Nowoczesne oświetlenie dla domu – co warto o nim wiedzieć?

0
Nowoczesne oświetlenie dla domu

Nowoczesne oświetlenie – czy właściwie warto w nie inwestować? Oczywiście, że tak! I bardzo cieszymy się, że coraz więcej klientów staje się tymi świadomymi, poszerzają swoją wiedzę i dzięki temu decydują się na oświetlenie, które naprawdę spełnia ich oczekiwania.

Nowoczesne i designerskie grzejniki łazienkowe – pomysły i inspiracje!

0
Nowoczesne i designerskie grzejniki łazienkowe - pomysły i inspiracje!

Czy grzejniki łazienkowe muszą być nudne i mało estetyczne? Czy ich jedyną funkcją jest dostarczanie nam ciepła a o funkcji, chociażby, dekoracyjnej, nie można mówić? Może kiedyś tak było, ale obecnie możemy liczyć na naprawdę znakomity wybór, który sprawia, że nasza łazienka może wyglądać po prostu perfekcyjnie!

Osuszacz kondensacyjny i jego zastosowanie

0
wynajem osuszaczy

Każdy, kto zmaga lub kiedykolwiek zmagał się z nadmierną wilgotnością powietrza w różnego rodzaju pomieszczeniach, niejeden raz zastanawiał się nad wykorzystaniem urządzeń takich jak osuszacze pomieszczeń. Nadmierna wilgotność w pomieszczeniach mieszkalnych lub użytkowych może prowadzić do różnego rodzaju komplikacji zdrowotnych, ponieważ powstające w dużej wilgotności powietrza grzyby i pleśnie mogą powodować reakcje alergiczne, a nawet astmę.

Przyczyn nadmiernej wilgotności w pomieszczeniach może być bardzo wiele, poczynając od wilgotności nazywanej technologiczną, która występuje w nowo powstałych budynkach, poprzez wysoki poziom wód gruntowych, brak izolacji cieplnej, niesprawne wentylacje i instalacje wodno-kanalizacyjne, nieszczelny dach, a na powodziach czy zalaniach kończąc.

Istnieje kilka rodzajów osuszaczy, a wybór typu osuszacza zależy od naszych potrzeb, jak i rodzaju pomieszczeń, które chcemy osuszyć oraz stopnia zawilgocenia takiego pomieszczenia. Jednym z typów osuszaczy pomieszczeń jest osuszacz kondensacyjny. Osuszacz tego typu wykorzystuje do skraplania wody tak zwany efekt rosy. Głównymi elementami tego typu osuszacza są -sprężarka, wymienniki ciepła i wentylator. Osuszacz kondensacyjny swoją budową przypomina lodówkę lub klimatyzację, zaletą tego typu urządzeń jest to, że nie trzeba w nich uzupełniać czynnika, a eksploatacja sprowadza się do czyszczenia lub wymiany filtra powietrza. Osuszacz kondensacyjny najlepiej sprawdza się w warunkach wysokiej wilgotności powietrza powyżej 80% i wysokiej temperaturze ok. 30 stopni C. Jest też urządzeniem energooszczędnym i wytrzymałym, może pracować w pomieszczeniach o dużym zapyleniu bez obawy o uszkodzenie.

Przed wyborem typu osuszacza należy więc dokonać pomiarów wilgotności, temperatury i stopnia zapylenia w pomieszczeniu, które chcemy osuszyć. Na stronie internetowej http://www.jpd.com.pl/wynajem/nagrzewnice-osuszacze/osuszacze-pomieszczen możemy znaleźć różnego rodzaju typy osuszaczy, jak i uzyskać fachową poradę co do ich użytkowania i wykorzystywania.

Projekt mieszkania

0
projekt

W czasie, gdy ludzie przywiązują ogromną uwagę do tego, jak i gdzie mieszkają warto zadbać, aby także nasze mieszkanie, było naszym wymarzonym miejscem, takim, którego się przed nikim nie powstydzimy, tylko będziemy się nim wszystkim chwalić. Najbliższym, znajomym, rodzinie, wszystkim, kogo tylko zaprosimy do naszego mieszkania. Aby nasza wizja została idealnie zaplanowana i w późniejszym czasie też wykonana warto zadbać o projektanta wnętrz, który stworzy nam naszą idealną wersję pomieszczeń. Projektant ma ogromne doświadczenie, więc zrobi to o wiele lepiej od nas, warto zlecać takie projekty innym osobą, bo przecież nasze mieszkanie musi wyglądać dokładnie tak, jak sobie wymarzyliśmy. Tu nie ma miejsca na pomyłki, wszystko musi być zapięte na ostatni guzik, dlatego warto powierzyć urządzanie naszego gniazdka odpowiedniej, zaufanej osobie. Są przeróżne formy projektów wnętrz, jednym z ciekawszych pomysłów jest projekt koncepcyjny.

