Jak kupić dom w Hiszpanii

0
Jak kupić dom w Hiszpanii

Hiszpania kusi słoneczną pogodą i pięknymi plażami, nic więc dziwnego, że co raz więcej osób planuje zakup domu właśnie w tym kraju. W poniższym artykule przedstawimy Państwu kwestie, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu nieruchomości w Hiszpanii.

Na początkowym etapie, kupujący powinien dokładnie określić jakie wymogi powinna spełniać wymarzona nieruchomość – to znacznie usprawni poszukiwania.  Nieruchomości można szukać na własną rękę – chociażby korzystając z portali internetowych, na których umieszczane są oferty – jak również za pośrednictwem agencji nieruchomości. Warto jednak mieć na uwadze, że celem agenta jest sprzedanie nieruchomości, dlatego też należy być czujnym, a najlepiej skorzystać z usług prawnika już na tym etapie. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru nieruchomości warto udać się do Hiszpanii, aby zweryfikować ją osobiście i poznać najbliższą okolicę.

Jeżeli kupujący jest zdecydowany na zakup konkretnej nieruchomości może zarezerwować obiekt poprzez zawarcie umowy rezerwacyjnej (contrato de reserva) z agencją nieruchomości i uiszczenie opłaty w wysokości kilku procent ceny. Pamiętajmy, że podpisanie takiej umowy może pociągać za sobą daleko idące skutki, dlatego należy być ostrożnym i przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z hiszpańskim prawnikiem.

Zakup nieruchomości wiąże się z pewnymi formalnościami takimi, jak uzyskanie numer identyfikacji obcokrajowca (N.I.E. – Número de Identidad de Extranjero) czy otwarcie rachunku w hiszpańskim banku. Numer N.I.E. można uzyskać na posterunku policji w Hiszpanii, ale także w Ambasadzie Hiszpanii w Warszawie. Pełnomocnictwo w Hiszpanii pozwala natomiast na otwarcie konta w banku osobie trzeciej jeśłi nie chcemy otwierać go osobiście.

Z kolei sam proces kupna nieruchomości można podzielić na trzy etapy, na które składa się zawarcie umowy przedwstępnej (contrato de arras), umowy właściwej przed notariuszem (escritura de compraventa) i wpis do rejestru nieruchomości (Registro de la Propiedad).

Umowa przedwstępna (contrato de arras) to umowa o prywatnym charakterze, która zawierana jest pomiędzy sprzedającym i kupującym. W umowie należy zawrzeć najważniejsze informacje dotyczące nieruchomości, a także określić termin zawarcia umowy właściwej oraz inne prawa i obowiązki stron umowy. W momencie podpisywania umowy wpłacana jest część ceny, która zwykle przybiera postać zadatku (arras) w wysokości ok. 10% ceny nieruchomości. W momencie podpisania ostatecznej umowy sprzedaży zadatek zaliczany jest na poczet ceny, natomiast w sytuacji, gdy z winy kupującego nie dojdzie do podpisania umowy – zadatek pozostaje w rękach sprzedającego.

Większość kupujących wykorzystuje kredyt hipoteczny w Hiszpanii w celu sfinansowania zakupu. W praktyce hipotekę ustanawia się w ten sposób, że podczas jednej wizyty u notariusza najpierw sporządzany jest akt notarialny sprzedaży nieruchomości, a następnie dokonuje się ustanowienia na niej hipoteki. Wspomniany akt notarialny stanowi właściwą umowę sprzedaży nieruchomości (escritura de compraventa) i musi być sporządzony oraz podpisany przed hiszpańskim notariuszem.

Następnie należy dokonać niezbędnych opłat i podatków – podatku VAT (w przypadku nieruchomości na rynku pierwotny) lub podatku od przeniesienia własności (w przypadku nieruchomości na rynku wtórnym), a także podatku od czynności cywilnoprawnych (Actos Jurídicos Documentados). Warto również dokonać wpisu nowego właściciela do rejestru własności nieruchomości (Registro de la Propiedad), gdyż stanowi to pełniejszą gwarancję ochrony prawnej nowego właściciela nieruchomości.

