Twój projekt w stu procentach!

0
Twój projekt w stu procentach!

Co dom – to obyczaj! Co dom – to inne rozwiązania architektoniczne. Często jednak zdarza się tak, że klienci na późnych etapach projektu, chcą wprowadzać zmiany. Zazwyczaj oznaczało to wiele poprawek w projekcie. Od dziś o tego typu przymusach możemy zapomnieć! Dzięki InteriCAD! Co takiego sprawia, że nie można obok niej przejść obojętnie?

InteriCAD – program pełen zalet!

Przede wszystkim, w programach z rodziny InteriCAD liczy się ekspresowy czas działania. Na wyniki pracy nie trzeba zbyt długo czekać. Zyskuje na tym całość realizowanego projektu. Dzięki programowi InteriCAD T6 można zrealizować projekt przestrzeni i form użytkowych już na podstawie rysunków technicznych, co jeszcze kilka lat temu wielu designerom wydawało się trudne do wyobrażenia! Zamiana formy 2D w formę 3D to tak naprawdę kwestia kilku posunięć myszką lub panelem dotykowym urządzenia mobilnego! Możemy to zaobaczyć tutaj: https://intericad.pl/produkty/intericad/.  Kolejna odmiana programu InteriCAD – Lite pozwala z kolei na swobodne operowanie kolorem w przestrzeni. Do tego dochodzi również możliwość dopasowywania różnorodnych tekstur. Wszystko pod elementy wykończenia i wyposażenia wnętrz. Wszelkie te zabiegi traktować można w formie świetnej zabawy. Przy okazji zawsze się czegoś uczymy – choćby wyczucia kolorystycznego oraz znajomości tematu syntezy kolorów w przestrzeni.

Wnętrza z pomysłem na wyciągnięcie ręki!

Dom z prawdziwego zdarzenia to takie miejsce, w którym wszystko funkcjonuje wyłącznie na naszych zasadach. Program InteriCAD pozwoli nam z łatwością te zasady wprowadzić i konsekwentnie się ich trzymać. Dodatkowo, systemy do prezentacji – https://intericad.pl/produkty/systemy-do-prezentacji/ pozwolą nam skontrolować wyniki naszych prób szukania rozwiązań i dokonać niezbędnych selekcji. Nadadzą one kierunek naszym działaniom i pozwolą uniknąć wielu poprawek.

Lustro na wymiar – gdzie się sprawdzi?

0
Lustro na wymiar – gdzie się sprawdzi?

Lustro to jeden z tych przedmiotów, których znaczenie jest nie do przecenienia. Male, średnie i duże – z luster korzystamy bardzo często w różnych celach. A gdzie sprawdzi się lustro na wymiar? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Do czego używamy luster?

Gdy słyszysz słowo „lustro”, to co masz przed oczami? Większość powie, że jest to zwykłe łazienkowe lustro. Powyższa odpowiedź nie jest niczym dziwnym, bowiem z lustra w tym pomieszczeniu korzystamy najczęściej. Z reguły rano po przebudzeniu się oraz przed zaśnięciem w czasie porannej i wieczornej toalety. Ale przecież zwierciadła mają wiele imion. Innym są szafy przesuwne z lustrem. Te z reguły sięgają aż po sam sufit i stanowią niezmienny obraz przedpokoju. One są naszymi osobistymi doradcami modowymi, bowiem pokazują całą naszą sylwetkę, dzięki czemu możemy ocenić, czy nasz obecny outfit dobrze na nas leży. Jest jeszcze jeden rodzaj zwierciadła, z którego głównie korzystają kobiety. To podręczne lusterko kosmetyczne, które wiele pań nosi w swojej torebce. Dzięki niemy mogą w każdej chwili poprawić makijaż. Jednak lustro na wymiar nigdy nie będzie tak małe, by je schować do torebki. Jednak może być tak duże, by z powodzeniem zastąpić lustro w szafie i na tyle średnie, by zmieścić się do łazienki.

