Jakie dodatki aranżacyjne wybrać do stylu nowoczesnego?

0
dywany w stylu nowoczesnym

Polacy coraz częściej decydują się na to, by wnętrza w swoim domu wystylizować nowocześnie. Dlatego polskie domy są oryginalne i ekstrawaganckie, nie tracąc przy tym na dobrym guście. Dobór odpowiednich dodatków aranżacyjnych sprawia, że każde pomieszczenie domowe może być wyjątkowe.

Zadbaj o wnętrze swojego domu!

0

Wiosna to doskonały moment, aby podjąć decyzję i zmienić coś w swoim życiu i otoczeniu. Dla wielu jest to idealny czas na remonty – zmieniają aranże swojego mieszkania, unowocześniając jego wizerunek. Już dawno myślałaś o remoncie? Przydałyby się nowe meble, bo te sprzed dwudziestu lat są już po prostu zniszczone i passe?

Jaką meblościankę wybrać?

Wybierając meblościankę stawia się na dwie rzeczy – wygląd oraz funkcjonalność. Niestety, nie wszystkie meblościanki są takie – nierzadko stajemy przed trudnym wyborem: wybrać tę ładniejszą, czy jednak tę, z którą będzie żyło się wygodniej. Meblościanki pokojowe sklepu VIKI MEBLE nie postawią cię przed takim dylematem. Wśród całej oferty znajdziesz na pewno coś dla siebie, do każdego pomieszczenia, które chcesz urządzić i coś, na co jednocześnie miło będzie popatrzeć.

Gdzie postawić którą?

Sklep internetowy WIKI MEBLE wyróżnia cztery podkategorie meblościanek.

 1. Meblościanki regularne – te meblościanki świetnie sprawdzą się w salonach. Nie zajmują wiele miejsca, za to są praktycznym rozwiązaniem do przechowywania różnorodnych rzeczy, ponieważ zazwyczaj składają się z szafy, regału na książki, z komody, a także wielu szuflad, dzięki czemu „nie zagracamy” zbędnie swojego mieszkania.
 2. Meblościanki nieregularne – nie wiesz jak urządzić pokój dla dziecka lub pokój gościnny? Powinieneś poszukać meblościanek z kategorii nieregularnych. Są przystosowane do mniejszych pomieszczeń tak, aby można było przechowywać w nich wiele rzeczy, czy bibelotów, a jednocześnie nie zajmować dużo miejsca w, i tak małometrażowym, pomieszczeniu.
 3. Meblościanki z biurkiem – te sprawdzą się w pokojach nie tylko dziecięcych, ale także młodzieżowych. Wbudowane biurko to niezbędny mebel w życiu każdego uczniaka. Taka meblościanka rozwiązuje problem z oddzielnym dokupywaniem biurka, które trudno dobrać kolorystycznie do pozostałych mebli. Poza tym oszczędza sporo przestrzeni w pokoju Twojego dziecka.
 4. Zestawy systemowe – wyróżniają się przede wszystkim nietypową aranżacją i nowoczesną formą. Sklep meblowy WIKI MEBLE proponuje tego typu zestawy systemowe do każdego pomieszczenia, przy użyciu dowolnych materiałów, w odpowiedniej do wnętrza kolorystyce.

Z WIKI MEBLE podejmiesz dobrą decyzję

Pamiętaj, że Twój dom to pomieszczenie, w którym przebywasz najczęściej. To Twoja oaza, miejsce bezpieczeństwa, powinieneś więc czuć się w nim przyjemnie i komfortowo. Wybierz meblościankę, która zapewni ci ten codzienny komfort, a jednocześnie nie zmusi do zamykania oczu, gdy tylko będziesz musiał przejść obok niej, bo wyglądem raczej nie wpisała się w Twoje gusta… Meblościanki, które znajdziesz w sklepie internetowym WIKI MEBLE – https://www.wikimeble.pl/MEBLOSCIANKI – to zarówno klasyczne, jak i ekstrawaganckie meble, zawsze jednak zrobione z wdziękiem i stylem, świetnie prezentujące się w każdym rodzaju wnętrz.