Warto jednak pamiętać, że kupno nieruchomości to poważna decyzja, a niniejszy artykuł ma jedynie charakter poglądowy i nie zastąpi konsultacji z profesjonalnym prawnikiem specjalizującym się w hiszpańskim prawie nieruchomości. Ponadto pewne regulacje – szczególnie dotyczące opłat i podatków – mogą się różnić w zależności od Wspólnoty Autonomicznej, w której położona jest nieruchomość, tym bardziej rekomendowane jest skorzystanie z usług hiszpańskiego prawnika, który dokona analizy umów i zadba o interesy Klienta.

Co dają wysokiej jakości akcesoria do rur?

0
rura

Chociaż wiele osób lubi oszczędzać na wszelkiej maści materiałach budowlanych, to mimo wszystko można zauważyć, że cięcie kosztów na większych elementach jest już nieco rzadziej spotykane. Ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę z faktu, że nawet jeśli zapłacą za element niskiej jakości mało pierwotnie, to później często wydadzą drugie tyle na jego naprawę czy wymianę.

Niestety, zmiana ta często nie dotyczy mniejszych, pozornie mniej znaczących elementów, takich jak akcesoria do pcv. W takim razie, co dają wysokiej jakości akcesoria do rur? Dlaczego nie warto na nich oszczędzać i gdzie można je znaleźć? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

Wśród akcesoriów do rur występuje duża różnorodność

Warto w pierwszej kolejności wskazać, że pod pojęciem „akcesoria do rur” mieści się ogrom bardzo różnorodnych elementów, które służą do różnych celów.

Wskazać można między innymi wszelkiej maści zestawy izolacyjne (które, jak wskazuje sama nazwa, służą do zapewnienia odpowiedniej izolacji instalacji, a także do przekierowania jej na różne kierunki) oraz kapturki (za ich pomocą zaślepia się końce rurociągów). Zasadniczo nie da się zaprojektować sieci rurociągów, zwłaszcza takiej większych rozmiarów, bez korzystania z różnego rodzaju akcesoriów – przejść ściennych, trójników, zestawów kątowych.

Akcesoria do rur zapewniają szczelność instalacji i ułatwiają montaż

W zależności od tego, o jakim akcesorium konkretnie mowa, jego celem może być stabilizacja rurociągu bądź podtrzymanie go, zaślepienie, przekierowanie czy izolowanie. Zastosowania są więc bardzo liczne. Rzecz w tym, że kiepskiej jakości akcesoria mogą po prostu wyznaczonych celów nie spełnić bądź zrobić to, ale nie w satysfakcjonującym stopniu.

Brak dostatecznej izolacji, nieszczelność czy niska wytrzymałość akcesoriów obniżą wydajność i trwałość całej instalacji. Mogą prowadzić do awarii czy innych problemów. Dlatego też ostatecznie tnąc koszty na akcesoriach nic nie zyskamy, a przeciwnie – możemy sporo stracić.

Warto przy okazji wspomnieć o kwestii montażu. Wysokiej klasy akcesoria powinny być stosunkowo łatwe w montażu, ale mimo wszystko, jeśli nie mamy żadnego doświadczenia (ani przynajmniej wiedzy) w tym zakresie, lepiej pozostawić projektowanie i realizację instalacji specjaliście. Będziemy dzięki temu mieli pewność, że nie dojdzie do żadnej pomyłki czy błędu.

Gdzie znaleźć wysokiej jakości akcesoria do rur?

Akcesoriów do rur wysokiej jakości należy szukać tylko u sprawdzonych producentów z wieloletnim doświadczeniem. W innym przypadku może się okazać, że elementy, które na zdjęciach wyglądały świetnie i w opisie miały wskazane doskonałe parametry, w rzeczywistości są niedokładnie wykonane i nietrwałe.

Dobre, wykonane z dbałością o szczegóły akcesoria do pcv znaleźć można tutaj: https://synco.pl/oferta/akcesoria/. Jeśli nie mamy pewności, które konkretnie akcesoria, w jakim rozmiarze czy w jakiej ilości się nam przydadzą, zawsze możemy poprosić o poradę przedstawiciela producenta. Zapewne z chęcią odpowie on na nasze pytania i rozwieje jakiekolwiek niepewności.