Lustro na wymiar – zalety i możliwości użycia

Lustro na wymiar ma tę przewagę nad „standardowymi” lustrami, że to my sami decydujemy, jaki ma być jego wymiar. Ale nie tylko wymiar. Również kolor tafli lustra oraz ramę. Co to oznacza? Że lustro na wymiar może nam posłużyć również jako element dekoracji salonu czy sypialni. Zalety takiego rozwiązania są dwa: po pierwsze, lustro na wymiar, jak zwykłe zwierciadło, rozświetla pomieszczenie, w którym się znajduje. Po drugie zaś, nie zajmuje wiele przestrzeni. Jeżeli więc marzy ci się coś „ekstra” do wystroju, a nie masz zbyt wiele wolnego miejsca, lustro na wymiar to strzał w dziesiątkę. No i nie zapominajmy, że lustro na wymiar może być również „zwykłym” lustrem o niestandardowym rozmiarze.

Gdzie kupić lustro na wymiar?

Jeżeli lustro na wymiar, to produkt, którego szukasz, z pewnością chciałbyś wiedzieć, gdzie je kupić. Jeden z wielu sklepów znajdziesz pod tym linkiem – https://www.oprawiamy.pl/c220,lustro-na-wymiar. A jak trafić do pozostałych? Odradzamy szukanie odpowiedniego sklepu w najbliższych galeriach handlowych. Zdecydowanie lepiej jest od razu zajrzeć do sieci. Pod hasłem „lustro na wymiar” kryją się wszystkie przedsiębiorstwa, które zajmują się produkcją i sprzedażą luster na wymiar.

Obrazy prowansalskie, retro, vintage – nieprzeciętna ozdoba każdego domu

0
Obrazy prowansalskie, retro, vintage - nieprzeciętna ozdoba każdego domu

Dodatki w stylu prowansalskim cieszą się aktualnie ogromnym zainteresowaniem. To prawdziwa gratka dla miłośników aranżacji w pałacowym, eleganckim stylu. Podobnie jest w przypadku obrazów retro oraz vintage. Dzięki nim możemy diametralnie odmienić wystrój każdego pomieszczenia. Dodatkowym plusem jest to, że pasują one również do wnętrz nowoczesnych. Będą wspaniałym urozmaiceniem mieszkania urządzonego w stylu minimalistycznym i monochromatycznym, ale nie tylko.

Spełniaj świąteczne sny wykorzystując poszewki dekoracyjne na Święta

0
Spełniaj świąteczne sny wykorzystując poszewki dekoracyjne na Święta

Okres Bożonarodzeniowy to duża szansa dla producentów różnego rodzaju materiałów na wykazanie się pod względem kreatywności. Jedni starają się chwycić klientów za serce, inni wykorzystać ich przywiązanie do świątecznych symboli, a jeszcze inni stawiają na oryginalne wzory, które z pewnością okażą się wyjątkowym dodatkiem do tego wspaniałego czasu. W dzisiejszym artykule zwrócimy szczególną uwagę na poszewki dekoracyjne na święta o tematyce Bożonarodzeniowej.

Świąteczne dekoracje

Producenci zadbali o to, aby ich produkty kojarzyły się bezpośrednio ze świętami, do których zaczynamy się przygotowywać na długo przed 24. grudnia. Na poszewkach dekoracyjnych na Święta znajdziemy głównie popularne symbole, które kojarzą nam się nieodłącznie z tym czasem. Będą to min gwiazdki, Mikołaje, choinki, płatki śniegu, dzwoneczki, renifery oraz wiele innych znaków, które popkultura wykreowała, jako te na „Gwiazdkę”. Jeśli chodzi o barwy, w jakich utrzymane powinny być poszewki dekoracyjne, to będzie to czerwień, która chyba najbardziej kojarzy się z Bożym Narodzeniem, ciemna zieleń nawiązująca do świątecznego drzewka lub biel, która symbolizuje nie tylko porę zimową, ale również ma szereg znaczeń biblijnych. Biel to symbol czystości, objawienia, odkupienia i zbawienia.

