Nitonakrętki - najważniejsze informacje

Dużo osób stosuje aktualnie nitonakrętki. Dzieje się tak w naprawdę rozmaitych branżach. Chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat? Czym charakteryzują się takie właśnie akcesoria? Z czego są najczęściej wykonywane przez fachowych producentów?

Nitonakrętka – co to dokładnie jest?

Na początek warto wyjaśnić, że nitonakrętka to ogólnie rodzaj tulejki, która cechuje się posiadaniem gwintowanej wewnętrznie części. Dzięki temu możliwe jest szybkie łączenie rozmaitych cienkościennych elementów. Jakich? Mogą to być na przykład cienkie blachy, gdzie nie ma absolutnie żadnej możliwości zrealizowania nagwintowania otworu. Warto przeczytać i zapamiętać sobie raz na zawsze, z czego składają się nitonakrętki. Mamy tutaj do czynienia ogólnie z trzema najważniejszymi częściami. Jest to element gwintowany, niegwintowany cienkościenny oraz kołnierz.

Fachowcy doceniają nie tylko uniwersalne zastosowanie, ale także stosunkowo prostą pracę. Jak użyć nitonakrętkę? Na początek trzeba wkręcić nagwintowany trzpień – dokładnie od strony kołnierza. Potem warto skrupulatnie osadzić nitonakrętkę w konkretnym otworze. Następnie należy docisnąć ją przy pomocy kołnierza (do materiału) oraz wykonać tak zwane spęczenie. Na samym końcu wystarczy natomiast usunąć trzpień. Osoba, która pierwszy raz ma do czynienia z takimi elementami potrzebuje generalnie tylko trochę czasu, aby przyzwyczaić się do całego schematu.

Z czego wykonywane są nitonakrętki?

Nitonakrętki, które są często stosowane – biorąc pod uwagę branżę budowlaną i szeroko rozumiany przemysł – są wykonywane z różnych materiałów. Na przykład nitonakrętki przelotowe cylindryczne z kołnierzem walcowym są realizowane przy użyciu aluminium albo stali nierdzewnej A2 (INOX). Należy zwrócić uwagę na fakt, że elementy ze stali charakteryzują się bardzo dużą odpornością oraz wytrzymałością na działanie różnych czynników zewnętrznych. Tymczasem nitonakrętki zrealizowane z aluminium są relatywnie proste do zamontowania. Potrzeba naprawdę stosunkowo niewiele czasu, aby uporać się ze zrealizowaniem tej czynności. W sklepach z takim asortymentem można kupić także nitonakrętki kwasoodporne. Wybierając elementy tego typu trzeba zwracać uwagę nie tylko na materiał. Ważny jest także rozmiar, aby dopasować nitonakrętki do konkretnej sytuacji. Ten parametr jest określany za pomocą skali oznaczonej od M3 do M12. Opisywane wcześniej nitonakrętki przelotowe cylindryczne z kołnierzem walcowym pracują w zakresie M4 – M8.

Zobacz aktualną ofertę – nitonakrętki od Stalmut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here