Co dają wysokiej jakości akcesoria do rur – podsumowanie

Wysokiej jakości rury to absolutna podstawa, jeśli chcemy, aby nasza instalacja, czy to centralnego ogrzewania, czy wodociągowa, była trwała i szczelna. Jednak nie możemy poprzestawać tylko na dobrych rurach. Niezwykle istotne są, jak się już dowiedzieliśmy, również akcesoria. Niekiedy mamy tendencję do lekceważenia ich i kupowania najtańszych możliwych, myśląc, że nie mają one większego znaczenia. Jest to oczywiście błąd, którego nie powinno się popełniać.

Profile wykończeniowe – co oferują polscy producenci?

0
Profile wykończeniowe

Meble mogą służyć nam przez dziesięciolecia. W przypadku drobnych uszkodzeń jesteśmy w stanie zamaskować je z pomocą profili wykończeniowych. Czym one są dokładnie i jakie rodzaje wyróżniamy?

Profile wykończeniowe – jakie mają zastosowanie?

Funkcjonalność tych elementów jest bardzo szeroka. Możemy przekonać się o niej chociażby w kuchni. Listwy przyblatowe wypełnią szczeliny między ścianą a blatem. Dzięki temu zwiększymy estetykę mebli i unikniemy przedostawania się zabrudzeń za blat. Przy zlewie natomiast możemy uszczelnić szafkę, dzięki czemu woda nie dostanie się w niepożądane miejsca. Profile wykończeniowe mogą nam także pomóc w łączeniu ze sobą blatów. Producenci oferują zarówno modele do łączenia w linii prostej oraz pod kątem prostym. Nie brakuje także wersji krawędziowych, pozwalających na łączenie obu wariantów. Możemy nimi także zabezpieczyć boki blatu. Pamiętajmy jednak, by wybrać wariant adekwatny do danej strony.

Profile wykończeniowe – co warto wiedzieć?

Elementy te wykonuje się najczęściej z PCV. Dzięki temu zyskują one właściwości, które zapewniają im trwałość i funkcjonalność. PCV jest bowiem elastyczne i odporne na różne uszkodzenia. Co więcej, profilom wykończeniowym z tego surowca możemy nadać dowolny kolor lub strukturę. Producenci oferują szeroką paletę barw, dzięki czemu dopasujemy ten element nawet do bardzo wiekowych mebli. Tutaj dowiesz się więcej na ten temat http://www.firmaskowronski.pl/17/profile-wykonczeniowe-do-wykladzin. Interesujący nas kolor uzyskuje się na kilka sposobów. Pierwszy polega na wymieszaniu PCV z pigmentem, stabilizatorami oraz środkami smarującymi. Poza tym, możemy go uzyskać w wyniku foliowania, koestrudowania lub drukowania. Zabiegi te pozwalają na uzyskanie barwy zbliżonej do okleiny. Profile wykończeniowe mogą więc odświeżyć meble i nadać im drugie życie. Takie rozwiązania jest także stosowane w sklepach. Specjalne listwy do standów reklamowych poprawiają widoczność produktów oraz estetykę ekspozycji. Dlatego właśnie warto mieć na uwadze te elementy. Niedużym kosztem możemy bowiem ukryć widoczny efekt.

Chcesz mieć energooszczędny dom? Zdecyduj się na kanadyjski!

0
dom

Energooszczędność jest obecnie jednym z najczęściej pojawiających się terminów w budownictwie. Dotyczy zarówno nowych konstrukcji prywatnych, jak i przemysłowych, a także nawiązuje do możliwości modernizacji starszych budynków. Jeśli i ty zamierzasz w niedługiej przyszłości rozpocząć budowę swojego domu, powinieneś zainteresować się rozwiązaniami, które pozwalają na osiągnięcie energooszczędności. Jednym z nich są domy kanadyjskie.