Stwórz wyjątkową atmosferę na święta!

Niezależnie od tego, czy przeżywamy święta bardziej duchowo, czy traktujemy je, jako czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi, poszewki dekoracyjne na święta z pewnością będą elementem, który pozwoli uwydatnić ten piękny czas. Bowiem to właśnie wszelkiego rodzaju ozdoby i dodatki przyczyniają się do panującej wkoło magicznej i świątecznej atmosfery. Z pewnością noce spędzone w pościeli z poszewką dekoracyjną na Święta będą wyjątkowe i pełne kolorowych snów. To doskonały pomysł na udekorowanie pokoju dziecięcego. Jesteśmy przekonani, że najmłodsi docenią tego typu zmianę. To pomoże im zrozumieć znaczenie Świąt Bożego Narodzenia, jak również sprawi, że bardzo chętnie będą zasypać w swojej pościeli z poszewkami dekoracyjnymi na święta.

Metamorfoza mieszkania

Tego typu poszewki są dostępne również w wersji do przykrycia kanapy. Z pewnością to bardzo dobry pomysł, by tak przekształcić salon na ten wyjątkowy czas. Miejsce, w którym spożywamy uroczyste posiłki, również powinno być ozdobione, a poszewki dekoracyjne na Święta idealnie się do tego nadają. Mamy nadzieję, że tych kilka rad pozwoli ozdobić dom lub mieszkanie w bardzo oryginalny sposób, a takie dekoracje jednoznacznie wpłyną na niezwykle wzniosły klimat, który zapanuje w domu na Święta Bożego Narodzenia.

Jakie śruby ze stali nierdzewnych są często kupowane?

0
Jakie śruby ze stali nierdzewnych są często kupowane?

Macie w planach kupić dobrej jakości śruby? Często ludzie w takiej sytuacji decydują się na elementy ze stali nierdzewnej. Są to między innymi śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem (tak zwane zamkowe) czy śruby imbusowe. Co warto o nich wiedzieć? Jak są zabezpieczone przed korozją? Gdzie konkretnie znajdują zastosowanie?

Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem

Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem (zamkowe) posiadają normy DIN 603/ISO 8677/PN 82406. Nie można nie wspomnieć, że mają one metryczny rodzaj gwintu. Elementy z tej kategorii są wykonywane ze stali nierdzewnej A2, stali kwasoodpornej A4, stali węglowej czy mosiądzu. Produkowane są w klasach wytrzymałości 4.6, 4.8 i 8.8. Jaką mają powłokę? Może ona być surowa czy czerniona. Warto również uwzględnić takie elementy, jak ocynk galwaniczny czy ocynk ogniowy itp. Gdzie śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem – tak zwane zamkowe – są stosowane? Między innymi do połączeń konstrukcji drewnianych albo takich, które są narażone na bezpośredni kontakt ze skórą. Warto tutaj wyróżnić łeb kulisty. Jest to bowiem elegancki ozdobnik elementu łączącego. Opisywane elementy służą również do skręcania ławek czy płotów.

Śruby imbusowe

Jakie jeszcze śruby mają duże uznanie wśród Polaków? Między innymi są to elementy imbusowe. Mają one oznaczenia DIN 912/ISO 4762/PN 82302. Pamiętajcie, że znajomość tylko Polskiej Normy to za mało. Wszystko dlatego, że na przykład w sklepie niemieckim itp. sprzedawca może do końca nie wiedzieć, o jakie produkty Wam chodzi. Jeśli zatem znacie tylko Polskie Normy, to dobrze jest w tym momencie skorzystać z tabeli konwersji norm. Dzięki temu naprawdę w mig dowiecie się, jakie są inne oznaczenia biorąc pod uwagę DIN oraz ISO.