Czym jest koncepcyjny projekt wnętrz? Jak on wygląda?

Osoby, które mają już jakiś pomysł, mogą właśnie zlecić wykonanie takiego projektu. Jest wtedy przygotowywany rzut z góry, proste wizualizacje, model 3D. W takim projekcie nie są policzone materiały do wykorzystania. Więcej informacji odnoście tej formy, jaką jest projekt koncepcyjny, można przeczytać na stronie: http://www.interior-artstudio.pl/oferta/projekt-koncepcyjny
Musisz pamiętać, że projektant zawsze podejdzie do twoich pomysłów indywidualnie i oczywiście nic nie nakaże, bowiem to od ciebie zależy, jak ma wyglądać miejsce, w którym chcesz zamieszkać. Przecież nie każdemu podoba się jeden styl urządzania wnętrz, jedni lubią taki styl, drudzy taki. Nie dla każdego odpowiedni jest minimalizm i nowoczesność, niektórzy wolą np. styl retro.

Wiadomo, że architekt zawsze doradzi, wie które materiały są najlepsze, najbardziej wytrzymałe, które się najbardziej nadają do wykorzystania ich w twojej wizji, twojego wymarzonego mieszkania, czy też domu. Dlatego naprawdę warto poprosić go o pomoc.

Jak zaplanować remont łazienki? Zacznij od płytek!

0
importowane płytki ceramiczne

Remont w domu zawsze pochłania wiele naszego czasu, uwagi oraz znacznie uszczupla nasze oszczędności. Szczególnie, jeśli wykańczamy pomieszczenia wymagające większego nakładu pieniężnego jak kuchnia czy łazienka. Urządzane łazienki wykorzystując materiały z niższej półki cenowej nie jest dobrym rozwiązaniem. Pozwoli nam ono co prawda zaoszczędzić, lecz tanie materiały często mają również niską nie tylko cenę ale i jakość. Niestety to idzie ze sobą w parze. Remont kuchni czy łazienki wykonujemy raz na kilka czy nawet kilkanaście lat dlatego warto przemyśleć wybór zakupu poszczególnych elementów wykończeniowych. Jak dobrze zaplanować remont łazienki?

Na samym początku warto zastanowić się, czy jesteśmy w stanie sami zaplanować wygląd naszej łazienki. Nie w każdym z nas drzemie architekt wnętrz. Jeśli nie, warto skorzystać z usług projektanta wnętrz. Niektóre sklepy z artykułami do łazienki posiadają własnych projektantów, którzy wykonają dla nas projekt zupełnie za darmo, jeśli kupimy u nich produkty. To bardzo wygodna i atrakcyjna opcja, która ułatwi nam remont naszej łazienki i sprawi, że będzie ona wyglądała jak z katalogu. Tego typu sklepy zwykle posiadają ciekawe i rzadko spotykane produkty, jak importowane płytki ceramiczne. To doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących różnorodność. Płytki ceramiczne z importu nadadzą naszej łazience niebanalnego wyglądu. Możemy ich również poszukać sami na przykład na stronie http://www.interio.lublin.pl/. Ceramika w łazienkach jest ostatnio bardzo modna, więc z łatwością powinniśmy znaleźć ofertę odpowiednią dla nas.

Remont łazienki bywa trudny, a przede wszystkim czasochłonny. Nie warto jednak przyspieszać tego procesu. Łazienka to pomieszczenie, którego zaplanowanie wymaga od nas dokładnego, szczegółowego zaplanowania. Nie ma tu miejsca na błędy i potknięcia. Nie warto również być skąpym przy wybieraniu materiałów wykończeniowych. W końcu łazienka powinna być funkcjonalna i służyć nam przez jak najdłuższy czas. Dlatego to pomieszczenie powinno być wykańczane z rozmysłem.

Projekt Enzo Muratore w Lublinie

0
enzo muratore

Czy w środku miasta można odnaleźć bramy do innego świata? Oczywiście, co udowadnia utalentowana architekt, Joanna Ferens – Hofman (http://ferensdesign.pl/).