Dom kanadyjski – dom szkieletowy

Domy kanadyjskie, czyli inaczej domy szkieletowe, to specjalne konstrukcje, oparte o wykorzystanie drewnianego szkieletu. Są to deski, zazwyczaj w odległościach 40-60 cm od siebie, odpowiednio zakotwiczone w fundamentach. Szkielet zostaje wypełniony materiałami izolacyjnymi, przede wszystkim wełną mineralną, a następnie pokryty materiałem wiatroszczelnym. Na koniec następuje wykończenie – od zewnątrz tynkiem, a od środka zazwyczaj płytami gipsowo-kartonowymi.

Tak przygotowany dom jest gotowy do użytku zazwyczaj w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Jego ogromne zalety to łatwość konstruowania oraz projektowania, a także możliwość wykonania go w technologii energooszczędnej bez wnoszenia dodatkowych dużych kosztów. Powód? Wełna mineralna oraz inne materiały, których używa się do jego postawienia, to materiały izolujące, które standardowo wykorzystuje się do ocieplania domów.

W domach kanadyjskich wielką wagę przywiązuje się także do wykonania ciepłej stolarki okiennej, co również przyczynia się do lepszego utrzymywania ciepła wewnątrz budynku. Co więcej, jest to także dom idealny dla miłośników natury i ekologii, gdyż powstaje w dużej części z drewna i innych naturalnych materiałów. Dzięki temu jest jednym z najzdrowszych rodzajów domów.

Energooszczędność w budownictwie

Energooszczędne domy to te, które pozwalają na optymalne utrzymywanie temperatury na komfortowym poziomie, bez ponoszenia dużych kosztów związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem. Przekłada się to jednocześnie na zmniejszony pobór energii, a co za tym idzie: niskie koszty eksploatacyjne.

Energooszczędność uzyskiwana jest na kilku poziomach. W pierwszej kolejności osiąga się ją dzięki zastosowaniu dobrych materiałów wypełniających, które szczelnie izolują wnętrza od warunków zewnętrznych. Kolejny sposób to odpowiednie wykonania i zabezpieczenie okien oraz drzwi, aby nie prowadziły do szybkiego “uciekania” ciepła. Niemniej ważne jest także zastosowanie efektywnych sposobów ogrzewania pomieszczeń.

Wykorzystując nowoczesne technologie, uzyskuje się w ten sposób budynki, które zimą nie pozwalają na wydostanie się z nich ciepła, co zmniejsza koszty ogrzewania. Z kolei latem nie nagrzewają się podczas upałów, dzięki czemu nie wymagają instalowania i użytkowania klimatyzacji. Ich odporność na warunki atmosferyczne sprawia, że są wymarzonym miejscem do mieszkania dla każdego, kto pragnie prowadzić ekonomiczne i ekologiczne życie. Jest ono w pełni możliwe właśnie w domach kanadyjskich, które są praktycznie od początku stworzone do bycia energooszczędnymi.

Wywóz mebli

0
Wywóz mebli Warszawa

Sprzedaż nieruchomości obciążonej hipoteką lub innym rodzajem zadłużenia to transakcja niezwykle skomplikowana. Wiąże się z podjęciem wielu skomplikowanych kroków – między innymi ze strony banku – i wymaga uzbrojenia się w cierpliwość. Wiele osób zastanawia się jednak czy jest to w ogóle możliwe?

Czy sprzedanie zadłużonej nieruchomości jest możliwe?

Zadłużona nieruchomość odstrasza większość potencjalnych nabywców. Dlaczego? Wiele osób jest świadomych, że długi zabezpieczone kredytem hipotecznym przechodzą na kolejnego właściciela. Ktoś, kto szuka mieszkania na własne potrzeby, nie chce brać na siebie takiego ryzyka i narażać się na trudności. Może obawiać się, że będzie musiał spłacać długi sprzedawcy lub w transakcji ukryte są jakieś kruczki prawne. Zniechęca do tego także obecna sytuacja nieruchomości – na rynku dostępnych jest mnóstwo atrakcyjnych ofert domów i mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach.

Dlatego właściciele zadłużonych mieszkań mogą myśleć, że znaleźli się w beznadziejnej sytuacji. Jednak nie są oni bez wyjścia. Istnieją profesjonalne firmy, które zajmują się skupem nieruchomości niezależnie od ich stanu prawnego lub technicznego. Są one zainteresowane kupnem nawet zadłużonego mieszkania – między innymi obciążonego pożyczką prywatną, kredytem hipotecznym lub zadłużeniem wynikającym z niepłacenia rachunków, lub czynszu.