Czym jeszcze cechują się te elementy? Występuje tutaj metryczny lub drobnozwojny rodzaj gwintu. Klasa własności to 8.8/10.9/12.9. Jaką tutaj zastosowano powłokę? Możliwości jest naprawdę bardzo dużo. W niektórych sytuacjach ludzie decydują się na powłokę surową. Mają również do dyspozycji ocynk galwaniczny, ocynk galwaniczny żółty, powłokę czernioną (oksydowaną), ocynk płatkowy itp. Warto wiedzieć, że śruby imbusowe są stosowane na przykład do różnego rodzaju mocowań. Wykorzystuje się je także w trakcie budowy maszyn technicznych oraz przemysłowych. To jednak nie wszystko. Śruby imbusowe są relatywnie łatwe w aspekcie montażu i demontażu w otworach. Nic więc dziwnego, że są doceniane między innymi przez inżynierów utrzymania ruchu.

Artykuł powstał przy współpracy ekspertów z firmy Stalmut.

Serwetki papierowe czy materiałowe – które wybrać?

0
Serwetki papierowe czy materiałowe – które wybrać?

Przygotowując się do organizacji domowego przyjęcia, warto zatroszczyć się nie tylko o zestaw serwowanych dań, ale i o eleganckie nakrycie stołu. Jednym z najważniejszych elementów stołowej dekoracji są serwetki ozdobne, najczęściej spotykane w wersji papierowej i materiałowej. Który ich rodzaj wybrać? Na co warto zwrócić uwagę, wybierając ten rodzaj stołowej dekoracji? Kierować się wyłącznie ceną, kwestią elegancji, a może trwałości czy uniwersalności zastosowań?

Kiedy wybrać ozdobne serwetki papierowe?

Jedną z typowych cech tego konkretnego rodzaju serwetek jest ich olbrzymia różnorodności, jeśli chodzi o dostępne wzory, kolory i rozmiary. Wybierając papierowe serwetki ozdobne, bez najmniejszego problemu znajdziemy ich wersje idealnie dostosowane do naszych specyficznych potrzeb aranżacyjnych, do ogólnego wystroju mieszkania czy charakteru uroczystości, do jakiej się przygotowujemy. W sprzedaży znajdziemy m.in. dekoracyjne wersje serwetek bożonarodzeniowych, wielkanocnych, komunijnych, na chrzciny czy okrągłe jubileusze. Poza tym bez problemu znajdziemy również serwetki w pożądanym przez nas kolorze, dzięki czemu w prosty sposób możemy dokonać zupełnej zmiany stołowej aranżacji – kolor serwetek warto dopasować do koloru świec ozdobnych i innych, pomniejszych elementów dekoracyjnych ustawionych na stole. Jeśli zależy nam na większej elegancji, a planowana przez nas uroczystość ma bardziej oficjalny charakter, papierowe serwetki ozdobne mogą okazać się jednak niewystarczające. W takiej sytuacji najlepszą dla nich alternatywą będą serwetki materiałowe.

Dlaczego warto sięgać po serwetki materiałowe?

Największą zaletą serwetek ozdobnych wykonanych z tkanin jest ich trwałość i niezwykle elegancki wygląd. Serwetki wykonane z takich materiałów jak bawełna czy len uchodzą za najlepsze jakościowo, ale w sprzedaży znajdziemy również znacznie od nich tańsze, a przy tym łatwiejsze do formowania serwetki wykonane z tkanin syntetycznych, na przykład z uszlachetnionego poliestru. Pewną alternatywą dla serwetek papierowych mogą być również serwetki flizelinowe – tego typu serwetki są znacznie sztywniejsze i dobrze trzymają zadany kształt, przez co wykorzystuje się je do tworzenia stołowych ozdób przestrzennych, na przykład różnego rodzaju rulonów. Flizelina nie jest jednak tak elegancka i trwała jak klasyczna tkanina bawełniana lub lniana, dlatego w droższych restauracjach najczęściej stosuje się właśnie serwetki ozdobne materiałowe. W przypadku zastosowań domowych ten rodzaj serwetek również się sprawdzi, zwłaszcza przy bardziej oficjalnych okazjach, gdy kolor lub dodatkowy wzór na serwetkach nie mają tak dużego znaczenia.