Zastosowanie profili aluminiowych na budowie

0

Aluminium to niezwykły materiał. Dzięki trzykrotnie mniejszej gęstości od żelaza kwalifikuje się jako metal lekki. Dobre przewodnictwo cieplne i elektryczne pozwalają na jego zastosowanie jako przewodów elektrycznych. Chociaż czyste aluminium nie ma zbyt dobrych właściwości wytrzymałościowych, to już niewielki dodatek innych pierwiastków tworzy z niego bardzo wytrzymałe stopy. Charakteryzują się niezwykle korzystnym parametrem konstrukcyjnym, wyrażanym stosunkiem wytrzymałości do ciężaru własnego. Jest on lepszy niż stali. Odpowiednia technologia wytwarzania kształtowników aluminiowych pozwala na wyciągnięcie z aluminium tego, co najlepsze – lekkości i wytrzymałości. Nic dziwnego, że profile aluminiowe znajdują ogromne zastosowanie na budowie. Jakie?

Sufity podwieszane wydobywają z profili wykonanych z aluminium to, co najlepsze. Wysoka wytrzymałość pozwala na bezproblemowe montowanie oświetlenia, wyciągów wentylacyjnych oraz głośników i innych elementów. Niska masa własna nie obciąża dodatkowo stropu i zmniejsza ilość łączników z belkami potrzebnych do solidnego zamontowania sufitu. Niektóre projekty zakładają otwartą ekspozycję konstrukcyjnych kształtowników aluminiowych tak, by profil aluminiowy był jednocześnie elementem ozdobnym. Wtedy kolejną zaletę stanowią walory estetyczne aluminium.

Profil aluminiowy budowlany wykorzystywany jest też przy realizowaniu własnych pomysłów aranżacyjnych dotyczących kabin prysznicowych. Szeroko stosuje się je do produkcji i zamocowań okien i drzwi. Plastyczność, łatwość gięcia, cięcia i kształtowania sprawiają, że praca z budowlanymi profilami aluminiowymi przebiega w przyjemny sposób. Wykonane z nich balustrady oraz elementy fasadowe wyglądają bardzo nowocześnie. Na rynku znajdują się dedykowane profile aluminiowe do okien i do drzwi.

Standardowe profile aluminiowe wykorzystywane są również jako profile ścienne, niezastąpione podczas kładzenia płyt z regipsu. Łatwość obróbki i niewielka masa to bardzo ważne atuty również w tym wypadku.

Surowe aluminium w kontakcie z powietrzem wytwarza po pewnym czasie powierzchniową warstwę ochronną, która zatrzymuje dalszą korozję. Jednak dla odsłoniętych miejsc bardziej estetycznym rozwiązaniem są anodowane profile aluminiowe. W procesie anodowania, zwanym też eloksalacją, na powierzchni wytwarzana jest podobna warstwa antykorozyjna, lecz większej twardości i o lepszych właściwościach antykorozyjnych.

Sieć materiałów budowlanych Bricoman zaprasza do zapoznania się z ofertą kształtowników aluminiowych: https://www.bricoman.pl/artykuly-metalowe/profile-ksztaltowniki-okucia-budowlane/profile-aluminiowe-i-ksztaltowniki

Śliczny domek na działce

0

Każdy z nas lubi odpoczywać. Cenimy te chwile, w których możemy po prostu zrelaksować się gdzieś nad wodą czy w otoczeniu natury i choć na chwilę zapomnieć o wszelkich troskach codzienności. Dlatego też tak chętnie posiadamy przeróżne działki. Jednak tu pojawia się nieraz pewien zasadniczy kłopot…

Fototapety 3d – głębia przestrzeni

0

Fototapety to bardzo popularny sposób na ciekawą aranżację wnętrz. Nietypowy wymiar i sposób przedstawienia obrazu sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na udekorowanie swoich domów czy mieszkań fototapetą. Co ciekawe, fototapety możemy także spotkać w siedzibach firm, w biurach, urzędach, a także w restauracjach. Mamy wiele rodzajów fototapet w zależności od motywu, który przedstawiają (fototapety architektura, budynki lub zwierzęta) lub w zależności od rodzaju podłoża czy cech charakterystycznych takich jak na przykład samoprzylepność czy zmywalność.