Sprzedaż zadłużonego mieszkania – o czym warto wiedzieć?

Skupy zadłużonych mieszkań mają duże doświadczenie w branży oraz wiedzę o rynku nieruchomości. Swoją ofertę kierują zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Często okazują się jedynym wyjściem, gdy nad właścicielem mieszkania ciąży wizja komornika. Skup przyjmie dom i zaoferuje wywóz mebli Warszawa z rozpoczętym postępowaniem komorniczym, jeżeli nie został całkowicie przejęty oraz wysokość jego zadłużenia nie przekracza pełnej wartości nieruchomości.

Skorzystanie z tego rozwiązania to również oszczędność czasu – procedura sprzedaży nieruchomości trwa zaledwie kilka dni. Klient może otrzymać gotówkę jeszcze tego samego dnia, co podpisuje umowę sprzedaży u notariusza lub następnego, gdy decyduje się na przelew bankowy. Uzyskany kapitał może przeznaczyć na nową inwestycję lub zakup innego lokalu. Taka decyzja to najskuteczniejszy sposób, aby pozbyć się stresującego problemu i odzyskać kontrolę nad swoim budżetem, a niekiedy rozpocząć nowy rozdział w życiu.

Jeżeli przez dłuższy czas nie możesz znaleźć zainteresowanego na swoje mieszkanie, zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odkupimy od Ciebie każdą nieruchomość – niezależnie w jakim stanie technicznym się znajduje i jaki ma status prawny.

Recepcjonista – jak wygląda praca?

0
recepcjonistka

Recepcjonista jest to osoba zajmująca się w firmie kontaktami z klientem, a także innymi czynnościami zawodowymi. Miejsca pracy w takim zawodzie, są to placówki takie jak: hotele, ośrodki wypoczynkowe, salony SPA, salony kosmetyczne, gabinety lekarskie, przychodnia, siłownie i tak dalej. Co należy do obowiązków recepcjonisty? Jakie predyspozycje zawodowe powinna mieć osoba ubiegająca się na to stanowisko? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-recepcjonisty-pracuj-jako-rececjonista/

Co należy do obowiązków recepcjonisty?

Głównym zadaniem na takim stanowisku będzie profesjonalne oraz sprawna obsługa klientów odpowiedniego lokalu. Obowiązki rozpoczynają się wraz z przywitaniem klienta czy gościa w lokalu, udzieleniu potrzebnych informacji na temat określony przez daną placówkę. Recepcjonista pracujący w hotelu będzie posiadało inny zakres obowiązków, niż ten pracujący w gabinecie lekarskim. Skupmy się jednak nad recepcją listą pracującym w hotelu. Do jego obowiązków będzie należało również przyporządkowanie konkretnej liczby osób do danych miejsc. Kiedy gość zjawi się w recepcji, Naszym zadaniem będzie za prowadzenie go na miejsce oraz przekazanie klucza. Zdarza się również, że będziemy musieli przeprosić naszych gości, jeżeli pokoje będą niegotowe na czas lub opóźniają się kilka godzin. W takim przypadku, zwłaszcza w droższych i eleganckich hotelach będziesz musiał przygotować dla swoich gości ciepłe lub zimne napoje w ramach rekompensaty.

Predyspozycje zawodowe recepcjonisty

Oprócz wymagań związanych jedynie z zawodem, musimy wykazywać się również pewnymi umiejętnościami miękkimi. Praca recepcjonisty jest to praca z ludźmi, która wymaga indywidualnego podejścia do każdego klienta. Hotele posiadają niemal pełny przekrój społeczeństwa, a każdego zobowiązany jesteś obsłużyć jak najbardziej profesjonalnie, życzliwie oraz cierpliwie. Będą również momenty, że będziesz musiał wykazać się asertywnością oraz jasnym przekazem i komunikatem. Pracując na recepcji wymagane jest również, aby znał przynajmniej jeden język obcy, najlepiej, jeżeli będzie to język angielski.

