Jak urządzić kawalerkę czy małe mieszkanie?

0

Aranżacja kawalerki często może stanowić nie lada wyzwanie. Kawalerka łączy w sobie przestrzeń sypialną, dzienną i często także biurową. Dowiedz się jak zyskać więcej miejsca, zagospodarować funkcjonalnie przestrzeń i urządzić nowocześnie małe mieszkanie.

Twój dom pod ochroną wyjątkowego Strażnika – poznaj intercom FIBARO!

0

Dla wielu osób dom jest miejscem szczególnym. To tutaj możemy się zrelaksować po trudach codzienności, w otoczeniu osób, na których zależy nam najbardziej. Naszych Najbliższych – ludzi, i którzy są dla nas absolutnie najważniejsi i zajmują kluczowe miejsce w myślach oraz sercu. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że gdy myślisz o Domu, chcesz by było to miejsce w pełni bezpieczne. Takie, w którym domowe ciepło daje się odczuć w sposób wyjątkowy i jest niczym niezaburzone. Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na: https://www.fibaro.com/pl/products/intercom-smart-doorbell/.

Nowoczesny wideodomofon na miarę naszych czasów

FIBARO intercom to coś, co pozwoli Ci doświadczyć magii w kontekście dbania o bezpieczeństwo. Nieprzypadkowo nazwaliśmy go Strażnikiem. Jego działanie sprawia, że wokół Twojego domu zostaje roztoczona absolutnie wyjątkowa aura bezpieczeństwa. Jedyna w swoim rodzaju. Urzeknie Cię z co najmniej dwóch powodów. Już na pierwszy rzut oka dostrzeżesz, że cechuje go wyjątkowy wygląd. Poza tym – spektrum kontekstów, w których to urządzenie będzie dla Ciebie pomocne, jest naprawdę bardzo szerokie i zróżnicowane.

Twój głos się liczy!

Pamiętaj, że rolą Strażnika jest zawsze stać u progu Twojego bezpieczeństwa. Tym samym, będzie wiedział doskonale, w jaki sposób Cię chronić. Nauczy się rozpoznawania Twojego głosu. Wie doskonale, że to Ty dyktujesz warunki. Tylko przed Tobą otworzy drzwi do tych miejsc, do których zakażesz wchodzenia wszystkim innym osobom. Warto zaznaczyć, że będzie to doskonała decyzja. Komfort, bezpieczeństwo i nowoczesność, tworzą w przypadku tego produktu kombinację wyjątkową.

Ogrom funkcjonalności

Niezniszczalny charakter FIBARO Intercom – to coś, co poradzi sobie świetnie w nawet najtrudniejszych sytuacjach. Mamy tu do czynienia z mnóstwem ciekawych opcji. Dźwięk jest tu idealnie czysty, a biometryka głosu pozwoli na rozpoznanie rozmówcy. Obecność dwóch mikrofonów z redukcją szumów gwarantuje najlepszy dźwięk. System powiadomień o zdarzeniach świetnie zasygnalizuje każde działanie. Można sterować dwiema furtkami lub bramami. Co ważne, możliwe jest także otwieranie na dwa sposoby – zbliżeniowo lub z wykorzystaniem ustalonego indywidualnie kodu PIN. Za doskonały obraz odpowiada system HDR. Szczegółowy przekrój przez funkcje znajdziesz na https://www.fibaro.com/pl/products/intercom-smart-doorbell/.

Bezpieczeństwo pod nieobecność

Wiadomo, każdy gdzieś czasem wyjeżdża. Urlopy, weekendowe krótsze wypady. Tym samym, dom zostaje bez opieki… Nie w tym przypadku. Bo intercom FIBARO będzie czuwać nad Twym domem. Jeżeli masz przy sobie telefon albo tablet, zawsze będziesz mieć podgląd na to, co się dzieje. Dowiesz się z ogromną łatwością kto stanął przed wejściem – przed drzwiami lub bramą, a także możesz sam zdalnie wpuścić do środka osobę, którą darzysz zaufaniem. Warto podkreślić, że bogata gama funkcjonalności uczyni z tego rozwiązania moduł niezwykle spersonalizowany – Twoje bezpieczeństwo będzie teraz całkowicie priorytetowe. Sprawdź to.

Jaki materac dla dziecka?

0

Bezpieczeństwo naszych dzieci jest tym, o czym myślimy niemal nieustannie. Od pierwszych chwil życia chcemy dla naszych najmłodszych jak najlepiej i dbamy o nich w każdym aspekcie. Chcemy, by nasze maluchy czuły się dobrze, dlatego wybieramy dla nich najlepsze ubranka, zabawki i akcesoria. Nie zapominajmy też o niezwykle ważnej sprawie, jaką jest sen i wybór odpowiedniego materaca. Dziecko potrzebuje dłuższego wypoczynku niż osoba dorosła, dlatego zadaniem rodziców jest zadbanie o jak najlepszy komfort snu naszych pociech.