Projekt restauracji Enzo Muratore w Lublinie od strony ulicy nie wyróżnia się niczym szczególnym. Ot, zwykła piaskowa ściana z ogromnym drewnianym szyldem prezentującym nazwę lokalu. Modnie, vintage.

Jednak sama aranżacja w stylu steampunk przenosi gości do dziewiętnastowiecznego Londynu, znanego między innymi z „Sherlocka Holmesa” Roberta Downeya Jr. Wnętrze utrzymano w raczej mrocznej kolorystyce. Dominuje tu wiśnia, czerń, dębowy i orzechowy brąz. Prócz ściany od strony ulicy pomalowanej zwykłą farbą, przeciwległa zbudowana jest z surowej czerwonej cegiełki.

Wiszą na niej łańcuchy, akcesoria laboratoryjne i bliżej niezidentyfikowane przedmioty. Można by stwierdzić, że pochodzą z niedalekiej przyszłości. Jednak jest w nich coś takiego… niezrozumiałego… niepokojącego.

Do epoki steam (pary), gdy w Anglii rozpoczynała się kolejna rewolucja przemysłowa, a królowa Wiktoria wybierała fason sukni koronacyjnej, zupełnie nie pasują te wszystkie sprzęty. Nawet dziś, w dwudziestym pierwszym wieku, technologie wzbudzają nieufność. Przypomnijmy sobie chociażby film „Ja, robot”. Ludzie ledwie akceptują pomagające przy pracach wytwórczych roboty, tym bardziej humanoidalne stwory…

enzo

Tymczasem na ścianie wisi przynajmniej jeden. Czarny, wykonany z połyskującego metalu, nie może być większy od dziecka. Swoimi sztucznymi oczami zdaje się przeszywać odwiedzających. Zupełnie jakby zdawał sobie sprawę z ich wszystkich trosk, problemów, marzeń, miłostek. Dla niego są wyłącznie niezrozumiałymi kaprysami. Twarde serce strażnika nigdy nie ulegnie życiu.

Aranżacja restauracji w stylu steampunk prezentuje więc spojrzenie na to, co było i na to, co będzie. Nie znajdziemy tu nic związanego z codzienną rutyną.

muratore

W idealnej harmonii trwają dziewiętnastowieczne zwyczaje i nowe technologie. A wszystko to okroszone jest sporą dozą punkowej ironii. Trzeba to zobaczyć na własne oczy! Spędźmy urlop w Lublinie. Albo, jeśli jesteśmy zapracowani, rozsiądźmy się wygodnie z laptopem. Zdjęcia Enzo Muratore zamieszczone zostały na stronie: http://ferensdesign.pl/interior/lokale-uzytkowe/.

Drewniane domy letniskowe

0
domek letniskowy

Przed czy po urlopie? Sezon wakacyjny w pełni. Po ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy, należy się zasłużony odpoczynek. Czy masz plany?

Zapewne dylematem jest wakacyjne miejsce – morze czy góry? Niepowtarzalny klimat i urozmaicenie terenu mogą zapewnić nam góry. Domki letniskowe z drewna, w których możemy się cieszyć urokami wypoczynku i delektować niezapomnianym czarem i niezwykłością spędzanych nocy, bez obaw w czasie nagłych burz czy silnego halnego. Mogą stanowić również pewną ochronę przed nocnym stadem wilków czy grasującym niedźwiedziem. Wakacje w górach mogą być źródłem mnóstwa atrakcji, doznań i przeżyć dla nas, znajomych, przyjaciół czy rodziny. Nieskażona przemysłem natura, zapach górskich kwiatów, zieleń hal oraz czystość i przejrzystość powietrza, potrafią stanowić lek dla nas i naszych organizmów, tak często narażonych na działania szkodliwych czynników chemicznych, zatruwających środowisko. Górskie klimaty nie tylko potrafią zapewnić ulgę, odnowę i regenerację naszych organizmów, tak często przemęczonych pracą i trudami codziennego życia. Potrafią przynieść odpoczynek, spokój i ulgę dla naszego umysłu i ducha. Współczesne trendy wykazują coraz większe zainteresowanie spędzania wolnego czasu i wypoczynku w górach. W naszych górach.