Organizacja pracy jako recepcjonista

Praca w takim zawodzie nie zawsze odbywa się w godzinach dziennych. W ekskluzywnych oraz droższych hotelach tym bardziej możemy spodziewać się nocek. Taka praca wymaga od nas sprawności umysłowej oraz fizycznej. Dodatkowo, potrzeby klientów muszą być przez nas pełnione, a do tego czekać nas będzie papierkowa robota. Te wszystkie obowiązki należą do zadań recepcjonisty.

Zobacz też: http://www.inspirationstudio.pl/geodeta-jak-nim-zostac-wyksztalcenie-zawodowe-geodety/

Przepływomierze paliwa – po co je montować?

0
przeplywomierz paliwa

Ceny paliw rosną i będą rosły, dopóki pochodzą z wyczerpujących się zasobów kopalin. Nie chcemy przepłacać, więc zastanawiamy się, ile zużywamy paliwa i jak na nim zaoszczędzić. Pomocne w tym będą przepływomierze.

Zdrowa nalewka z aronii

0
zdrowa nalewka
fot. pixabay.com

Aronia jest bardzo zdrowym owocem, który jest doceniany zwłaszcza przez wszystkich amatorów robienia domowych nalewek. Aronia to bardzo zdrowa jagoda, która ma doskonałe właściwości odżywcze oraz działanie zdrowotne. Sprawdź, co może zrobić dla ciebie nalewka z aronii!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/nalewka-z-aronii-wartosci-odzywcze/

Wartość odżywcza aronii

Aronia to chyba najzdrowsza jagoda na świecie. Zawiera różnorodne witaminy i składniki dietetyczne, w tym witaminę C, B2, B6, E, P, PP, witaminę A, minerały: molibden, mangan, miedź, bor, jod, kobalt, katechiny – o działaniu przeciwutleniającym Flawonoidy, antocyjany – najwyższa znana dotychczas zawartość owoców, nawet do 500 mg w 100 gramach owoców, oraz polifenole – związek organiczny, który może zmniejszyć ryzyko chorób układu krwionośnego i raka.

Właściwości

Jest pożywna i antytoksyczna, ponieważ jej owoce zwalczają wolne rodniki. Spowalnia tempo wchłaniania glukozy – dzięki zawartości kwasu chlorogenowego jest więc polecana diabetykom. Ekstrakt z aronii reguluje nadciśnienie tętnicze, zapobiega odkładaniu się złego cholesterolu na ścianach tętnic oraz chroni przed zawałem serca. Aronia łagodzi stany zapalne małych naczyń krwionośnych. Antocyjany aronii spowalniają proces starzenia się komórek, poprawiają gospodarkę tłuszczową i uodparniają skórę na szkodliwe działanie promieni UV słonecznych. Katechina wspomaga przemianę materii, dzięki czemu dobrze wpływa na układ pokarmowy i rozpad węglowodanów, tłuszczów i białek.

Regularne spożywanie aronii poprawia pamięć i procesy uczenia się.

Aroniówka

Aroniówka to potoczna nazwa nalewki jabłoniowej, tj. H. Napój alkoholowy o smaku jabłkowym. Podobnie jak większość nalewek, jest stosowany leczniczo. Goście w domu jako alkohol do wypróbowania i jako przydatne lekarstwo na wiele chorób. Aroniówka może nadać podniebieniu niepowtarzalny smak, a jednocześnie przynieść organizmowi wiele korzyści i pomóc w radzeniu sobie z różnymi chorobami. Ponadto alkohole wytwarzane z surowych owoców aronii zachowują więcej właściwości niż ich przetworzone odpowiedniki (tj. Soki, dżemy, konserwy), gdyż ich produkcja nie wymaga obróbki termicznej, która zapobiega utracie cennych witamin i minerałów

Przeczytaj też: http://www.inspirationstudio.pl/herbatki-ziolowe-odchudzajace/

 

 

Czym jest ekogroszek? Jak wybrać najlepszy? Ruszamy na zakupy!