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Zanim zdecydujemy się na materac dziecięcy, wybierzemy jego wymiary czy grubość, powinniśmy w szczególności  zadbać o jego jakość. Przed zakupem materaca koniecznie upewnij się czy posiada on odpowiednie certyfikaty i atesty bezpieczeństwa. Zaświadczają one o najwyższej jakości wykonania, a także o tym, że materac jest odpowiedni dla dzieci. Gwarantują również, że jego konstrukcja jest niezawodna i nie zagraża w żaden sposób dziecku. To niezwykle ważne, ponieważ maluchy w łóżku spędzają wiele godzin, dlatego powinniśmy zapewnić im wygodny, komfortowy i bezpieczny sen.

Wysokiej jakości atestowane materace dla dziecka znajdziesz na przykład w sklepie internetowym Sarenka: https://sarenka.eu/15-materace-dla-dzieci-i-mlodziezy.

Wymiary materaców dziecięcych

Wymiarów materaców dla dzieci jest bardzo wiele i nie ma jednego konkretnego modelu, który zawsze sprawdzi się perfekcyjnie. Standardowe, najczęściej wybierane modele do łóżeczek to materac 120×60 oraz materac 140×70. Takie wymiary będą się nadawały zarówno dla malutkich jak i większych dzieci. Dobierając model materaca zadbaj o to, by był on co najmniej 20 cm dłuższy od Twojej pociechy. Rośniemy nawet do 20 roku życia, dlatego warto pamiętać o jego regularnej wymianie i zadbaniu o to, by na każdym etapie dorastania dostarczyć swojemu dziecku wysokiej jakości materac.

Materac 160×80 będzie najlepszym wyborem, gdy dziecko wyrasta już z małego łóżeczka. Dzięki wykonaniu z wysokiej jakości materiałów posłuży on przez kilka dobrych lat. W ofercie sklepu internetowego Sarenka znajdziesz szeroki wybór materaców 160×80 do łóżeczka Twojego dziecka: https://sarenka.eu/90-materac-160×80.

Rodzaje materaców dla dzieci

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów materaców dziecięcych. Ich ceny wahają się od 50 zł do nawet 1000 zł, dlatego możesz z łatwością dopasować je do swoich wymagań i potrzeb.

Kolejna propozycja to materac z włóknem kokosowym lub materac gryczany. Jego bazą może być pianka poliuretanowa lub sprężyna. Cena takich materaców waha się od 100 zł do 400 zł. Posiadają właściwości antypotowe i antyodleżynowe, dlatego będą idealne dla maluszka, który dużo czasu spędza w swoim łóżku.

Przedostatnią propozycją jest materac z pianki wysokoelastycznej lub lateksowej na bazie pianki poliuretanowej. Jego cena wynosi ok. 500 zł, jednak jest to kwota, którą warto wydać na dobrej jakości materac. To niezwykle trwały, a przy tym bardzo wygodny model. Będzie odpowiedni zarówno dla niemowlaków jak i starszych dzieci. Jego cechą charakterystyczną jest fakt, że odprowadza wilgoć i zapewnia swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu jest niezwykle odporny rozwój bakterii niż inne materace. To produkt trwały i solidny oraz wykonany z bardzo wysokiej jakości materiałów, stąd też jego wyższa cena.

Ostatnia i zarazem najdroższa propozycja to materac z pianką termoelastyczną z dodatkiem pianki wysokoelastycznej lub poliuretanowej. Jego cena może wynosić nawet 800 zł, jednak gwarantujemy, że prezentuje on wysoką jakość wykonania i zapewnia najwyższy poziom komfortu dla Twojego dziecka. Wyróżnia się tym, że reaguje na temperaturę ciała dziecka i dzięki temu dopasowuje się do jego kształtu. Dzięki temu zapobiega powstawaniu odleżyn i gwarantuje efektywny sen.

Wybór materaca dla dziecka nie jest najłatwiejszym zadaniem. Wiele aspektów składa się na jego jakość, m. in. odpowiednie atesty, certyfikaty, materiał, z jakiego został wykonany i wiele więcej. Przy jego wyborze warto więc skorzystać z porady fachowca, aby dobrać materac odpowiedni do potrzeb i wagi jego przyszłego użytkownika.

Jak zaprojektować oświetlenie w domu?

