Jak rozpoznać choroby róż?

0

Róże to ozdobne kwitnące krzewy. Występują w wielu kolorach i odmianach, każdy ogrodnik znajdzie coś dla siebie. Najczęściej spotykanymi są róże czerwone, różowe oraz białe. Z kolei najpopularniejsze rodzaje to róże rabatowe i wielokwiatowe. Niestety zarówno te pierwsze jak i drugie stają się celem wielu szkodników i chorób.  Jak temu zapobiec lub zaradzić powstałym już szkodom?

Kredyt hipoteczny – jego wybór to ciężki orzech!

0

Marzymy o własnym mieszkaniu lub domu, ale nie mamy tyle oszczędności, by pozwolić sobie na jego kupno? Nic straconego – z pomocą przyjdzie nam kredyt hipoteczny. Ofert kredytów na nieruchomości jest jednak tak wiele, że nie jest łatwo znaleźć ten najlepszy. Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać, wybierając kredyt hipoteczny.

Krakowski deweloper firma Budrem i jej inwestycje

0

Deweloper Kraków firma Budrem posiada ogromne doświadczenie w budowaniu lokali mieszkalnych i usługowych na sprzedaż. Początki działalności sięgają jeszcze roku 1988, kiedy to firma zaczęła budowę na niezabudowanych jeszcze wówczas terenach Nowej Huty.

Dodatkowe środki z programu MdM

0

Mieszkanie dla Młodych to program, który cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Na pewno ucieszy ich więc informacja, że już w sierpniu program „ruszy” po raz kolejny. W budżecie państwa pozostało bowiem trochę niewykorzystanych środków, które rząd planuje odblokować.

Kamień dekoracyjny — prosta metamorfoza twojej ściany

0

Idea „powrotu do natury” to jeden z największych trendów wnętrzarskich ostatnich lat. Coraz częściej poszukujemy takich rozwiązań dekoracyjnych, które wprowadzą do naszego domu „surowe” inspirowane lasem, skałami czy morzem materiały wykończeniowe. Różnorodność, a zarazem spójność faktur obecnych we wnętrzu wpłynie na jego niepowtarzalny, pełen harmonii klimat. Jednym z elementów wykończeniowych, które wzbogacą każdą, nawet najprostszą aranżację jest niewątpliwie kamień dekoracyjny.

Jak utrzymać czystość w mieszkaniu?

0

Powszechnie mówi się, że dzisiaj świat pędzi do przodu i ciężko w nim znaleźć czas dla siebie. Jednym z efektów ubocznych takiego stanu rzeczy jest to, że zabiegani i zapracowani single często wracają do pustych domów i odkrywają, że w sumie nie wiedzą, kiedy ostatnio robili pranie, ani dlaczego te naczynia w zlewie zaprzyjaźniły się z pleśnią. Ciężko zmusić się do systematycznego sprzątania (zwłaszcza, gdy po prostu nie ma na to czasu), ale warto przestrzegać paru wskazówek, aby utrzymać choć minimalną czystość w mieszkaniu.

PRL znów na salonach

0

Czasy PRL-u raczej niewielu osobom kojarzą się jednoznacznie dobrze. Niekończące się kolejki za ograniczonymi towarami, kupowanie na kartki i wiele innych absurdów szarej codzienności to pierwsze, co przychodzi na myśl na hasło PRL. A jednak, to na ten czas przypada okres powstania wspaniałych polskich projektów meblarskich. Rodzimi projektanci tworzyli meble na miarę tamtych czasów – proste, dostosowane do niewielkich mieszkań, funkcjonalne i mające służyć przez długie lata. Późniejsze zachłyśnięcie się rodzącym się w Polsce kapitalizmem i mnogością wyboru wszelakich produktów w powstających jak grzyby po deszczu sklepach, na długo odsunęły peerelowską stylistykę w zapomnienie. Teraz, po kilku dekadach i w efekcie pewnego przesytu nieskończonością możliwości, znów wraca moda na zwykłą prostotę, wygodę i funkcjonalność, a projekty sprzed kilkudziesięciu lat powracają do łask.

Co na plakacie?

0

Wielu ludzi lubi używać obrazów do dekorowania ścian swoich pokojów. W ramach mogą być zaklęte liczne krajobrazy, sztuka nowoczesna czy też portrety (zwłaszcza członków rodziny). Ostatnio jednak w dekoracji domów zaczyna przeważać nowy trend: plakat w ramie. Dotyczy to zwłaszcza mieszkań, które chcą się charakteryzować stylem modernistycznym.

Zalety ręczników bambusowych

0

O tkaninie bambusowej możemy mówić wtedy, kiedy stosunek włókien bambusowych do bawełnianych wynosi 40% do 60%. Ręczniki bambusowe w ostatnich latach są bardzo popularne, ze względu na liczne właściwości. W tym artykule, skupimy się na zaletach tychże ręczników.

Studzienki kanalizacyjne z tworzyw sztucznych

0

Studzienki kanalizacyjne stosuje się głównie na połączeniach kanałów, w miejscach zmiany kierunku czy średnicy systemu rur kanalizacyjnych. Dodatkowo są one montowane w miejscach, w których konieczne jest zapewnienie dostępu do sieci.

Zobacz też

Jak rozpoznać choroby róż?

Róże to ozdobne kwitnące krzewy. Występują w wielu kolorach i odmianach, każdy ogrodnik znajdzie coś dla siebie. Najczęściej spotykanymi są róże czerwone, różowe oraz białe. Z kolei...