0
ekogroszek

Na ekogroszek decyduje się coraz więcej osób, które poszukują ekologicznych paliw.
W niniejszym poradniku dowiesz się, gdzie kupisz najlepsze produkty i na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów? Sprawdź kilka cennych porad i wybierz rozwiązania, które idealnie sprawdzą się w Twoim domu. 

Czym jest ekogroszek?

O ekogroszku słyszy się szczególnie w sezonie grzewczym. Jest to handlowa nazwa dla paliwa stałego, które pozyskiwane jest z węgla brunatnego lub kamiennego. Ekogroszek znalazł zastosowanie przy paleniu w kotłach retortowych. Oczywiście składnikiem paliwa może być tylko węgiel wysokokaloryczny, który charakteryzuje się niską zawartością wody, siarki i substancji niepalnej. Niezwykle istotną właściwością jest także niska spiekalność. Dzięki temu niewiele popiołu pozostaje po spaleniu. 

Do atutów ekogroszku zaliczyć należy niewielki rozmiar ziaren. To sprawia, że z łatwością umieścić je można w automatycznych dozownikach węgla. Jak łatwo zauważyć wysokiej jakości paliwo stałe wytworzone z węgla stanowi znakomitą alternatywę dla pozostałych materiałów opałowych. Warto pamiętać, że osoby, które sięgają po węgiel, zanieczyszczają środowisko naturalne. Jednak przy spalaniu ekogroszku wytwarzana jest znacznie niższa ilość gazów cieplarnianych. Ziarna, jakie otrzymamy w paczce, są produkowane wyłącznie ze starannie selekcjonowanych partii węgla, które charakteryzują się wysoką wartością opałową.

Jak wybrać najlepszy ekogroszek?

Ekogroszek bez żadnych problemów kupimy w internecie. Jednak przed zakupem należy zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych elementów, dzięki którym możemy liczyć na bardzo wysoką jakość produktu oraz perfekcyjny standard obsługi. Ważnym elementem będzie również możliwość kontaktu oraz fachowe doradztwo ze strony sprzedawców. Właśnie dlatego warto postawić na sklep internetowy sambudrol.pl i wybrać idealne rozwiązania dostosowane do osobistych preferencji. Na szczególną uwagę zasługują atrakcyjne ceny hurtowe ekogroszku. Klienci mogą wybierać produkty z szerokiej oferty. To doskonała propozycja dla najbardziej wymagających, którzy poszukują wyłącznie rozwiązań najlepszej jakości.  

Dlaczego warto?

Sklep internetowy sambudrol.pl skupia prawdziwych profesjonalistów, którzy o ekogroszku i pozostałych paliwach wiedzą wszystko. Dzięki temu klienci liczyć mogą na fachowe doradztwo. Wieloletnie doświadczenie oraz szeroka wiedza przyniosły najlepszą jakość usług. Sięgnij po sprawdzone rozwiązania i wybierz idealne paliwo do swojego pieca.

5 najpopularniejszych filtrów wody do ekspresu

0
5 najpopularniejszych filtrów wody do ekspresu

Ekspresy ciśnieniowe stają się powoli standardem wyposażenia każdej kuchni. Możliwość przygotowania różnych rodzajów kawy sprawia, że każdy z domowników może przyrządzić swój ulubiony napój. Musisz jednak pamiętać, że o smaku kawy w dużej mierze decyduje woda. A ta płynąca w wodociągach nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Dlatego ważnym elementem wyposażenia każdego ekspresu powinien być regularnie wymieniany filtr wody. W dzisiejszym artykule przedstawimy 5 najpopularniejszych filtrów.

Filtr Logic CFL-901B

Filtr jest przeznaczony do ekspresów ciśnieniowych. Jego zadaniem jest skuteczne usunięcie niepożądanych mikroelementów z wody. Przede wszystkim filtr skutecznie chroni przed osadzaniem się kamienia wapiennego wewnątrz ekspresu. Ponadto filtr CFL-901B usuwa wszelkie zanieczyszczenia, jakie mogą pojawić się w wodzie wodociągowej i wpływa na poprawę smaku oraz aromatu parzonej kawy. Regularna wymiana filtra znacznie wydłuża żywotność samego urządzenia. Filtr CFL-901B pozwala na przygotowanie 60 litrów kawy.