Jak wybrać odpowiednie kołki do płyt gipsowo-kartonowych?

0
Jak wybrać odpowiednie kołki do płyt gipsowo-kartonowych

Dość długo można wymieniać materiały oraz prefabrykaty wykorzystywane powszechnie we wszelkiego rodzaju pracach budowlanych i remontowych. Z całą pewnością znajduje się wśród nich szeroka gama płyt gipsowo-kartonowych, ponieważ mają one ogromne atuty. Przede wszystkim mogą być wykorzystywane do stawiania lekkich ścianek działowych o całkiem dobrej wytrzymałości. Należy bowiem podkreślić, że aktualna jakość takich płyt wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie stwarzają one znacznie szersze pole manewru – właśnie z uwagi na swoją solidność.

Nie ma dziś problemu z tym, aby na ściankach wykonanych z tego typu płyt montować różne elementy, czasami nawet o dość konkretnym ciężarze. Jednakże istnieją pewne warunki. Przede wszystkim trzeba sięgać po odpowiednie kołki do regipsów, jakie swoją konstrukcją zapewniają bezpieczne mocowanie i solidność. Błędem popełnianym przez część wykonawców jest stosowanie w przypadku płyty G-K takich samych kołków, jakie są użytkowane w przypadku ścian na przykład z cegły. W większości sytuacji nie spiszą się one jak należy.

Optymalne kołki do płyt gipsowych – niedrogie i łatwe w użyciu

Jeśli ktoś chce swobodnie pracować ze ścianami z płyty G-K, musi mieć pod ręką właściwe mocowania. Tych na rynku nie brakuje. Doskonałym przykładem może być kotwa MJP-32 stosowana dość powszechnie w czasie prac budowlanych. Nadaje się do tynków suchych i gipsowych – podwójnych i pojedynczych. Należy ją stosować wewnątrz obiektów. Jakie są przykład konkretnego wykorzystania tego typu kołków? Generalnie można je mnożyć. Są idealne, kiedy na ścianie ma się znaleźć mniejsza półka, kinkiet, obraz, ale także poręcz czy listwa przypodłogowa.

Odpowiednio wykonane kołki do płyt G-K mają inną postać niż te, które są stosowane do powierzchni ceglanych. Wynika to właśnie ze specyfiki płyt i wszelkiego rodzaju suchych tynków. Specjalne ukształtowanie kołnierza sprawia, że element idealnie osadza się w materiale, zapewniając naprawdę trwały efekt. Zazwyczaj nie jest on osiągalny w przypadku zastosowania kołków standardowych i właśnie ten fakt przemawia za tym, by skorzystać z potencjału tych łączników.

Kołki do regipsów w dobrej jakości – gdzie je znaleźć?

Fachowcy zajmujący się prowadzeniem prac budowlano-remontowych zazwyczaj wiedzą, gdzie szukać niezbędnych akcesoriów. Generalnie dominuje przekonanie, że sklepy specjalistyczne to najlepsza opcja. I nie chodzi tu o markety, ale mniejsze punkty, w których pracują specjaliści i pasjonaci. Tam najłatwiej o poradę, jeśli pojawiają się pytania lub wątpliwości. Sklep Muntech24.pl jest przykładem sprzedawcy internetowego, którego pozycja na rynku jest niepodważalna. Asortyment obejmuje między innymi kołki dedykowane regipsom. – Klientom przybliżamy  ofertę szwajcarskiej marki Mungo, która poleca między innymi kołki do płyt G-K o świetnych parametrach jakościowych – mówi pan Szymon, przedstawiciel sklepu. – Wybiera je wielu nabywców – dodaje.

Osoby, którym tematyka budownictwa i remontów nie jest daleka świetnie wiedzą, że właśnie w specjalistycznym sklepie najłatwiej jest o doskonały asortyment, za który nie trzeba wiele zapłacić. W przypadku takich elementów jak kołki do płyt gipsowych mamy do czynienia z niskimi cenami, ponieważ są to akcesoria niewielkie rozmiarowo i proste w formie. Mimo to posiadają pożądane walory. W przypadku kotew MJP-32 warto wymienić takie cechy użytkowe jak zamek odbezpieczający (umożliwia demontaż wkręta bez poruszania koszulki) czy punkt centryczny ułatwiający wiercenie. Są to aspekty, jakie dla fachowca miewają duże znaczenie.