Wypoczynek zagraniczny powiązany jest z ekonomią i wysokimi kosztami. Potrafimy jednak kalkulować. Poza tym, coraz bardziej zaczynamy odkrywać piękno i uroki naszej rodzimej natury. Tak wiele miejsc nieznanych, które kuszą swoją magią i pięknem. To sprawia, że w naszych planach coraz bardziej atrakcyjnie przedstawia się oferta spędzania wolnego czasu na łonie naszej natury. Drewniane domy letniskowe od producenta stanowią kuszącą propozycję dla realizacji naszych wypoczynkowych planów. Mogą stanowić także spełnienie życiowych marzeń rodzinnych, gdyż wspólne spędzanie wolnego czasu pogłębia więzi rodzinne i bliskość. To jest nasza wolność. Jedynym dylematem może być właściwy wybór. Czy będzie to http://www.domyjuhas.pl/ czy inny, wszystko zależy od naszego gustu i woli. Warto podążać za marzeniami.

Zabawa na huśtawce – główne zalety

0
Huśtawki

Z pewnością chcielibyśmy, aby nasze dzieci sumiennie i prawidłowo się rozwijały. Próbujemy im zapewnić właśnie takie wejście w dorosłe życie, dlatego sprawdzamy, które produkty mogłyby pozytywnie zadziałać na ich umysł czy ciało. Zerkamy na strony wielu sklepów internetowych, w tym na portal http://www.avisplacezabaw.pl/produkty/hustawki, odnajdując na nim różnorodne huśtawki. Jeśli to właśnie po coś takiego sięgniemy, zapewnimy swojemu dziecku wspaniałe miejsce do aktywnej i rozwojowej zabawy.

Może nam się wydawać, że z takiego huśtania nic nie wynika. Jest to jednak błędne myślenie. Bujanie się wpływa bardzo dobrze niemalże na wszystkie zmysły i aktywnie je pobudza do pracy. Pozwala zapanować nad koordynacją ruchową i zdecydowanie ją poprawia. Gdy dziecko uczy się samodzielnie huśtać, automatycznie poznaje swoje ciało i zaczyna po prostu znacznie lepiej je czuć. Rozwija się momentalnie i robi to w sposób całkowicie bezbolesny – niemalże niezauważalny. Huśtawki dla dzieci są też po prostu produktami zapewniającymi czystą rozrywkę. Sami na pewno uwielbialiśmy z nich korzystać w dzieciństwie (być może nadal lubimy to robić), dlatego powinniśmy zagwarantować podobną zabawę także swoim pociechom. Pokażmy im, jak należy się huśtać i początkowo towarzyszmy im podczas takiej aktywności. Nawet małe dzieci mogą korzystać z naszego nowego elementu ogrodowego, jeśli tylko sami będziemy je bujać i przypilnujemy, by w żadnym wypadku nie spadły one z huśtawki. Niemowlaka możemy trzymać na swoich kolanach, by delikatnie utulić go do snu, a przedszkolaka sami powinniśmy huśtać, stając tuż za huśtawką. Możliwości jest wiele, dlatego wypróbujmy każdą z nich.

Oczywiście huśtawka huśtawce nierówna. Jeśli chcemy wybrać tą najlepszą i całkowicie bezpieczną, powinniśmy wydać na nią nieco więcej pieniędzy. Droższa od huśtawki drewnianej będzie metalowa huśtawka, jednak to ona jest jednym z najlepszych produktów tego rodzaju. Poszukajmy go w sklepach i jak najszybciej wyposażmy w niego własny ogród.

Dlaczego drewniane łóżka to dobry wybór?

0
drewniane łóżka

Łóżko to obowiązkowy mebel w każdym domu. Kojarzy się z odpoczynkiem i spokojem. Jest miejscem, w którym zaczynamy i kończymy każdy dzień. Sen jest bardzo istotny dla naszego zdrowia i funkcjonowania całego organizmu, dlatego warto zadbać, by odbywał się w jak najlepszych warunkach.

Rynek meblowy oferuje nam wiele rozmaitych łóżek o przeróżnych kształtach, wykonanych z różnorodnych materiałów. Z całą pewnością przy kupnie łóżka należy kierować się przede wszystkim tym ostatnim – czyli materiałem, z którego mebel został utworzony. Najlepszym wyborem będą łóżka z litego drewna. Są całkowicie naturalne, pozbawione tworzyw sztucznych i solidne. Wszystko to przyczynia się do zdrowego, prawidłowego snu. Wysoka jakość, rzetelne wykonanie i gwarancja komfortu to cechy, które opisują drewniane łóżka. Szeroki wybór takich łóżek proponuje nam sklep HEBO, którego ofertę możemy odnaleźć na stronie http://www.hebososna.lublin.pl/oferta/lozka.