Wyrównujemy podłogę z wykorzystaniem zaprawy samopoziomującej

0

Nierówna podłoga w mieszkaniu to problem, który dotyczy w szczególności starego budownictwa. Współczesne metody stosowane podczas realizacji projektów budynków mieszkalnych i użytku publicznego pozwalają na dokładniejsze wykonanie podłóg, które są po prostu równe. Co jednak zrobić w przypadku, kiedy w naszym mieszkaniu nie jest tak idealnie? Rozwiązaniem jest zaprawa samopoziomująca pozwalająca na wyrównanie podłogi cementowej oraz pokrytej płytkami.

Zaprawa samopoziomująca – rodzaje

Wykonywane są przy użyciu różnych materiałów, co ma wpływ na miejsce ich wykorzystania i właściwości. Zaprawy samopoziomujące produkuje się m.in. na bazie gipsu. Przeznaczone są do wykonywania warstw o grubości od 2 do 70 milimetrów, wyróżniają się wszechstronnością i elastycznością. Bardzo szybko wysychają, już po 40 minutach powierzchnia jest gotowa do użytkowania. Tego rodzaju zaprawy nazywane są zaprawami anhydrytowymi.

Do wylewania stosunkowo cienkich warstw przeznaczona jest zaprawa samopoziomująca epoksydowa, którą kupić można w sklepie Noxan.pl. Jest odporna na wilgoć, dlatego często wybierana jest do powierzchni łazienkowych oraz zewnętrznych. Są jeszcze zaprawy cementowe grubowarstwowe o czasie przydatności 10–30 minut. Stosowane są na powierzchniach trudnych i o nie najlepszej stabilności. Na zewnątrz można stosować tylko niektóre z nich, dlatego zawsze należy upewnić się, czy wybrany produkt jest odpowiedni do pokrycia konkretnych powierzchni.

Zaprawa samopoziomująca – jak „naprawić” nierówną podłogę?

Pierwszym krokiem jest oczywiście przygotowanie podłoża, na którym nie może być olejów, tłuszczów, wapna, kurzu i innych zanieczyszczeń, musi być po prostu czyste i suche, co warunkuje przyczepność zaprawy do powierzchni. Wypełniamy wszystkie ubytki, luźne elementy usuwamy, a następnie gruntujemy.

Czekamy, aż powierzchnia wyschnie, aby wykonać dylatację obwodową. Polega to na ułożeniu wokół ściany taśmy samoprzylepnej wykonanej z pianki polietylenowej. Pamiętaj, że dylatacja musi sięgać do górnej krawędzi warstwy wykończeniowej podłogi. Następnie należy wyznaczyć wysokość, do której zostanie wykonana wylewka, powinna mieć minimum 4 cm. Teraz zaprawa samopoziomująca może zostać rozprowadzona na powierzchni. Można to zrobić, wykorzystując agregat mieszająco-pompujący, lub ręcznie. Z pojemnika, w którym przygotowaliśmy zaprawę, wylewamy ją bezpośrednio na powierzchnię.

Trzeba ją następnie odpowietrzyć, korzystając z wałka kolczastego. Prowadzimy go wzdłuż i w poprzek, rozprowadzając równomiernie zaprawę po całej powierzchni. Teraz pozostaje czekać, aż wylewka dokładnie zaschnie. W tym czasie powinno się ją chronić przed promieniowaniem słonecznym, wodą i wysokimi temperaturami. Posadzkę zazwyczaj można układać już po 3 dniach, co jest jednak zależne od produktu.

Nie wiesz, jak wykonać zaprawę samopoziomującą przed jej nałożeniem na powierzchnię? Na każdym opakowaniu powinna być instrukcja. Najczęściej suchą zaprawę trzeba wsypać do wiadra i wymieszać z odpowiednią ilością wody. Gotowa zaprawa samopoziomująca powinna mieć jednolitą konsystencję i być płynna. Nigdy nie dodawaj do niej piasku, cementu i innych „ulepszaczy”. Efekt może być zupełnie odwrotny. Otrzymana zaprawa nie tylko nie będzie miała dobrej konsystencji, ale przede wszystkim utraci swoje właściwości i utrudni lub uniemożliwi wyrównanie podłogi.