0

Oświetlenie w domu, poza oczywistą funkcją praktyczną, ma olbrzymie znaczenie estetyczne, ponieważ pozwala stworzyć przytulną atmosferę i poczucie bezpieczeństwa. Światło jest jednym z najlepszych elementów kreowania wystroju wnętrz. Oświetlenie wewnętrzne zarówno to naturalne, jak i sztuczne ma niezwykłe znaczenie dla aranżacji pomieszczeń. Światło nie służy przecież jedynie do tego, by rozjaśnić mrok. Rodzaj wybranego przez nas oświetlenia, jego rozmieszczenie, a także barwa pozwalają nam stworzyć unikatową atmosferę w domu i mają wpływ na samopoczucie wszystkich domowników i ich gości.

W najlepszej sytuacji są osoby, które mogą wykonać projekt oświetlenia przed rozpoczęciem budowy domu, choć można się tym zająć także na późniejszym etapie prac. Zarówno przy projektowaniu, jak i przy doborze właściwego oświetlenia warto skorzystać z porad specjalistów, bowiem oświetlenie to znacznie więcej niż oddawanie światła. Samodzielność w tym zakresie może sprawić, że wszelkie ewentualne błędy i potknięcia pozostaną z nami na długo, ponieważ nie da się od nowa rozkuć ścian tylko po to, by zmienić rozkład elektryki w pomieszczeniach. Bogatą ofertę różnego rodzaju oświetlenia oraz inspiracji można znaleźć na przykład tutaj https://iluve.com/.

Od czego zacząć?

Projekt oświetlenia najlepiej rozpocząć od zaprojektowania elektryki. Pod tym pojęciem rozumie się:

  • punkty świetlne, czyli oświetlenie sufitowe, boczne, a także dekoracyjne, takie jak świetlówki czy reflektorki halogenowe bądź LED-owe;
  • gniazda elektryczne – chodzi nie tylko o zwykłe gniazda umożliwiające podłączenie lampy, ale także gniazda teletechniczne do podłączenia telefonu i Internetu oraz gniazda telewizyjne;
  • włączniki światła, które dzielą się na włączniki pojedyncze, podwójne i tzw. schodowe, które umożliwiają włączanie i wyłączanie danego źródła światła w dwóch różnych punktach pomieszczenia.

Rozplanowanie elektryki wymaga dokładnego przemyślenia, dlatego należy zacząć od określenia układu funkcjonalnego całego domu lub mieszkania. Już na tym etapie trzeba zastanowić się, w którym miejscu ma stać kanapa, gdzie stół i telewizor, gdzie będzie kącik do pracy, itd. Praktycznie każde pomieszczenie wymaga dogłębnego zaplanowania przestrzeni, by uniknąć przykrych niespodzianek na etapie realizacji wystroju wnętrz.

Projektując rozmieszczenie punktów świetlnych warto pamiętać, by projekt oświetlenia uwzględniał różne poziomy. Zaplanujmy punkty świetlne na suficie, ale także oświetlenie boczne w postaci kinkietów i miejscowe. Rozważmy czy w danym pomieszczeniu chcemy postawić większe lampy podłogowe, czy mniejsze stojące na meblach. Dzięki temu będziemy mogli swobodnie sterować oświetleniem w domu, dowolnie zmieniając atmosferę i podkreślając określone elementy wystroju wnętrz.

Przy planowaniu oświetlenia niewątpliwie należy uwzględnić charakter i przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń. Lampa z dużym kloszem wisząca nisko nad stołem sprawdzi się w dość dużej kuchni lub w jadalni, ale może przytłoczyć swoim ogromem mniejsze pomieszczenia. W dużym i przestronnym salonie zamiast kilkunastu małych reflektorków na suficie, ładniej będą wyglądać dwie lub trzy duże wiszące lampy, które pozwolą zbudować przytulną atmosferę. Z kolei w kuchni należy postawić przede wszystkim na funkcjonalność. Oświetlenie kuchenne powinno być dopasowane do naszych potrzeb i wpływać na bezpieczeństwo naszej pracy, jednocześnie tworząc ciepły nastrój domowego ogniska, a nie sterylnego laboratorium.

Równie ważne jest rozplanowanie wszystkich włączników i gniazd elektrycznych. Tutaj zawsze sprawdzi się zasada „im więcej, tym lepiej”. Później zdecydowanie łatwiej przyjdzie nam zaślepić zbędne punkty niż kuć ścianę w salonie, gdy okaże się, że brakuje jednego gniazdka do podłączenia lampy.

Spójność czy różnorodność, na co postawić?