Filtr Logic CFL-701B

Identyczną wydajność wykazuje filtr Logic CFL-701B. Jeżeli zależy Ci na najwyższym poziomie filtrowania wody w ekspresie, to ten model spełni Twoje oczekiwania w 100%. Filtr CFL-701B skutecznie pozbywa się kamienia wapiennego oraz neutralizuje wszelkie nieczystości „wodociągowe”. Skuteczność działania filtra poczujesz, parząc swoją ulubioną kawę. Jej zapach, smak i aromat będą o wiele lepsze i pełniejsze, aniżeli w przypadku braku filtra. Co istotne filtry firmy Logic nie odbiegają pod względem jakości od filtrów dedykowanych dla danego rodzaj ekspresów.

Filtr Logic CFL-801B

Filtr Logic CFL-801B posiada certyfikat NIZP PZH. To najlepsza rekomendacja i gwarancja jego skuteczności. Filtr jest wolny od Bisfenolu A, a jego wydajność wystarcza na przygotowanie 50 litrów kawy. Usuwa kamień wapienny oraz inne zanieczyszczenia, które znajdują się w wodzie. Stosowanie filtra znacznie zwiększa żywotność urządzenia i minimalizuje ryzyko jego uszkodzenia.

Filtr Logic CFL-902B

Kolejnym z listy najpopularniejszych filtrów do wody jest CFL-902B. Jego największym atutem jest skuteczne usuwanie nieprzyjemnego posmaku chloru z wody. Filtr pozwala także na skuteczne usuwanie z wody szkodliwych związków, które mogą negatywnie wpływać na smak, zapach i aromat kawy. Na uwagę zasługuje wysoka wydajność filtra. CFL-902B pozwala na skuteczne przefiltrowanie 250 litrów wody.

Filtr Logic CFL-903B

Ostatni z omówionych dzisiaj filtrów wystarcza na przygotowanie nawet 5000 filiżanek kawy. Właściwości tego filtra nie różnią się od parametrów oryginalnych filtrów dedykowanych do ekspresu konkretnej marki. CFL-903B wykorzystuje aktywny węgiel, który poddaje wodę 3-krotnej filtracji. Dzięki temu usuwane są z niej nie tylko zanieczyszczenia, które mają negatywny wpływ na ekspres, ale także te, które niekorzystnie wpływają na smak i zapach kawy. Filtr CFL-903B skutecznie niweluje specyficzny zapach i smak chloru, który jest powszechnie dodawany do wody.

Obok stosowania filtrów do wody warto także zadbać o okresową konserwację ekspresu do kawy. Dlatego kupując filtr, poszukaj także smaru silikonowego do ekspresów. Przykładem takiego smaru jest produkt firmy Filter Logic oznaczony symbolem CFL-650. Smar silikonowy służy do smarowania elementów ruchomych ekspresu, jak pierścienie czy uszczelki. Dzięki regularnemu stosowaniu smaru znacznie zmniejszasz ryzyko awarii i uszkodzeń mechanicznych ekspresu. To z kolei znacznie wydłuża żywotność działania ekspresu.

Duży wybór akcesoriów do konserwacji ekspresów znajdziesz na stronie aquamelior.pl. Tam też możesz kupić bardzo przydatne dodatki jak na przykład kubeczki termiczne do cappuccino. Szklaneczki termiczne pozwalają zaparzyć oryginalne cappuccino i utrzymać jego optymalną temperaturę przez dłuższy czas. Ponadto szklaneczki termiczne Filter Logic CFL-660 umożliwiają zaprezentowanie pełni walorów wizualnych kawy.

Więcej informacji na temat filtrów do wody oraz innych akcesoriów do ekspresów, znajdziesz na stronie aquamelior.pl. W sklepie aquamelior.pl znajdziesz produkty do większości najpopularniejszych ekspresów do kawy.

Zobacz też

Jak kupić dom w Hiszpanii

Jak kupić dom w Hiszpanii

Hiszpania kusi słoneczną pogodą i pięknymi plażami, nic więc dziwnego, że co raz więcej osób planuje zakup domu właśnie w tym kraju. W poniższym artykule przedstawimy Państwu...