Gama produktów przygotowana przez ten sklep jest bardzo szeroka i na pewno każdy znajdzie łóżko odpowiednie dla siebie. W ofercie znajdziemy między innymi łóżka sosnowe, dębowe, bukowe, brzozowe, łóżka piętrowe, klasyczne, tapicerowane czy też przeznaczone dla młodzieży. Każde z nich cechuje się nie tylko trwałością, wytrzymałością, precyzyjnym wykonaniem i intensywnym kolorem, ale również wysokim komfortem, co ma bardzo duże znaczenie w codziennym odpoczynku. Łóżka tego sklepu z całą pewnością sprostają nawet największym wymaganiom. Sklep ten oferuje także wykonywanie mebli na wymiar i według indywidualnego projektu klienta, a jest to niezwykle istotne – na przykład w momencie, gdy do naszej sypialni potrzebujemy łóżka o nietypowym wymiarze. Kolejną zaletą łóżek drewnianych jest ich niepowtarzalny klasyczny styl, który mimo upływu lat nie przestaje być modny i estetyczny. Te wszystkie zalety sprawiają, że łóżka wykonane z litego drewna są najlepszym wyborem, jakiego możemy dokonać, gdy zależy nam na trwałości, solidnym wykonaniu i stylowej aranżacji sypialni, a także w trosce o własny sen.

Nowoczesne wnętrza w łazienkach

0
umywalki wolnostojące

Nowoczesne łazienki potrafią zaskakiwać designerskimi elementami wyposażenia. Wbrew pozorom to pomieszczenie wcale nie musi być nudne i schematyczne. Można zaprojektować je w taki sposób, aby połączyć niewątpliwie najważniejszą funkcjonalność z cieszącym oko wyglądem glazury czy elementów wyposażenia.

Łazienka jest dla wszystkich z nas pierwszym pomieszczeniem, jakie chcemy odwiedzić po wstaniu z łóżka i ostatnim przed pójściem do sypialni. Towarzyszy nam też w ciągu dnia. Dlatego bardzo ważne jest, aby była zaprojektowana możliwie najlepiej.

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia łazienek jest umywalka. Niezależnie od powierzchni użytkowej pomieszczenia bezwzględnie musi się ona tam znajdować. Kwestią wyboru jednak pozostaje dobranie odpowiedniego jej rodzaju i kształtu.

Jeśli znajdujemy się w gronie szczęściarzy, posiadających nieco więcej miejsca w łazience, to ciekawym rozwiązaniem może okazać się dla nas umywalka wolnostojąca. Niewątpliwie spełnia ona nie tylko podstawowe funkcje tego przedmiotu, ale może być też elementem dekoracyjnym. Ekstrawaganckie projekty umywalek wolnostojących bardziej przypominają bryły ozdobne niż klasyczny przedmiot codziennego użytku. Wszelkie elementy hydrauliczne są przy tym rozwiązaniu niewidoczne, ponieważ ukrywa je konstrukcja umywalki. Nie potrzebne są więc wtedy dodatkowe rozwiązania takie jak na przykład szafka łazienkowa maskująca syfon.

Na polskim rynku jest wiele firm oferujących umywalki wolnostojące. Różnią się materiałem z jakiego są wykonane, kształtem a także ceną. Wybierając wyposażenie łazienkowe warto zajrzeć na stronę internetową swissliniger.pl . Można znaleźć tam szeroki wybór umywalek z każdego dostępnego rodzaju. Oferta zawiera zdjęcia, co pozwoli zapoznać się z wyglądem produktów . Opisy przedmiotów sprzedawanych są konkretne i rzeczowe, a to jest istotne w chwili gdy chcemy podjąć decyzje szybko i nie koniecznie uśmiecha nam się czekać na odpowiedź z działu obsługi klienta. Poza tym na stronie dostępne są również inne elementy wyposażenia łazienek, co w sposób kompleksowy może ułatwić nam zaprojektowanie pomieszczenia i zaplanowanie budżetu na tę inwestycję.

Zobacz też

Nowoczesne oświetlenie dla domu

Nowoczesne oświetlenie dla domu – co warto o nim wiedzieć?

Nowoczesne oświetlenie – czy właściwie warto w nie inwestować? Oczywiście, że tak! I bardzo cieszymy się, że coraz więcej klientów staje się tymi świadomymi, poszerzają swoją wiedzę...