Wełniane koce – czy warto je kupić

Na własnej skórze możemy się przekonać o tym, jak wiele pomysłów można zrealizować. Jeśli czujemy, że nasza inwencja jest dość mocno ograniczona, możemy zainspirować się fotografiami dostępnymi w internecie. Z pewnością wiele projektów bardzo nas zaskoczy swoją prostotą i elegancją. Nie warto tracić czasu na nieudolne próby dopasowania niektórych elementów do siebie. Znacznie lepiej jest kierować się radami specjalistów, którzy dobrze wiedzą, jakie rozwiązania będą najbardziej odpowiednie.

Dbanie o porządek

Ważne jest to, aby dbać o narzutę, którą kupimy, często ją prać, ale na odpowiednim programie przeznaczonym dla typu materiału, z którego została wykonana. Narzuta chroni naszą pościeli i łóżko przed gromadzeniem się kurzu. To nieuniknione, że jest on w naszych mieszkaniach, ale możemy zrobić wiele, aby zbytnio nie utrudniał nam codzienności. Dbanie o porządek i higienę sprawi, że będziemy bardzo dobrze regenerować się w nocy, a czasami także w dzień, bowiem niektóre osoby mają zwyczaj udawać się na kilkuminutowe drzemki, które pozwalają im złapać w trakcie dnia dodatkową energię.

sklep.kz.com.pl

Organza do ozdobienia stołu

0
Organza do ozdobienia stołu

Organza to rodzaj lekkiej tkaniny o splocie płóciennym. Ten rodzaj materiału jest „czysty”, co oznacza, że jest tkany w niezwykle niskiej gęstości. Powoduje to, że tkanina jest przezroczysta i stosunkowo cienka. Ze względu na swoją przezroczystość i wysoką oddychalność, organza jest powszechnie stosowana do wyrobu tych elementów odzieży, które nakładane są na inne, wykonane z grubrzych materiałów. Czasami jest wykorzystywana również do wytwarzania różnych rodzajów tekstyliów domowych.

Historia

W przeszłości organza była wyrabiana wyłącznie z jedwabiu. Jednak pojawienie się w pełni syntetycznych tkanin, takich jak poliester i nylon, umożliwiło wykonanie jej z innych materiałów podstawowych. Ze względu na jej niezwykle delikatną naturę, organzy nie można prać w pralce. Zamiast tego konieczne jest ręczne pranie tego rodzaju tkanin, a wielu konsumentów woli czyścić organzy na sucho.

Charakterystyczny jest sposób, w jaki wyrabiana jest organza. Materiał ten to tkanina o splocie płóciennym. Zarówno osnowa, jak i wątek, są dwiema przeciwległymi niciami, które są tkane razem w procesie wytwarzania tkaniny. Ponieważ organza jest tak lekka, jej jakość mierzy się w kategoriach otworów na cal (HPI), a nie liczby nici. Aby uzyskać ten pomiar, zlicza się liczbę otworów w każdym calu kwadratowym tej tkaniny, a im wyższa ocena HPI, tym lepszą jakość ma organza. Materiał ten jest więc uważany za tym lepszy, im bardziej jest przezroczysty.

O pochodzeniu nazwy

Termin „organza” pochodzi od słowa „organzine”, które w dzisiejszych czasach odnosi się do dowolnego rodzaju nici jedwabnej wytwarzanej za pomocą prostej metody skręcania. Podobnie jak większość innych jedwabnych tkanin, organza pochodziła z okolic Szlaku Jedwabnego, który był starożytną siecią szlaków handlowych rozciągających się od Chin do Europy. Jednak zarówno terminy „organza”, jak i „organzyna” nie pochodzą z żadnego chińskiego dialektu. Słowa te wywodzą się od „Urgang”, który było nazwą miasta w regionie Turkiestanu, w którym znajdował się jeden z najpopularniejszych rynków jedwabiu w starożytnym świecie.

W średniowieczu ludzie Zachodu przystosowali słowo „Urgang” do różnych swoich dialektów i tak właśnie powstała nazwa „organza”. Materiał ten i sposób jego wytwarzania przetrwał pod tą nazwą aż do czasów dzisiejszych. Aktualnie wysokiej jakości organzę możesz kupić w sklepach internetowych, na przykład tutaj: https://szklanatorebka.pl/pl/c/ORGANZA-MATERIAL/208.

Delikatna niczym kwiat

Ponieważ organza jest tak cienka i lekka, jest bardzo podatna na uszkodzenia. Należy unikać chwytania tkaniny na zaczepach i upewnić się, że materiał owinięty jest w substancję ochronną (taką jak muślin), gdy jest składowany przez dłuższy czas.

Energooszczędna lodówka – czy warto w nią zainwestować?

0
Energooszczędna lodówka – czy warto w nią zainwestować

Nowoczesne urządzenia AGD wśród swoich licznych zalet mają też tę jedną – energooszczędność. Jest ona możliwa dzięki dostosowywaniu funkcji urządzenia do faktycznego zapotrzebowania. Jak to się ma do lodówek? Czy inwestowanie w droższe urządzenia w klasie A+ ma sens?