Nowoczesne standardy budynków biurowych

0

Rynek nieruchomości w Polsce rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Zarówno jeśli chodzi o budownictwo mieszkaniowe jak i biznesowe. Nowoczesne osiedla coraz mniej przypominają te budowane kilkanaście lat temu. Teraz w standardzie jest parking podziemny, komfortowe windy, całodobowa ochrona i monitoring oraz szereg innych udogodnień.

Zasady bezpieczeństwa podczas pracy z łuparką świdrową

0

Praca z drewnem dzięki łuparkom to podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Jednak aby było tak w stu procentach, niezbędna jest wiedza na temat bezpiecznego użytkowania – tak zwane zasady bhp. W czasie korzystania z łuparek do drewna należy pamiętać o najważniejszych zasadach korzystania, które pozwalają uniknąć wypadków przy pracy.

Oto najważniejsze z nich:

 • przed uruchomieniem urządzenia należy sprawdzić, czy posiada ono niezbędne osłony do części ruchomych (w przypadku łuparki świdrowej należy dodatkowo sprawdzić prawidłowe zamontowanie klina – rysunek poniżej przedstawia jak wygląda on zamontowany prawidłowo)
 • pod żadnym pozorem nie należy dociskać kloca drewna własnymi rękoma – służy do tego specjalne metalowe ramię, bez którego dłonie mogą ulec skaleczeniu
 • kluczowe jest odpowiednie ułożenie drewna – podstawowym błędem jest próba ułożenia go poziomo, co może powodować uszkodzenia części maszyny. Owszem, taka opcja jest dozwolona, ale wyłącznie w przypadku łuparki hydraulicznej bądź kinetycznej. Prawidłowa pozycja w przypadku łuparki świdrowej (https://forsplit.pl/pol_m_Luparki-do-drewna_Luparki-swidrowe-150.html) jest pionowa, co bardzo dobrze obrazuje poniższa grafika.

Łuparka jest dużo bezpieczniejszą, szybszą i bardziej wygodną alternatywą tradycyjnej siekiery, dlatego urządzenie to tak zyskuje na popularności. Wielką zaletą w zastosowaniu dobrze dobranej, solidnej łuparki jest także fakt, iż jej obsługa nie wymaga od użytkownika ponadprzeciętnej siły czy wprawy, więc wygoda i wydajność pracy z tym narzędziem są doceniane zarówno w mniejszych czy też większych gospodarstwach domowych, jak i miejscach o bardziej przemysłowym charakterze.

Należy jednak pamiętać, że pomiędzy łuparkami do zastosowań domowych, a tymi stosowanymi w przedsiębiorstwach istnieją konkretne różnice – inne są ich parametry.

Dla przykładu – w zależności od wielkości oraz ilości kloców zmienia się takie elementy jak:

 • wielkość piasty
 • średnica świdra
 • moc silnika
 • średnica wałka

Zasady bezpieczeństwa jednak pozostają takie same niezależnie od zmieniających się parametrów urządzenia. Dodatkowo należy pamiętać o odpowiedniej odzieży roboczej, rękawiczkach czy okularach ochronnych.

Kiedy warto kupić okna antywłamaniowe?

0

Chyba już wszyscy z nas wiedzą o drzwiach antywłamaniowych. Jednak tylko niektórzy wiedzą, że możemy kupić też antywłamaniowe okna. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Jak urządzić kawalerkę czy małe mieszkanie?

0

Aranżacja kawalerki często może stanowić nie lada wyzwanie. Kawalerka łączy w sobie przestrzeń sypialną, dzienną i często także biurową. Dowiedz się jak zyskać więcej miejsca, zagospodarować funkcjonalnie przestrzeń i urządzić nowocześnie małe mieszkanie.

Zobacz też

dywany w stylu nowoczesnym

Jakie dodatki aranżacyjne wybrać do stylu nowoczesnego?

Polacy coraz częściej decydują się na to, by wnętrza w swoim domu wystylizować nowocześnie. Dlatego polskie domy są oryginalne i ekstrawaganckie, nie tracąc przy tym na dobrym...