Więcej na muntech24.pl

Hurtownia Mun-Tech Roman Becela,  60-111 Poznań, ul. Rakoniewicka 18. Telefon: 61 662 30 96

W jaki sposób urządzić domowe biuro?

0
W jaki sposób urządzić domowe biuro?

Praca zdalna stanowi z roku na rok coraz częstszą formę zatrudnienia. Choć ze swej natury ma dość mobilny charakter, wymaga jednak zorganizowania przestrzeni sprzyjającej twórczym koncepcjom i skupieniu. W jaki sposób można urządzić domowe biuro? Poznaj nasze wskazówki i zainspiruj się podczas tworzenia własnego.

Biurko i przestrzeń na przechowywanie dokumentów

Bez biurka w domowym gabinecie ani rusz! Trzeba mieć w końcu choć jeden blat, przy którym można zasiąść do komputera lub sporządzić odręczną notatkę. Biurko powinno być przede wszystkim dostosowane do wysokości siedziska krzesła i do osoby przy nim pracującej. Kolejną kwestią jest przygotowanie półki i segregatorów do przechowywania ważnych dokumentów – umów z kontrahentami, faktur i briefów. W tym celu dobrze sprawdzi się biurko z dodatkową przestrzenią na teczki i segregatory lub oddzielny regał na dokumenty. W bliskim sąsiedztwie biurka powinno też znaleźć się miejsce na urządzenie drukujące i skanujące.

Miejsce do siedzenia, tworzenia scenariuszy i koncepcji projektów

Praca kreatywna we własnym domu wymaga też czasem odrobiny swobodniejszej przestrzeni. Luźniejszą atmosferę w domowym gabinecie można wprowadzić poprzez materiałowe pufy, które ułatwiają przyjęcie bardziej komfortowej pozycji. Dają odpoczynek od twardego krzesła, umożliwiają zmianę ustawienia ciała i zerwania z rutyną, co również pozytywnie wpływa na pracę umysłu. Worki do siedzenia, dzięki swojej nowoczesnej stylistyce, dobrze wpisują się w najnowsze trendy na gruncie aranżacji przestrzeni. Stanowią również świetną alternatywę dla nudnego siedzenia przy biurku. Mogą sprawdzić się również wtedy, gdy chcemy dać odpoczynek oczom i odchodzimy na chwilę od ekranu komputera.

Przestrzeń do odpoczynku

W domowym gabinecie powinien znaleźć się również kącik służący do odpoczynku. W końcu nawet nowoczesne biura koncepcyjne, ale również duże korporacje inwestują w pokoje do gier i pomieszczenia socjalne dla swoich pracowników. Pufa gamingowa powinna więc się znaleźć także w naszym domowym biurze i umilać nam czas wolny od pracy. Fotek worek może służyć na co dzień do relaksu, na przykład do czytania książek. Pufy do leżenia sprawdzają się także wtedy, kiedy zapraszamy przyjaciół na kawę i chcemy swobodnie odpocząć w ich towarzystwie, a także dać na chwilę odpoczynek plecom. Pufa XXL daje komfort i wygodę dzięki wypełnieniu granulatem polistyrenowym, który dopasowuje się do kształtu ciała. Poza tym pufa sako ma niewielką wagę, dlatego jest łatwa do przenoszenia. Gęsto tkana tkanina zewnętrzna dobrze znosi obecność kurzu i wilgoci i nie wymaga specjalnych zabiegów, aby utrzymać ją w należytej czystości.

