Z jakich materiałów wykonuje się siłowniki pneumatyczne

Siłowniki pneumatyczne są wykorzystywane w praktyczne każdej gałęzi przemysłu. Żeby te elementy były skuteczne i niezawodne, wykorzystuje się do ich produkcji specjalne materiały.

Siłowniki pneumatyczne mają wiele zalet i dzięki swojej uniwersalności można spotkać je w wielu urządzeniach i maszynach. Z jakich materiałów producent siłowników Air-Com wykonuje te elementy wykonawcze układów pneumatycznych?

Materiały, z jakich mogą być wykonane siłowniki pneumatyczne

Tworzywa, jakie wykorzystuje się do produkcji siłowników pneumatycznych muszą być dostosowane do warunków, w jakich będą one pracować. Parametry, jakie bierze się pod uwagę to m.in. rodzaj obciążeń, środowisko pracy, temperatura itp.

Siłowniki pneumatyczne, które są wykonane ze stali kwasoodpornych i nierdzewnych są przeznaczone do pracy w środowisku, w którym występuje woda, substancje żrące czy substancje spożywcze, które mogą powodować uszkodzenia innych materiałów. Siłowniki mogą być wykonane w całości z nierdzewnych i kwasoodpornych materiałów, można też spotkać modele, których tylko niektóre elementy są zrobione z odpornych stali. Są to części najbardziej narażone na działanie nieprzyjaznych substancji, np. tuleje czy tłoczyska. Siłowniki pneumatyczne wykonane ze stali kwasoodpornych i nierdzewnych są najczęściej wykorzystywane w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym, chemicznym. Można je również z powodzeniem stosować w przemyśle zbrojeniowym czy lotnictwie.

Jeśli siłowniki będą pracować w ekstremalnych warunkach, w których może łatwo dojść do ich uszkodzenia, tuleje i pokrywy wykonuje się ze stali. Dzięki temu są one odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe działanie środowiska. Tego typu siłowniki są wykorzystywane w maszynach i urządzeniach budowlanych, w hutnictwie czy górnictwie.

Jeszcze inne materiały wykorzystuje się do produkcji siłowników pneumatycznych, które są przeznaczone do pracy w bardzo niskich lub bardzo wysokich temperaturach. Modele te są wyposażone w uszczelnienia, które chronią elementy siłownika przed niekorzystnymi warunkami klimatycznymi. Do uszczelniania wykorzystuje się teflon lub specjalną gumę syntetyczną. Siłowniki z tego typu uszczelnieniami wykorzystuje się głównie w chłodniach, hutnictwie, górnictwie, maszynach budowlanych i drogowych czy w kolejnictwie.

Profesjonalne firmy, np. producent siłowników Air-Com są też w stanie dostarczyć nietypowe rodzaje siłowników pneumatycznych, których materiały i konstrukcja w pełni odpowiadają wymaganiom klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here