Czy oświetlenie powinno być spójne czy może raczej różnorodne? Którą z tych dwóch dróg wybrać? W zasadzie projektanci wnętrz zalecają zachowanie spójności, choć to wcale nie oznacza całkowitej rezygnacji z różnorodności. Oświetlenie w domu pełni ważną funkcję nie tylko praktyczną, ale również dekoracyjną. Dlatego tak istotne jest zachowanie pewnej spójności wizerunkowej, zwłaszcza w sytuacji, gdy w domu występują otwarte przestrzenie, łączące w ramach jednego pomieszczenia różne funkcje. Jedna duża przestrzeń, która stanowi salon połączony z kuchnią, a czasami także z jadalnią, wymaga umiejętnego zaprojektowania oświetlenia. Oświetlenie w kuchni pełni całkowicie odmienną funkcję niż w salonie lub jadalni, dlatego nie można na całej powierzchni rozmieścić jednakowych lamp wiszących lub kinkietów. Warto dopasować wybrane źródła światła, tak by dana przestrzeń jak najlepiej wypełniała swoją rolę, a jednocześnie by wszystkie elementy były ze sobą wizerunkowo spójne. Jeżeli decydujemy się na zróżnicowane formy oświetlenia, warto jednocześnie postawić na kolorystyczne dopasowanie poszczególnych elementów. Tak zaprojektowane oświetlenie wprowadzi harmonię i ład w naszą domową przestrzeń.

Dzięki zachowaniu spójności stylistycznej możemy łatwo wprowadzić za pomocą oświetlenia podziały strefowe w pomieszczeniu. Wystarczy do salonu zakupić różne źródła światła, takie jak łapmy wiszące, podłogowe i kinkiety, pochodzące z jednej linii projektowej. Tak urządzone wnętrze wygląda bardzo elegancko i przytulnie, a zróżnicowane formy oświetlenia pozwalają na dużą swobodę w sterowaniu grą świateł, w zależności od naszych potrzeb.

Artykuł sponsorowany.

5 pomysłów na drzwi wejściowe inne niż wszystkie

0

Drzwi wejściowe są wizytówką domu – to tutaj witamy gości i żegnamy się z nimi. Warto więc wybrać takie, które nie tylko będą solidne i ciepłe, ale również efektowne. Jeśli chcesz zamontować drzwi inne niż wszystkie, sprawdź nasze propozycje!

Malowanie biur, czyli jak odświeżyć warszawską siedzibę firmy

0

Piękna i komfortowa przestrzeń biurowa w Warszawie to marzenie nie tylko wszystkich właścicieli przedsiębiorstw, ale także zatrudnionych w nich osób. Niewielu jednak wie, że aby biuro wyglądało nowocześnie, nie potrzeba wielkich remontów. Wystarczy malowanie biur, zgodnie z obowiązującymi trendami, kilka nowych mebli i dekoracji, a gabinety, sale konferencyjne czy pokoje do pracy staną się miejsce przyjaznym i wygodnym dla ich użytkowników, na tyle, że z przyjemnością będą do nich wracać.

Czy dbanie o porządek w domu jest naprawdę takie trudne?

0

Każdej gospodyni domowej zależy na tym, by jej dom zawsze dobrze się prezentował. Są osoby, które systematycznie dbają o porządek w domu. Będą też i takie, które na co dzień nie zwracają na to większej uwagi, lecz wraz z upływem czasu wyraźnie widzą, że jeśli ma się jakieś zaległości,
to później trudno jest zachować porządek.

3 pomysły na przytulne oświetlenie w domu

0

Chcesz, aby twój dom wydawał się bardziej przytulny po zmroku? W takim przypadku bardzo dużo zależy od zastosowanych artykułów oświetleniowych. Jeśli zależy ci na uzyskaniu atmosfery relaksu i odprężenia w salonie, sypialni lub w innych wnętrzach, sprawdź nasze pomysły!

Mieszkanie na wynajem – czy warto wybrać wykończenie „pod klucz”?

0

Coraz częściej mieszkania stanowią sposób na lokatę pieniędzy. Są sprawdzonym wyborem – ceny nieruchomości stale rosną i możemy czerpać z nich zyski przez cały rok w formie czynszu płaconego przez lokatorów.

Farby ekologiczne do domu

0

Malowanie mieszkania to najszybszy sposób na jego metamorfozę. Wybierając farbę najczęściej zwracamy uwagę na jej kolor. Ale kiedy planujemy pomalować ściany w pokoju dziecka, kiedy my sami lub nasi bliscy chorują na alergię powinniśmy zwrócić również uwagę na jej właściwości.

Zobacz też

Jak urządzić kawalerkę czy małe mieszkanie?

Aranżacja kawalerki często może stanowić nie lada wyzwanie. Kawalerka łączy w sobie przestrzeń sypialną, dzienną i często także biurową. Dowiedz się jak zyskać więcej miejsca, zagospodarować funkcjonalnie...