Najwyższej jakości kamieniarstwo w Szczecinie

0
Najwyższej jakości kamieniarstwo w Szczecinie

Czym jest kamieniarstwo 

Kamieniarstwo w Szczecinie i w całej Polsce to popularny dział rzemiosła, który zajmuje się nie tylko zaawansowaną obróbką kamienia, ale również jego wydobyciem. W kamieniarstwie wydobywa się duże bloki kamienne z kamieniołomów, a następnie poddaje ręcznej obróbce.

Kamieniarstwo jest obecnie jednym z niewielu działów tradycyjnego rzemiosła, które nie uległo mechanizacji i zanikowi w swojej tradycyjnej formie. Wielu specjalistów w zakresie kamieniarstwa, zarówno w Szczecinie i okolicach, jak i w całym kraju przykłada dużą wagę do swojego zajęcia. Realizowane zamówienia są zawsze indywidualnie rozpatrywane i dzięki czynnikowi ludzkiemu istnieje duże pole do personalizacji.

Historia kamieniarstwa

Kamieniarstwo to jedno z najstarszych znanych człowiekowi rzemiosł tradycyjnych. Jego rozwój na przestrzeni wieków był możliwy dzięki stałej obecności i łatwej dostępności surowca – kamienia. Już w czasach prehistorycznych wydobywano kamień, który początkowo używano do budowy pierwszych solidnych budowli, a z czasem zaczęto poddawać go obróbce artystycznej. Kamieniarstwo rozwijało się wszędzie: na świecie, w Polsce, ale również w Szczecinie. Z kamienia powstawały najważniejsze dla wybranych kultur budowle, takie jak piramidy w starożytnym Egipcie oraz świątynie w starożytnej Grecji i Rzymie. Obecnie kamieniarstwo dalej prężnie się rozwija, dzięki czemu w Szczecinie i okolicach oraz na terenie całej Polski działają liczne zakłady kamieniarskie.

Narzędzia wykorzystywane w kamieniarstwie w Szczecinie i nie tylko 

Profesjonaliści w zakresie kamieniarstwa w Szczecinie i w całej Polsce wykorzystują do codziennej pracy typowe narzędzia. Do najczęściej używanych należą: odbijak – służący do odłupywania fragmentów kamieni, młotek brukarski – z obuchem o obu tępych zakończeniach, młotek gumowy – do pobijania dłuta lub innego narzędzia oraz tarcze ścierne i tarcze polerskie – używane do prac wykończeniowych i szlifowania.

Kamieniarstwo na terenie Szczecina i okolic 

Jedna z wielu firm kamieniarskich działająca na terenie Szczecina – Celtic Zakład kamieniarski Krzysztof Zielonka, funkcjonuje nie tylko w obrębie miasta ale również w pobliskich miejscowościach województwa zachodniopomorskiego. Jak deklarują, działają w Szczecinie oraz w m.in.: w Stargardzie, Pyrzycach, Gryfinie, Goleniowie i innych mniejszych miejscowościach. Ponadto, jak wiele podobnych firm wychodzą z inicjatywą i gwarantują kamieniarstwo w Szczecinie z transportem do 100 kilometrów gratis. Warto odwiedzić ich stronę: nagrobki.info.pl i zapoznać się z pełną ofertą.

Kamieniarstwo w Szczecinie – oferta 

W ramach usług kamieniarskich wykonuje się wiele prac, głównie związanych z najróżniejszymi sposobami formowania kamienia i rzeźbienia w kamieniu. Najczęściej kamieniarstwo obejmuje wykonywanie nagrobków, pomników granitowych w różnych kolorach i wzorach oraz zabudowę grobowców. Kamieniarstwo na terenie Szczecina i całej Polski to także wykonywanie parapetów, schodów i obudów kominków.

W ramach szczecińskich i ogólnopolskich usług kamieniarskich wykonuje się także wszelkie dodatki do nagrobków, takie jak: posadzki, wazony, kule, wałki, wysokiej jakości zdjęcia na porcelanie oraz zdjęcia grawerowane na kamieniu, podstawki na znicze, grawery wizerunków Matki Boskiej i Jezusa Chrystusa, litery grawerowane, litery złocone, litery metalowe w różnych kształtach oraz metalowe ornamenty (róże, krzyże).

Niezależnie od tego, czy kamieniarstwo dotyczy Szczecina i okolic, czy całej Polski, usługi są wykonywane w oparciu o sugestie klientów. Kamieniarstwo to sztuka rzeźbienia w kamieniu, która wymaga indywidualnego podejścia i dużej precyzji, która przekłada się na wysoką jakość i zadowolenie klienta.

Zobacz też

Jak ocieplanie stropodachu wpływa na komfort użytkowania budynku?

Jak ocieplanie stropodachu wpływa na komfort użytkowania budynku?

Poszukując praktycznych rozwiązań do naszego domu, nie powinniśmy pominąć stropodachów. To metoda korzystająca z nowoczesnych procesów produkcyjnych, która wyraźnie poprawia efektywność energetyczną budowli. Na czym to polega? Jak...