Panele winylowe idealne do biura – poznaj zalety tego rozwiązania

0
Panele winylowe idealne do biura – poznaj zalety tego rozwiązania

Planujesz stworzyć atrakcyjną, ale i funkcjonalną przestrzeń w biurze? Zacznij od wybrania nawierzchni podłogowej, która ułatwi Ci jej zaaranżowanie. Najlepiej sprawdzą się panele winylowe – posiadają wszechstronne zastosowanie i nie sprawiają problemów w użytkowaniu. Obecnie są dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów, dzięki którym stworzysz piękne wnętrza. Poznaj pozostałe zalety tego rozwiązania.

Jak wybrać ekspres do kawy

0
Jak wybrać ekspres do kawy

Poranek z filiżanką pachnącej kawy w dłoni to codzienność wielu z nas. Niektórzy wręcz nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez ich ulubionego, aromatycznego naparu. Wiele osób po prostu zalewa dwie łyżeczki mieszanki w zwyczajnym kubku śniadaniowym. Jednak prawdziwy i wyjątkowy smak może dać wyłącznie dobry ekspres do kawy.

Ekspres Nivona to najszybszy i najłatwiejszy sposób na przygotowanie filiżanki pobudzającego napoju. Na rynku znajduje się wiele modli ekspresów, które są zaprojektowane z myślą o konkretnych konsumentach. Jedne są idealne dla singli, którzy nie potrzebują dużego sprzętu, inne świetnie sprawdzą się w domach, w których jest więcej kawoszy, a jeszcze inne będą swoim gabarytem i funkcjonalnością odpowiadać na potrzeby kawiarni, restauracji, czy hoteli. Każdy kawosz ma swój własny gust, dlatego przed zakupem ekspresu do kawy warto dobrze rozeznać się w modelach i wybrać ten, który będzie najlepiej pasował do naszych oczekiwań.

Ekspress, ekspresowi nierówny

Urządzenia do parzenia kawy dzielą się na kilka podstawowych rodzajów. Najważniejszą różnicą pomiędzy nimi jest sposób parzenia ziaren, co z kolei ma wpływ na efekt, a także samą cenę sprzętu. Przykład? Ciśnieniowy ekspres Nivona jest nieco droższy od zwykłego przelewowego, jednak oferuje dużo więcej możliwości. Jednak po kolei.

Trzy typy

Do wyboru mamy ekspresy:
-przelewowe,
-ciśnieniowe,
-ciśnieniowo-przelewowe, zwane również kombinowanymi.

Ekspresy przelewowe

ekspres marki NivonaKawa przygotowywana w takim urządzeniu jest zbliżona w smaku do tej, którą miliony osób parzy bezpośrednio w kubku. W tym wypadku jest jednak nieco intensywniejsza (ale niewiele). Dużym plusem zastosowania takiego ekspresu jest usunięcie z naparu fusów (dzięki wymiennym, papierowym filtrom). To dobre rozwiązanie dla tych, którzy po prostu chcą co rano lub po południu zaparzyć kubek najzwyczajniejszej kawy. Ekspresy przelewowe nie mają innych funkcji, w wygodny sposób zastępują po prostu czajnik.

Urządzenia ciśnieniowe

Przykładem może tu być ekspres Nivona, który jest w pełni zautomatyzowanym sprzętem służącym do przygotowania różnego rodzaju napojów na bazie kawy. W ekspresach ciśnieniowych strumień gorącej wody jest wtłaczany pod ciśnieniem do filtra z kawą. Krótka styczność wody z ziarnami nie pozwala na przedostanie się do naparu dużej ilości goryczy, która psuje smak kawy. Takie urządzenia mają szereg dodatkowych opcji, np. wbudowany młynek, dodatkowe dysze do spieniania mleka, system samodzielnego czyszczenia, filtry usuwające z wody smak chloru i wiele innych funkcji.

Zobacz też

Twój projekt w stu procentach!

Twój projekt w stu procentach!

Co dom – to obyczaj! Co dom – to inne rozwiązania architektoniczne. Często jednak zdarza się tak, że klienci na późnych etapach projektu, chcą wprowadzać zmiany. Zazwyczaj...